[ Ironhide @ 29.09.2009. 12:43 ] @


Povređeni francuski navijač Bris Taton (28) preminuo je danas u 1o časova Urgentnom centru. Taton je bio u stanju nepovratnog moždanog oštećenja, a neposredno pred smrt nastalo je naglo popuštanje svih funkcija vitalnog sistema, saopšteno je iz Kliničkog centra Srbije...
[ Ivan Dimkovic @ 29.09.2009. 12:55 ] @
RIP

Pretpostavljam da ce sada, opet, na nekoj tajnoj sednici Vlade biti alocirana suma za "damage control"

Naravno, to ce biti i sve sto ce biti uradjeno :(
[ fanfon @ 29.09.2009. 13:01 ] @
Bas mi ga je zao. Nadam se da ce odgovorni dugo godina lezati iza resetaka, jer ko ima 20 godina, a vec tada s namerom ide da drugog lisi zivota ili tesko ga povredi-taj ne zasluzuje da budu u drustvu normalnih gradjana...
[ staticInt @ 29.09.2009. 13:02 ] @
Krajnje je vreme da se drzava obracuna sa siledzijama i da se takvom ponasanju stane na put.
[ jericho1405 @ 29.09.2009. 13:12 ] @
Sve poslati na 40 godina(i to minimum) teske robije bez mogucnosti pomilovanja. Ovakve stvari nece prestati dok se ne uvedu strahovito visoke kazne za ova i slicna djela. Treba se vec jednom ozbiljno pozabaviti problemom nasilja i kriminala.
[ Slobodan Miskovic @ 29.09.2009. 13:12 ] @
Repose en paix
[ yolja624 @ 29.09.2009. 13:15 ] @
i sad se pitam zasto je ukinuta smrtna kazna i dozivotni zatvor????
po meni krivci moraju da se suoce sa najtezim mogucim kaznama!



[ burex @ 29.09.2009. 13:40 ] @
Baš sam sada video vest, dalo se očekivati takav ishod... dečka je stoka pretukla tako da ni medved ne bi preživeo takve povrede. Uskoro će možda takvi klošari koji biju ljude po kafićima i ulicama imati mogućnost da dobiju novi pasoš... teško i svima i nama.

RIP (i za sirotog Brisa i za moral države Srbije)
[ negyxo @ 29.09.2009. 13:44 ] @
Ma zasto bi drzava placala milion, dva, deset... dolara za ove drugare. Kriza je, neka budu skromniji, nek ih caste za karte za revans utakmicu i besplatan put. Kontam za smestaj ce se snaci...

[ makljava @ 29.09.2009. 13:46 ] @
Citat:
fanfon: Nadam se da ce odgovorni dugo godina lezati iza resetaka


Najverovatnije, samo s koje strane? Dizajneri ovog zločina primaju plaću iz državnog proračuna i zato neće nikad odgovarati.
[ PiNkFloYd @ 29.09.2009. 13:58 ] @
[ Ironhide @ 29.09.2009. 14:04 ] @
I sada se ja pitam u kakvoj državi živim!?

Danas sutra ja treba da odem u Francusku, Brisel, Norvešku i da mene neko ubije u toj zemlji, eto samo zašto što sam stranac!? Ma kom god navijačkom klubu pripadali, navijačke tuče nisu vredne nečijeg života!!

Gnušam se ovih trenutaka jer je moja Zemlja zbog nekolicine polupismenih balavaca stavljena na stub srama po ko zna koji put, svet nam već uveliko žali!
[ Java Beograd @ 29.09.2009. 14:07 ] @
Ljudi, mene je ovo stvarno potreslo. Ali duboko. Naježim se kad mu vidim sliku.

Čovek sedeo u kafiću u centru grada, pio piće, a ovi, kao najgore podmukle hijene, prišli mu s leđa, i motkama, šipkama, bejzbol palicama, umlatili, ubilii kao najgoreg. Zašto ? Zato što je navijač drugog kluba !?
Šta reći ? Tuga, očaj, nemoć. Ima li odgovarajuće kazne za takve hijene ?
[ Ironhide @ 29.09.2009. 14:09 ] @
Citat:
Java Beograd: Ima li odgovarajuće kazne za takve hijene ?


Naravno da ima. Samo što je ona u većini Zemalja ukinuta!
[ Rumpletstilskin @ 29.09.2009. 14:21 ] @
Citat:
Java Beograd: Ljudi, mene je ovo stvarno potreslo. Ali duboko. Naježim se kad mu vidim sliku.

Čovek sedeo u kafiću u centru grada, pio piće, a ovi, kao najgore podmukle hijene, prišli mu s leđa, i motkama, šipkama, bejzbol palicama, umlatili, ubilii kao najgoreg. Zašto ? Zato što je navijač drugog kluba !?
Šta reći ? Tuga, očaj, nemoć. Ima li odgovarajuće kazne za takve hijene ?
Second that. Svaki dan citamo u novinama najsvezije izvestaje o broju mrtvih i ranjenih u Zemlji Srbiji, ali me NIKAD nijedna slicna vest nije ovako pogodila.

Pa yebemumater i u najgorim devedesetim ja ne znam da je neko u Beogradu maltretiran samo zato sto je stranac.
Europo EVENI!

