[ Nash_a @ 28.09.2009. 13:33 ] @
Eto posle muka sa IPTV i nesposobnim telekomom presao na kablovskog i to na Radijus Vektor. Malo sam se bio raspitao i tako da sam za sad zadovoljan.

Imam net od 3072 Kb/s za 2.301 dinar sa PDV. Kod telekoma sam imao ADSL 2Mbit za 2.136,98. Za sad super radi a evo i slika.



Naravno presao sam i na DTV i to sa HD reciverom ali bez paketa HD jer mi je zasad preskup za kanale koji se nude tj. 4 kanala su (pored pretplate za DTV) jos 578,2 dinara
za Luxe TV HD,Rush HD,National Geographic HD i Fashion TV HD.

Kao i sto je uobicajeno svi su kanali i HD otkljucani prvih mesec dana tako da iznosim utiske. Jer ovaj njihov HD reciver ima HDMI tako da je uparen sa LCD TV Samsung LE32 A454C koji je HD Ready.

Sliku na HD je mozda tesko opisati ima mnogo detalja i u momentima kada je staticna izgleda nestvarno. Mnogo je veca rezolucija od digitalne SD varijante tako da se vide i najsitniji detalji.
Kada se priblizis na tv se vide oni sitni detalji koje bi rekao da su potpuno nepotrebni. Recimo kada pokazu krupnim kadrom manekenkino lice vide se dlacice na celu, kao i svaku anomaliju na faci.
Razlika postoji i za SD kada je povezan preko skarta ili preko hdmi-a naravno kvalitet na strani hdmi. Tesko je opisati ali kada se sa HD vrati na SD sve izgleda da je mutnije(zbog detalja).
Mada se brzo oko navikne i onda je SD savim OK. Sve dok se ponovo ne pogleda HD. Imam jos dva dana da parim oci i osim sto su kanali malo glupavi, slika je fantasticna.
Sto se tice koriscenja recivera to je diVISION VDC5500HD je stvarno smesna u odnosu na IPTV. Prebacivanje je brzo a meni reaguje trenutno sta god pritisnuo. Jedino kada
prebacim sa obicnog tv na hdmi se ceka 2-3 sekunde ali to je do tv i hdmi-a. Evo primer kako izgleda slikano photo aparatom.



Za sada sam zadovoljan videcemo. Inace net i nije mogao do pocetka ove godine ali je Radijus Vektor doveo optiku 100m od mene i odatle se razvodi svuda po ulici. Signali su dobri i stabilni.
Ako treba jos nesto da kazem recite.

[ Nash_a @ 08.10.2009. 10:44 ] @
Kako sut ti dali taj HDTV STB ako se nisi pretplatio na HDTV paket?
[ Nash_a @ 09.10.2009. 13:02 ] @
Pa briga njih sta ces uzeti jer SD STB je jeftiniji a HD STB skuplji pa ako ces gledati digitalnu obicnu ili HD njima svejedno.
Veca je razlika jedino sto je SD STB se povezuje sa RGB SCART-om a HD sa HDMI pa je jos malo bolja slika da kazem samo ostrija. Naravno HD STB je opremljen MPEG4 dekoderom i sa jacim procesorom pa je lagano sa njim upravljati.
Pa kad je digitalno onda sve do TV (mora) je digitalno. Pozdrav.
[ ajevic @ 16.11.2009. 16:49 ] @
A sta im znaci "Vektor Digital TV+HD+IP" jel ti imas receiver koji podrzava i IPTV ili ne?
[ Fac Ut Vivas @ 25.11.2009. 23:02 ] @
Video sam danas u Sava centru kako im izgleda HDTV i meni je ono sasvim OK. Mogao sam da pogledam ona 4 kanala koja imaju u ponudi i još nekih 5-6 kanala koji će se uskoro naći u ponudi, tako da će njihov paket imati oko 10 kanala.