[ N_L @ 27.09.2009. 16:19 ] @
Vec par dana imam cudan problem s wirelessom na mom PCu.

Imam Wimax koji je konektovan s wireless AP-om(linksys wap54g), ethernet kabal u njega i to je to. Nista specijalno nije podesavano na njega i sve radi kako treba. Konektujem par PCa, mobilne telefone i konzole kad god treba i sve radi... do prije par dana.

Na mojem PCu(zvat cu ga glavni) brzina padne katastrofalno. Download ispod 10kbps ide(2mbit konekcija), nista se ne otvara i slicno. Sve kablove povadim iz routera i APa, vratim nakon par minuta i repairujem konekciju. Jednom je proradilo ali nakon toga nije, nastavi losa brzina.
Danas kad se desilo kabal sam direktno u PC stavio i sve je radilo kako treba, sto znaci da je problem ili do WAPa ili moje wireless kartice.

E sad, sve je radilo kako treba do prije par dana, sve radi sada kako treba(nekad mu "prodje" pa pocne da radi). Takodje evo jos jedan cudan primjer:
ne radi na PCu, uradim speedtest i dobijem 0.2 ili tako nesto. Upalim laptop i uradim speedtest na njemu sve super radi. Uradim zatim speedtest na PCu i sve super radi! Ugasim laptop PC konekcija opet prestane radit!!
Nekad takodje na laptopu i drugom PCu radi sve fino a na glavnom-e nikako.

Sta bi ovo moglo biti? Da li neko ima ideju? Sta da radim, probam itd?

Skenirao sam PC s ad aware i avastom i ccleaner iskoristio, nema problema sto se toga tice. Takodje sam siguran da se niko nije konektovao na moju konekciju jer nema domet toliko velik + je dobro zasticena.

Ako treba jos info-a pitajte, treba mi pomoc hitno.
[ Strale @ 28.09.2009. 12:56 ] @
Mozes to zastititi kako oces ali sve to moze sa linuxom da se otkljuca sve zastite. ajde prati kad iskljucis komp laptopove i ostale uredjaje koji su nakaceni na linksus, prati dali ti blinka lampica za wireless ako blinka znaci da ti neko vuce protok
[ N_L @ 28.09.2009. 13:39 ] @
Heh linux u mojoj zgradi :)
Osim mene nema niko drugi da zna sta je to.

Nema sigurno, + domet nije toliko velik, samo stan pokriva i malo na spratu. Znam da sigurno nema nikog da vuce, jer kad testiram na drugi pc full brzina i slicno, a i ne blicka kad niko nije nakacen.
[ goranmilenkovic77 @ 28.09.2009. 14:25 ] @
probaj sa nekom drugom wireless karticom ili skini nove drivere.