[ NightHawk @ 25.09.2009. 17:48 ] @
Koji Intel C2D se najbolje/najlakshe undervolt-uje do te mere da moze pasivno da se hladi ?
Procesor je za HTPC mashinu
Dodatno:
1. Koliko ventilatora mi je potrebno da dodatno (ako bash mora) rashladim kuciste od plexiglasa 30x30 (mozda manje) ?
2. Ako mora ventilator, da li moram neki poseban sw da imam ili mora maticna sama da regulishe brzinu ventilatora poshto zelim shto tishi rad ?
[ sirmiumsm @ 28.09.2009. 06:11 ] @
Ja koristim Q9550 Core 2 Quad sa pasivnim hladjenjem, Zherotherm Butterfly BTF90, bez problema, na kucistu imam samo 120mm prilicno tih fan koji je dosao sa kucistem(Antec Sonata Designer). Fan je prilicno tih, upaljen je na najsporije(ima 3 brzine) i drzi temperaturu procesora na nekih 60ak stepeni sa 25 stepeni ambientalne temperature. Ali u kucistu je jos 8gb memorije koja greje i isto tako pasivno hladjena Gigabyte ATI Radeon 4850 na 70-80c stepeni, tako da i to dize ukupnu temperaturu podosta.

Nikakav underclocking nije radjen na procesoru.

Evo pogledaj kako to sve izgleda. http://www.elitesecurity.org/p2279971
Ovo je sa starom grafickom ASUS Nvidia 8600GTS takodje pasivno hladjena, i procesor je bio E6750.
[ NightHawk @ 29.09.2009. 00:13 ] @
Da, ali je taj pasivni hladnjak velichine prosechne konzerve za pasulj :D
ja sam rachunao na neshto manje, zbog toga hocu da uradim underclock i undervolt
u kucistu jedino imam 2x RAM, E7600 (kupio) i HDD
jedino sto greje je CPU i hladnjak chipset-a
[ sirmiumsm @ 30.09.2009. 03:46 ] @
ako hoces pasivno hladjenje, moraces da izaberes veci heat sink. Ne znam kakvo ti je kuciste, ali ne vidi u cemu je problem da stavis veliki heatsink, a uz to i da underclockujes ili undervoltujes cpu i da smanjis temp jos vise?
[ NightHawk @ 01.10.2009. 16:37 ] @
problem je u tome sto kuciste treba da bude low profile, tako da veliki cooler ispada iz priche
pokushacu shto vishe da utisham ovaj fabrichki uz proc, mislim da ce da zadovolji za toliko potrebe
[ Binary Mind @ 01.10.2009. 19:43 ] @
Citat:
Najhladniji Intel C2D ?


Cela Wolfdale E7xxx serija je prilicno hladna sto se tice C2D procesora. Postoje i Intel Dual Core procesori koji su radjeni u 45nm proizvodnom procesu (takodje Wolfdale) koji takodje mogu da posluze (E5xxx i E6xxx serije Intel Dual Core procesora) kao i najnoviji Wolfdale 3M Celeroni iz E3xxx serije. Sve su to dobra resenja ako je za onu m-ATX plocu, min napajanje i custom made kuciste o kojima si se raspitivao mada ja bih licno isao sa Intel Dual Core procesorima pa cak i ovim novim Celeronima da sebi pravim mini masinu. Vec C2Q i E8xxx C2D ne bih sebi stavljao u patuljasto kuciste
[ NightHawk @ 08.10.2009. 20:22 ] @
pa pazario sam E7600 i ok radi, samo vreme da nadjem da isprobam sve kombinacije za undervolt i underclock shto mozhe a da je stabilna mashina i na konju sam
a za kucishte mora isto da nadjem neshto
plexiglass ili aluminijum pa da dam na CNC da mi srede sve