[ operic @ 25.09.2009. 12:29 ] @
pozdrav svima

pre jedno nedelju dana je pocelo da mi se desava sledece:

racunar se zablokira posle dan-dva normalnog rada (nekada samo zablokira a nekada se pojavi bsod). nakon rucnog resetovanja ulazi u petlju gde se non-stop gasi i pali sam od sebe.
izvadim ga iz struje na par desetina minuta ili par sati, i posle ponovnog ukljucivanja racunar radi neko vreme, pa opet zablokira i opet ulazi u petlju gde se stalno gasi i pali.
kada ga izvadim iz struje na par sati, i kada su otkaceni svi uredjaji koji su povezani preko usb-a (mis, tastatura, monitor), tada racunar radi normalno dan-dva, nakon cega opet krece blokiranje i gasenje-paljenje.

racunar je star godinu i po, garancija je istekla, ali bez obzira na to, ne bih da sam nesto cackam i odnecu ga u servis.
konfiguracija je sledeca:

Mainboard : Gigabyte P35-DS3
Chipset : Intel P31/P35
Processor : Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2400 MHz
Physical Memory : 4096 MB (4 x 1024 DDR2-SDRAM )
Kuciste: CoolerMaster Mystyque 632S
Napajanje: Chieftec GPS550AB-A 550W
Video Card : NVIDIA GeForce 8600 GT
Hard Disk : WDC (500 GB)
DVD-Rom Drive : PIONEER DVD-RW DVR-110D ATA Device
Monitor Type : Samsung SyncMaster - 19 inches
Network Card : RTL8168/8111 PCIe Gigabit Ethernet Adapter
Operating System : Windows 7 Ultimate Professional 6.01.7600 (x64)
DirectX : Version 10.00



zanima me sta bi moglo da pravi problem? sumnjam da je nesto vezano za napajanje i usb-ove...

[Ovu poruku je menjao operic dana 25.09.2009. u 13:46 GMT+1]
[ Miroslav Cvejić @ 25.09.2009. 12:45 ] @
Ako si već odlučio da nosiš u servis, onda je bolje da čuješ njihovo obrazloženje (ako uklone problem) nego da mi nagađamo ovde. A opet, da ti ne punimo glavu mogućim uzrocima pa da se u servisu slučajno izlaneš "na forumu su mi rekli to i to".
[ awaks @ 26.09.2009. 18:04 ] @
Tesko da su usb-ovi problem... Neki kratki spoj na matichnoj ili se nesto otpojilo nego sto kaze Miroslav mi samo mozemo da nagadjamo tako da je servis najbolja opcija!

p0z
[ operic @ 30.09.2009. 20:02 ] @
u poslednjih par dana se veoma retko desava da zablokira.

nista nisam cackao, kao da prolazi samo od sebe. ali to je upravo ono sto me iritira. nisam ga jos nosio u servis, jer moze da se desi da se kod njih za nekoliko dana uopste ne ispolji blokiranje...

koje bih alate mogao da iskoristim za testiranje svega i svacega? (koristio sam memtest sa hiren's-a i kaze da je sve ok sa memorijom)
[ awaks @ 01.10.2009. 17:28 ] @
Mozda da probas sa everestom ili josh bolje prime 95 da malo procesor streshujesh ;) a za grafiku 3d mark...
[ gajagajic @ 01.12.2009. 19:25 ] @
Slična situacija muči i mog prijatelja, pa me zanima odgovor.....
Komp mu se sam pali/gasi. Probao je i novo napajanje, ali ništa !

On je nosio komp u servis, ali kod njih ništa !
Dva dana su igrali igrice i ništa se nije desilo.

Doneo ga kući, priključio i OK, radi.
Posle par sati(oko 2 sata) ponovo isto!

Komp pokuša da podigne sistem(nekada i uspe), a onda
se čitavo napajanje ugasi. I tako ide u petlju !

Zna li se koji je uzrok bio kod Vas ?
Poz za sve i hvala !


[ richa @ 01.12.2009. 21:08 ] @
Mozda mu je slab napon u kuci/stanu, mozda na istoj fazi ima jos nekih vecih potrosaca, posto u servisu sve radi kako treba (osim ako vas nisu slagali). Odnesite kuciste kod tebe i probajte onda da vidite da li ce se desavati to...
[ misaj @ 02.12.2009. 00:22 ] @
Za pocetak probaj sa promenom Izvora za na pajanje!
[ gajagajic @ 03.12.2009. 17:49 ] @
Probano je novo napajanje i opet isto !
Takođe je i komp proban kod mene ... :( .. opet ništa.

Trenutno koristi pozajmljen komp, dok ne reši kvar.

Hvala Vam na trudu, ali......idemo dalje !
[ Binary Mind @ 04.12.2009. 15:59 ] @
Proveri dodirom da se nesto chipova ne pregreva kad racunar duze radi (CPU, GPU, chipset na ploci, memorijski chiovi na grafici i na DIMM-ovima...). U ovom slucaju obratio bih paznju na procesor, plocu, graficku i RAM. Izvadio bih plocu iz kucista i testirao na zivo. Ako nemas rezevnih navedenih komponenti za testiranje tesko ce sve ovo ici. Treba ti rezevna ploca, procesor, RAM i graficka (Po mogucstvu sto vise to bolje. Citaj: Najizvodljivije u servisu.)

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 04.12.2009. u 21:29 GMT+1]