F***********K!
[ dejanet @ 29.09.2009. 15:11 ] @
Užas,

kada pomislim na Francuze koje znam od pre par godina, oni toliko bili oduševljeni bgd-om, da su razmišljali da se u toku projekta, presele ovde...
[ wujaymarkoff @ 29.09.2009. 15:31 ] @
RIP

Nemam reci koliko mi je zao momka. Velika mrlja na vec ionako poljuljanom ugledu Srbije u Evropi i svetu.
[ etjen @ 29.09.2009. 16:33 ] @
Užasno...
Mada ne mogu reći da me je iznenadila vest jer je već predugo bio na ivici.

Citat:
Java Beograd: Ljudi, mene je ovo stvarno potreslo. Ali duboko. Naježim se kad mu vidim sliku.

Čovek sedeo u kafiću u centru grada, pio piće, a ovi, kao najgore podmukle hijene, prišli mu s leđa, i motkama, šipkama, bejzbol palicama, umlatili, ubilii kao najgoreg. Zašto ? Zato što je navijač drugog kluba !?
Šta reći ? Tuga, očaj, nemoć. Ima li odgovarajuće kazne za takve hijene ?


Citat:
Ironhide


I sada se ja pitam u kakvoj državi živim!?

Danas sutra ja treba da odem u Francusku, Brisel, Norvešku i da mene neko ubije u toj zemlji, eto samo zašto što sam stranac!? Ma kom god navijačkom klubu pripadali, navijačke tuče nisu vredne nečijeg života!!

Gnušam se ovih trenutaka jer je moja Zemlja zbog nekolicine polupismenih balavaca stavljena na stub srama po ko zna koji put, svet nam već uveliko žali!



Potpisujem.
[ StORM48 @ 29.09.2009. 17:52 ] @
Stoka smrdljiva... izuzetno me nervira što je ukinuta smrtna kazna.

Jer - ovo nije ni za šta manje od toga!




Iskreno saučešće... ne znam šta bih drugo rekao.
Ne znam samo - kolika je tarifa ovog puta? Mislim, zbog inflacije... možda milionče ne pokriva sve troškove po jednom "malom vragolanu".

Ja bih ih lepo izručio Francuskoj, ali upakovane u padobran i to tako da padnu u centar Tuluza... naravno - prethodno najavljeni.

Pozdrav
[ 101010 @ 29.09.2009. 18:09 ] @
Tuzno, tesko...

Kazu ljudi: Pravda za Tatona, kazna za Urose !

Bice sigurno debele kazne, ali mene tuznim cini sto nista do sada nije uradjeno po tom pitanju.
Shto se godinama malti prazna slama o kaznama za navijace i prevaspitavanju...

Taton nije prvi, on je prvi stranac, svake godine na ovakav nacin i od iste ruke pogine neki Tatonov vrsnjak u Srbiji...

Ne treba ici u daleku proslost, pre oko mesec dana, neki momak iz unutrasnjosti je stao na OMV pumpu na Banjici da sipa gorivo, bio je u Zvezdinom dresu, taj dan je bila neka medjunarodna utakmica na koju je on dosao. Na pumpi su ga napali lokalni navijaci, izboden je nozem vise puta, srecom preziveo.
[ acaradio @ 29.09.2009. 18:16 ] @
Da ne bude da samo pisemo po forumu, valjalo bi da svi (koji mozemo) dodjemo u cetvrtak na Plato:


Sto se tice komentara na sve sto se izdesavalo, jos kada sam video one potresne snimke iz Klinickog centra, gde su ga prikazali onako unakazenog i prikljucenog na aparate, ostao sam bez teksta i vec tada nisam imao snage bilo sta da prokomentarisem, a kamoli sada kada je umro. Citam vesti po raznim sajtovima, krenem da pisem komentar, zapocinjem recenicu po deset puta, pa backspace...i na kraju odustanem. Ne mogu da nadjem reci.

Proklet je ovaj septembar u Srbiji.
[ Kosuth @ 29.09.2009. 18:20 ] @
Citat:
Rumpletstilskin:Pa yebemumater i u najgorim devedesetim ja ne znam da je neko u Beogradu maltretiran samo zato sto je stranac.

Teško je bilo šta reći kada se nešto ovako užasno desi....

ali mislim da ova tvoja rečenica zadire u srž problema...tih najgorih devedesetih godina teško da je i moglo da se desi ovako nešto u Beogradu,pa bilo kome,jer je tadašnja generacija dvadestgodišnjaka u svom odrastanju bila pošteđena svih gadosti koje nam je pak tada svakodnevno,u terminu oko crtanog filma,putem televizije servirala tadašnja vlast.

Preklani vratovi,nanizani dečji prsti,reke krvi tekle su svakodnevno sa TV ekrana...sećam se da sam vodio žestoku bitku sa tv ekranom ne bih li svoju decu poštedeo tih užasnih scena.

Govorio sam tada da se ježim trenutka,kada će ta malena dečica,koja nisu bila zaštićena od tih scena užasa na tv ekranima, jednog dana odrasti u dvadestgodišnjake...
na šta li će sve oni biti spremni,nakon neselektivnog upijanja zla sa jednog medija koji je trebalo da im bude samo zabava...

preklinajo sam u sebi tadašnju vlast da prestane sa emitovanjem tih gadosti,ne zarad mene,nas odraslih,već upravo zbog te dece....ali ne,njima je to zlo bilo potrebno zarad oblikovanja "topovskog mesa"...

I prošlo je već puno vremena i ta malena dečica sada su 20-25-togodišnjaci sa bejzbol palicama u rukama...i rade to što rade...

A šta naša vlast danas radi?

Pa ona u svojim redovima funkcioniše sa istim onima koji su nekada davno svojim potezima usadili to zlo u svest ovih današnjih mladih ljudi....prevencije niotkuda...

Gde je sada ministar policije da "mesec dana ranije" upozori na zlo koje se može desiti?

Ili je ta njegova sposobnost rezervisana samo za Šveđane?

Ne nalazim reči koje bih uputio roditeljima ovog nesrećnog mladića,jer im ni jedna ne može umanjiti bol i užas koji preživljavaju.

Gospođo i gospodine Taton,molim vas u svoje i u ime svih građana Srbije da nam oprostite.
[ the_tosic @ 29.09.2009. 18:56 ] @
Strasno!! :( Lud je onaj ko nam da beli sengen.
[ stil @ 29.09.2009. 19:15 ] @
Za ubistvo je kazna 40 godina max. Bas da vidim kako ce da ih kazne. Ta kazna ne moze da vrati u zivot tog decka ali moze da spreci da se nesto slicno ponovo dogodi. Drago mi je da vidim da ljudi reaguju, to je ono najbitnije. Ta reakcija ce ohrabriti sudije da rade svoj posao. Saucesce porodici preminulog i izvinjenje svim Francuzima za ovo sto se dogodilo.
[ fanfon @ 29.09.2009. 19:19 ] @
Glupo mi je sto je sutra dan zalosti. Ne vidim razliku izmedju vrednosti zivota ovog Francuza i nekog nesrecnika iz Srbije kog je pijana budala zgazila autom. Oba zivota su jednako vredna. A smrt tog drugog se pominje samo u hronici lokalnih novina...
[ Slobodan Miskovic @ 29.09.2009. 19:22 ] @
Glupo je sto je tebi tako nesto glupo. Uzrok pogibije nekog u saobracajnoj nesreci nema veze sa uzrokom pogibije Brisa Tatona. Dan zalosti je samo u Beogradu.
[ stil @ 29.09.2009. 19:23 ] @
Slazem se ali ova medijska paznja se moze iskoristiti kao zamajac koji ce pokrenuti stvari u dobrom smeru. Ljudi su inertni sve dok se ne dogodi ono najgore. Kada se osude ovi doci ce na red i onaj pijani vozac.

[Ovu poruku je menjao stil dana 29.09.2009. u 20:46 GMT+1]
[ karadima @ 29.09.2009. 20:28 ] @
Pridruzujem se zaljenju i svim pametnim recima koje su ovde izrecene. Sto se tice cetvrtka, planiram da dodjem na Plato. Ceo dan gledam tv u nadi da ce neko nesto najaviti i reci "da , krivci su uhapseni, nalaze se u pritvoru i cekaju na sudjenje". Prosto ne mogu da verujem da u masovnoj tuci od 20 ljudi niko nije identifikovan. Dovoljan je samo jedan koji ce biti priveden i "preslisan" po principu "brojanje coskova u ovalnoj sobi i dobijanje batina za svaki netacan broj". Zao mi je tog decka. Stalno se stavljan u njegovu poziciju i zamisljam sebe negde u pizzdi materini kako pijem kafu u nekom kaficu i posle 5 minuta gubim svest i padam u komu jer me je neko odalamio sa nekom toljagom po sred face jer nosim dzemper na plavo crne strafte koje su boje nekog tamo kluba.

Mozda cu sada da zvucim malo lucidno ali ja bih sva ta go*na poslao na goli otok... da klesu kamen ceo zivot i da razmisle dobro zasto su uradili to sto su uradili. Dokazi mogu da se nadju za njihovo osudjivanje. postoje ocevici (koji nadamo se da nisu pi*ke tolike da ne smeju da izadju i svedoce).

PRAVDA ZA TATONA...


sve je pocelo sa Urosem , videli su da im niko nista ne moze i da sa par grafita mogu da se spasu pokusaja ubistva pa su sad i ubili , valjda da provere da li mogu i sa time da se izvuku... je*em im mater hostaplersku... Povlacim za goli otok... Turke da zovemo da ih nabijaju na kolac , pi*ka im materina. Glogov, ne glacan.
[ fanfon @ 29.09.2009. 20:43 ] @
Citat:
Slobodan Miskovic: Glupo je sto je tebi tako nesto glupo. Uzrok pogibije nekog u saobracajnoj nesreci nema veze sa uzrokom pogibije Brisa Tatona. Dan zalosti je samo u Beogradu.


Smrt je smrt. U saobracajnim nesrecama u Srbiji gine mnogo vise ljudi nego u ovakvim slucajevima. Ovakvi slucajevi su izuzetak i mogu se nabrojati na prste jedne ruke. Svi znaju da ovo nije izraz vecinske Srbije vec izolovani incident. Neodgovornost vlasti prema gradjanima i poslu koji vrse je direktan uzrok zbog kog dolazi do ovog o cemu ja pisem i ta neodgovornost je mnogo veca nego ona zbog koje dolazi do ovakvih incidenata. Kad ne znamo da postujemo svoje mrtve kako cemo postovati tudje?
[ StORM48 @ 29.09.2009. 20:59 ] @
E, 'ajde ne banalizuj!

NIJE isto i NIKADA NEĆE BITI ISTO da li je neko poginuo svojom ili tuđom nepažnjom (znači NEHAT 99%) ili je na smrt premlaćen, od strane horde huligana željnih krvi i to u sred Beograda, bez imalo stida, bez imalo ustručavanja, vođenih mišlju da ubiju! I to - ORGANIZOVANO, s određenom pozadinom i namerama!

HELLOOOO!!!???

Pozdrav
[ Kovacevic Vladimir @ 29.09.2009. 21:02 ] @
STRAŠNO!

Strašno je to što se dogodilo tom nesretnom mladiću i tu zaista stane normalnom čoveku mozak.
Stane svaka moć razmišljanja, kada se zna da veliki procenat ljudi prokomentariše ovakav brutalan, divljački čin, kao "...toga ima svugde u svetu..."
Sudski postupak će to zbog javnosti završiti i presuditi sudionicima, ali...
Ostaje velika sramota iza toga.

Vidim pozivni plakat za Šetnju protiv nasilja. U redu, reakcija je izazvana i to će biti poruka svetu, ali...
ništa se neće postići ako se ne ukaže na one koji su javno, jasno i direktno davali podršku za sva devijantna, nasilničko-rušilačka ponašanja "dece", pravdajući to izlivom trenutnog revolta.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 29.09.2009. u 22:13 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 29.09.2009. 21:04 ] @
@fanfon,

Sta pricas ti? Naravno da svaki zivot vredi isto ali to NIKAKO ne znaci da su te stvari iste.

Saobracajne nesrece su u veliikom broju slucajeva nesrece, kako im samo ime kaze - dakle, niko to nije planirao niti je neko hteo nekog da ubije. To je na zalost cena zivljenja u modernom drustvu sa automobilima - nesrece SE DESAVAJU - naravno, moze ih biti manje, ali niko tu nije namerno ubio nekog.

Kako se to moze porediti sa UBISTVOM SA PREDUMISLJAJEM?!?!?! Gde je banda pobesnelih majmuna u centru grada dosla i na mrtvo isprebijala nevinog coveka koji je sedeo u kaficu? TO je bio PLANIRANI AKT oduzimanja zivota na najbrutalniji moguci nacin - nesto sto se u svakom normalnom drustvu kaznjava NAJTEZOM kaznom.

A fakat da se to desilo u sred bela dana u sred glavnog grada jos samo povecava intenzitet problema.

Naravno da svaki ljudski zivot vredi isto - ali okolnosti su definitivno kilometarski razlicite.

Zasto ovo zavredjuje paznju? O da, i te kako zavredjuje - nije ovo izolovan incident, bande majmuna pale ambasade, bacaju baklje u autobuse i prebijaju ljude a, evo sad i ubijaju - to je ogromna opasnost po samo ustrojstvo drzave, jer drzava mora da se na najozbiljniji nacin razracuna sa time, inace ce nove generacije celavaca steci utisak da mogu da rade sta god hoce bez kazne.
[ combuster @ 29.09.2009. 21:15 ] @
Pa ovo je podiglo veliku prasinu u svetu, tuluz deli karte besplatno za naredni mec sa apelom da svi navijaci daju malu donaciju za porodicu Taton-a, Platini se oglasio takodje...
[ Beltrammi @ 29.09.2009. 21:23 ] @
u znak solidarnosti resio sam da vise nikada ne idem na utakmice gde gostuju Francuski klubovi.
[ Flo33 @ 29.09.2009. 21:30 ] @
Ok, slažem se sa fanfonom u tome da je svaki život bitan. Ovom slučaju je pridato dosta medijske pažnje jer je nesrećni dečko stranac. Šta se desilo sa mladićem kojeg je narkoman zaklao na radnom mestu pre neku sedmicu? I još mnogo na žalost, mnogo primera. Pa čak i te proklete saobraćajne nesreće. Treba se pijan čovek u kolima tretirati kao ubica sa predumišljajem.

Nasilna smrt ne pita za alatku kojom je izvršena. Nego za uzrok.

Na žalost, svi ovi problemi su mnogo dublje od ovlašćenja policije, volje sudova, korumpiranih saobraćajaca... Svest ovog naroda se promenila... To je najveći problem.
[ Ironhide @ 29.09.2009. 21:36 ] @
...MUP je ranije saopštio da su zbog sumnje da su pokušali da ubiju državljanina Francuske uhapšeni Stefan V. (21), Milan T. (19), Dragan T. (20), Jovan K. (19) svi iz Beograda, Bojan M. (19) iz Batajnice. Lisice su stavljene i osumnjičenima Branimiru Č. (22) i Vladanu S. (21) iz Nove Pazove, Milanu V. (19) iz Pančeva, Vladimiru B. (18) i Ivanu G. (27) iz Sremčice.

Ljudi moji pogledajte vi te godine, šta doživesmo da se deca koja su tek završila osnovne i srednje škole ubijaju i uzimaju tuđe nevine živote!?

Gde je ona mladost igranja klikera, vožnja bicikla po planinama, ispijanje pića u kafićima, zezanje po parkovima uz gitaru....


Jel sam ja lud ili ja eto sad vreme tako normalno došlo da se neke stvari toliko radikalizuju, da za 10 godina očekujemo decu od 12 godina kako kolju ljude u sred bela dana!?
Ovo je definitivno težaš sociološki problem koji je počeo da se "razivija" početkom 90-ih godina prošlog milenijuma....
[ Tyler Durden @ 29.09.2009. 22:06 ] @
A činjenica da jedan od tih uhapšenih maloumnika studira na pravnom fakultetu, otvara još užasniju perspektivu.
Dok je vrhunac cinizma, na šetnji protiv nasilja, najavljeno prisustvo ekipe iz 1389 pokreta.


RIP Bris Taton.
[ anon142305 @ 29.09.2009. 22:23 ] @
Nisam ocekivao da ce me ovoliko pogoditi smrt ovog momka. Da je Srbija pravna drzava, ova bagra bi bila adekvatno kaznjena, a ovako... :(
[ Nevena79 @ 29.09.2009. 22:41 ] @
Ne znam zasto se svi pale na smrtnu kaznu. Po meni ona je mnogo blaza od dozivotne. Dodje na sto, daju mu injekciju za smirenje, pa jednu da izgubi svest i onda trecu koja mu zaustavi rad srca i..??? Nema ga vise. Jel se mucio? Nije. Jesu li mu muke zavrsene? Jesu. A porodici ubijenog tek pocinju. Po meni mnogo gora kazna je kazna dozivotnog zatvora i kao sto sam gledala u nekoj emisiji, nalaze se u samicama, i imaju 1h dnevno za setnju i to opet za pojedinacnu setnju tako da ne mogu ni sa kim da pricaju pa nazad u buvaru od 2x2 metra i tako do kraja zivota. E to je kazna koje se verujem svako boji.
[ Beltrammi @ 29.09.2009. 23:02 ] @
Citat:
Ne znam zasto se svi pale na smrtnu kaznu. Po meni ona je mnogo blaza od dozivotne. Dodje na sto, daju mu injekciju za smirenje, pa jednu da izgubi svest i onda trecu koja mu zaustavi rad srca i..??? Nema ga vise. Jel se mucio? Nije. Jesu li mu muke zavrsene? Jesu. A porodici ubijenog tek pocinju. Po meni mnogo gora kazna je kazna dozivotnog zatvora i kao sto sam gledala u nekoj emisiji, nalaze se u samicama, i imaju 1h dnevno za setnju i to opet za pojedinacnu setnju tako da ne mogu ni sa kim da pricaju pa nazad u buvaru od 2x2 metra i tako do kraja zivota. E to je kazna koje se verujem svako boji.


znaci ti da mozes, za sebe bi odabrala injekciju ?
[ EmilijaV @ 29.09.2009. 23:13 ] @
Citat:
karadima: Pidruzujem se zaljenju i svim pametnim recima koje su ovde izrecene. Sto se tice cetvrtka, planiram da dodjem na Plato. Ceo dan gledam tv u nadi da ce neko nesto najaviti i reci "da , krivci su uhapseni, nalaze se u pritvoru i cekaju na sudjenje". Prosto ne mogu da verujem da u masovnoj tuci od 20 ljudi niko nije identifikovan. Dovoljan je samo jedan koji ce biti priveden i "preslisan" po principu "brojanje coskova u ovalnoj sobi i dobijanje batina za svaki netacan broj". Zao mi je tog decka. Stalno se stavljan u njegovu poziciju i zamisljam sebe negde u pizzdi materini kako pijem kafu u nekom kaficu i posle 5 minuta gubim svest i padam u komu jer me je neko odalamio sa nekom toljagom po sred face jer nosim dzemper na plavo crne strafte koje su boje nekog tamo kluba.

Mozda cu sada da zvucim malo lucidno ali ja bih sva ta go*na poslao na goli otok... da klesu kamen ceo zivot i da razmisle dobro zasto su uradili to sto su uradili. Dokazi mogu da se nadju za njihovo osudjivanje. postoje ocevici (koji nadamo se da nisu pi*ke tolike da ne smeju da izadju i svedoce).

PRAVDA ZA TATONA...


sve je pocelo sa Urosem , videli su da im niko nista ne moze i da sa par grafita mogu da se spasu pokusaja ubistva pa su sad i ubili , valjda da provere da li mogu i sa time da se izvuku... je*em im mater hostaplersku... Povlacim za goli otok... Turke da zovemo da ih nabijaju na kolac , pi*ka im


Potpuno se slazem sa predlogom za Goli otok, ili da od naseg dragog prijatelja Putina iznajmimo neki logor u Sibiru, pa da ih tamo deportujemo! Kad bi njih par popilo adekvatnu kaznu (po 40 god., koliko cujem), vrlo brzo bi ovi dripci nestali sa ulica, jer su kukavice i znaju da su do sad prolazili nekaznjeno!

A koliko slusam nasu "autoritativnu" ministarku, rece da je vec bilo urgencija od strane fudbalskih klubova da se idioti puste!

Sad, koliko joj je verovati... Ili samo pokusava da pokaze kako se nesto radi i da se ona o necemu pita, sto me isto ne bi cudilo.

R.I P.
[ 101010 @ 29.09.2009. 23:19 ] @
@Tyler Durden

Ne znam zasto ti je to cudno, pravni i filosofski fakultet su uvek bili mesta na kojima su stasavali mladi ljudi iz ekstremnih desnicarskih organizacija i mesta na kojima su mnoge takve organizacije nastale (popularne poslednjih dana).

A inace fakultetsko obrazovanje ne iskljucuje maloumnost i nasilnost.

-----

Kao i obicno ljudi u ovakvim situacijama prvo se uhvate za kaznu, pravdu.
Pravda za Tatona ne postoji, jer on vise ne moze da je dozivi, covek je mrtav.
Postoji pravda za njegovu porodicu ili drustvo. Bitna je kazna, ali jos nesto je bitno.
Ono sto bi buducem Tatonu znacilo, a to je da se ovo vise ne dogodi. Da se konacno nesto uradi po ovom pitanju.
A odgovrnost za ovo delo je i na drugim ljudima i drzavi, ne samo pociniteljima.

Kao sto rekoh, ne znam statistiku, ali sam siguran da je u poslednjih 10 godina, svake godine neki nas mladic poginuo kao nesrecni Francuz. Sto nazalost nije imalo dovoljnu medijsku paznju.

Kada se napad desio, pretpostavio sam da su izvrsioci ovog zlocina tinejdzeri, cak me zacudilo da su ovoliko "matori".
Verovatno je policija mladje izostavila. Jer u tim godinama su najnasiliniji, najlaksi za manipulaciju, zeljni dokazivanja, a u glavi im je mulj iz Koshutovog posta.

To je bolest od koje boluje veliki broj ljudi u nasoj zemlji, veliki problem , a 40 godina za svakog od ovih ga nece resiti.
[ EmilijaV @ 29.09.2009. 23:41 ] @
Citat:
Tyler Durden: A činjenica da jedan od tih uhapšenih maloumnika studira na pravnom fakultetu, otvara još užasniju perspektivu.
Dok je vrhunac cinizma, na šetnji protiv nasilja, najavljeno prisustvo ekipe iz 1389 pokreta.


RIP Bris Taton.


Moguce da i mnogi studiraju Pravni fakultet! Taj fakultet je uvek bio leglo ovakvih organizacija, a profesori su ti koji prvi ustanu u odbranu tih dripaca, uvek sa nekim "pravnim obrazlozenjem"! Tako je bilo i 90-tih.

Taj fakultet bi po meni trebalo dobro da bude prociscen od takvih "intelektualaca", jer kakav kadar skoluju vec su dovoljno pokazali!


(Izvinjavam se svim postenim pravnicima, nadam se da ih je jos ostalo!)

[ ivanmil @ 30.09.2009. 04:56 ] @
Pravni je ooodavno poznat kao leglo raznoraznih "ideja" o raznoraznim "osvešćenjima", naciJonalizmima, patriJotizmima i ostalog zla. Zanima me samo da li će ova klerofašistička stoka iz onih pokreta (neću imena da im pišem), pošto su najavili svoj dolazak u četvrtak, doći u majicama sa svojim "ponosnim" obeležjima ili će se zakamuflirati običnom odećom?

Počivaj u miru, Brise Tatone.

[Ovu poruku je menjao ivanmil dana 30.09.2009. u 06:09 GMT+1]
[ SASA M. @ 30.09.2009. 05:46 ] @
Sto se tice pravnog, ima tu neceg. Kada pogledam da je jedan profa u hagu, drugi sa njegovim kumom osnovao novu partiju.
Problem u ovom slucaju je da izgleda da te grupe ne mogu da zamisle da neko iz druge drzave dolazi da gleda fudbal, vec da je dosao da se tuce, a kako je prilika za to smanjena povecanim prisustvom policije oko stadiona, nekome je palo na pamet da ih nadju u gradu i da im "pokazu" gostoprimstvo. Napad koji se desio je nesto sto moze da zadesi svaku grupu koja nece biti u datom momentu pod zastitom policije. Kako je utakmica samo povod da se lome glave, stradace ostale (makar bile i nenasilne) grupe, kao sto su gej udruzenja itd.
[ Beltrammi @ 30.09.2009. 08:13 ] @
valda nas nece odjebati sad za vize, mada kako je sve napumpano... A toliko smo toga ucinili, let us pray.
[ gleb @ 30.09.2009. 08:34 ] @
Pocivaj u miru.

Ovome slucaju je pridata velika paznja samo zato sto je covek stranac. Takve stvari se svakodnevno dogadjaju nasim ljudima pa nema toliko galame.
Citam komentare i uporedjujem sa nekim prethodnim temama. Ne mogu da se nacudim. Prvo osecanju sramote koji provejava iz svakog drugog posta gde bi mogao da pitam sledece – a jel neko od vas vaspitao bilo kog ucesnika tog zlocina, jel njegovo dete ili je i sam kriv za to, mislim ucestvovao?
Ja licno nisam i ne osecam se krivim. Kriv je samo onaj ko je to uradio.

Drugo,
Vrlo dobro se secam tema, jos aktvnih, o pljuvanu policije. Tamo je letelo drvlje i kamenje jer je policija prestroga, a sada jer ne radi posao.

Pa kako sad? Da radi ili da ne radi?

Ovi nasilnici su posledica i izolacije spolja te nisu mogli da znaju, kao i vecina ucesnika ovde izgleda, kako se to napolju radi.
Sedamdesetih proslog veka negde u svajcarskoj nas covek, fudbaler se oglusio o naredbu policajca da preparkira vozilo. Zatim nije poslusao naredbu da stavi ruke na volan i – paf, dobio je metak tacno u celo.
Naravno da policajac nije odgovarao, covek je radio svoj posao.
Kao i u britanskom metrou pre koju god.
U ozbiljnim zemljama.

Ajd neka Dimke ili neko iz usa isprica, kako tamo moras da se ophodis. Ja sam licno gledao hapsenje u centru grada (racija) u nemackoj kad ljudi nisu smeli ni da progovore. Niko vezan, nema pendreka, prislie, filmskih scena, nista. Podrazumeva se sta sledi ako pruzis bilo kakav otpor.

A ovde, u drugim temama dreka i povika – ne moze to tako.
Sta bi bilo da je u momentu obracuna, tren pre ne sto su coveka bacilli preko ograde, naisao policajac, umesao se, ovi ga ne poslusaju, izvadi sredstvo za rad i da je pobio par njih?
Po meni to bi bio najbolji scenario.
Ali,
Istog sata bi bila tema o brutalnosti, prekoracenju, jadnim momcima (sloboda za…) i blabla.
Jel bi? Bi.

Samo, ne ide to tako.
Qurcis se pred policijom, nasrces, hoces da se bijes isl. Nigde bre u svetu nema da ti nasrnes na policajca. NEMA. A kod nas svaki, ali svaki dan. Gaze saobracajce u kontroli, nabijaju baklju u usta! A sta se jos dogadja da ne znamo?

Zato nasa policija to ne moze da radi – paf u celo, jerbo nema podrsku.

Tu je Lesli, koji jedini to kaze jasno, u pravu – to je lazna sloboda i pogresno shvacena demokratija.

Moj glas ide za opstu bezbednost i da policija radi svoj posao.
[ crowder @ 30.09.2009. 08:42 ] @
Srbija je ponovo na stubu srama,zato što država konstantno toleriše
nasilje i nasilnike i što odlaže nameru da to zlo suzbije u korenu..
Čak i da nam zbog ovog EU uskrati dolazak na Beli Šengen,zar bi to bilo iznenadjenje;ne možemo
mi da se prošvercujemo u EU..
Danas svaki normalni čovek u Srbiji ima gorak ukus u ustima..
[ Ivan Dimkovic @ 30.09.2009. 08:46 ] @
Citat:
gleb
Ajd neka Dimke ili neko iz usa isprica, kako tamo moras da se ophodis. Ja sam licno gledao hapsenje u centru grada (racija) u nemackoj kad ljudi nisu smeli ni da progovore. Niko vezan, nema pendreka, prislie, filmskih scena, nista. Podrazumeva se sta sledi ako pruzis bilo kakav otpor.


Gleb, preterujes - opste je poznato da je USA policija izuzetno brutalna, ali to je zato sto u USA jeste jako cesto da ljudi imaju vatreno oruzje. U vecini evropskih zemalja (izuzev UK, opet - iz specificnih razloga) neces bas gledati SWAT timove kako svakodnevno jurcaju kroz grad.

Nemojmo menjati teze - u Srbiji je celokupan policijski i sudski sistem zardjao i treba mu korenita promena - od preblagih kazni, preko enormno dugih sudskih procesa pa sve do korupcije. Najveci problem je kada kriminalci umisle da su jaci od zakona - bas kao sto je mafija u USA to mislila pre 50-tak godina (jer tako i JESTE bilo u praksi) - tako i u Srbiji danas ako imas "vezu" ti si jaci od zakona.

Dakle, odatle se pocinje. Hajde da racionalno postavimo stvari - i zapitamo se kako to da diler heroinom dobija vikende "slobodno" gde ponovo diluje (desilo se pre par meseci) ? Kako to da je moguce otezati sudski spor dok slucaj "ne zastari" cak i ako je u pitanju nesto sto bi trebalo biti tezi zlocin?

New York City je tokom 80-tih bio najopasniji grad u svetu - onda su ljudi shvatili da nesto debelo nije OK i krenuli su da se bave problemom ozbiljno - ustanovilo se da mladi kriminalci stasaju tako sto se osecaju sigurnim u odnosu na zakon, i onda je vlast krenula da se bavi delikventima jos od momenta kada pisu grafite po zidu - danas je NYC neprepoznatljiv po pitanju nasilja u odnosu na bilo koji veci grad u svetu - dakle, stvari se MOGU resiti.

Nije potrebna "policijska brutalnost" - nema potrebe ubijati ljude od batina pendrekom - potrebno je da SISTEM RADI, i da ljudi budu KAZNJENI za krivicna dela koja ucine. Znaci, ako drustvance ima sve vise drugara od 15 godina koji su dilovai dop, i koji su fasovali dugu kaznu bez "vikenda" - razmislice da li se isplati. Ako, pak, dobijaju uslovno, vikende, sudski proces traje godinama... sto ne bi dilovali, isplati se.

Prosto.
[ deerbeer @ 30.09.2009. 09:06 ] @
RIP Bris Taton

Citat:
@gleb
Ovome slucaju je pridata velika paznja samo zato sto je covek stranac. Takve stvari se svakodnevno dogadjaju nasim ljudima pa nema toliko galame.
Citam komentare i uporedjujem sa nekim prethodnim temama. Ne mogu da se nacudim. Prvo osecanju sramote koji provejava iz svakog drugog posta gde bi mogao da pitam sledece – a jel neko od vas vaspitao bilo kog ucesnika tog zlocina, jel njegovo dete ili je i sam kriv za to, mislim ucestvovao?
Ja licno nisam i ne osecam se krivim. Kriv je samo onaj ko je to uradio.

Potpisujem ,
A onda niko nije zalio glumca Dragana Maksimovica kojeg su isto tako mucki pretukli i ubili skinsi ?
Tada nije bilo dana zalosti u bg-u , nije bilo paljenje sveca, protestne setnje , nije bilo zalopojki u novinama i forumima .
On je manje vredan jel da ?
I naravno , ovi imbecili ce biti osudjeni na max. kazne dok je ovaj u leskovcu za ubistvo trogodisnjeg deteta dobio 3 god .
To sada nije vazno, bitno je da beograd ostane neukaljan i da mozemo slobodno da putujemo po EU .
[ the_tosic @ 30.09.2009. 09:14 ] @
Nije problem da li cemo moci u EU ili ne, problem je NEbezbednost na ulici.

PS: slazem se da je taj idiot trebao da dobije max kaznu (40god). Ili smrtnu kaznu da postoji
[ stil @ 30.09.2009. 09:22 ] @
@ gleb & deerbeer Gledaj na to ovako . Dodje neko kod tebe u goste a ti imas ludog kera koji ga ugrize cim udje u tvoje dvoriste. Gost dobije trovanje i umre. Zar nije red da bar kazes izvini sto ga nisi zatvorio u kavez. On jeste tvoja odgovornost. Za pridavanje veceg znacaja smrti stranca se slazem. Medjutim ovaj medijski zamajac treba iskoristiti da se nesto uradi. Na taj nacin ce se sudije kasnije moci pozivati na ovaj slucaj . To je tuzna istina. Do ovoga uopste nije trebalo doci ali kad se vec dogodilo treba spreciti da do toga dodje ponovo. Drugi pravac je da kazemo pa sta i da stanje ostane kakvo jeste.
[ Isak666 @ 30.09.2009. 09:27 ] @
To sto je ubijeni jadnik bio stranac, meni ne menja cinjenicu da je odredjena grupa ljudi dala sebi za prava da sprovodi svoje vidjenje pravde mimo drzave.
Mada, tako snazna reakcija na ubistvo mozda i nosi u sebi cestu osobinu kod ljudi u Srbiji, a to je snishodljivost prema strancima.
Ali to je problem tih ljudi koji su se sami postavili u tu poziciju i ne vidim zasto bi se to stavljalo u prvi plan.

Po meni, reakcija je trebala da bude jos snaznija.

Ovo je pitanje sad, hoce li drzava zastiti ljude od gomile ludaka bez kontrole i ima li snage ili volje?
Ili jos gore - da se prvo SLOZE da je svo to poimanje stvarnosti uopste nenormalno. Mozda misle da je to ok.


Mene interesuje kakva je reakcije stranaka i uopste javnosti u Srbiji na sve ovo? Ne mogu bas da ispratim sve u detalje sta se zbiva u Srbiji.
[ peca26000 @ 30.09.2009. 09:43 ] @
Nema nista od grupnog kaznjavanja , ova drzava je od ranije pravila problem !
Nasledje i ''vruc krompir'' za Ivicu Dacica . Sta misli da ce preko noci da prevaspita roditelje nasilnika , ne ide to tako kako misle , postojala je policija koja je bila za svaki kvart u gradu .
Na zalost nista se nece promeniti i ovo je dokaz nasledja , ovakav ili onakav nacin , sto se tice EU ma to je au bre nema nista , jos ce ti iz EU da nam prave raznorazne ucene .
Zaborav je najveci neprijatelj Srpskom narodu !
Najzece kazne i delovanje na gradjane Srbije ? Znaci na samom pocetku pocetka smo , od ko zna kada . E to kada , to je taj zaborav !
Namerno svesno teranje na nasilje od ranije , kada je komunizam imao tu ulogu , tu ulogu ''opet'' tera na nasilje koje nece tek tako da se zaboravi , ima i zasto je to tako !
Svako je odgovoran za sebe i tu zakon nece resiti problem , svest i razne ucene menjaju stav za prezivljavanje , ovaj konkretan slucaj je samo sitnica ''jedan manje stranac kod nas''
Pozivanje na ''protest setnju u gradovima'' koja je ta organizacija sto poziva na protest . Sto sta nije jasno i ''vruc kropir'' nek jede ko je i ucio tu skolu !
Ja sam obican gradjanin i ne zelim da se upustam u provokaciju , bas me briga za taj slucaj ! I ja sam mogao da poginem u Sarajevo 92 ali nisam i zbog toga sam srecan ali svojom zaslugom !
[ deerbeer @ 30.09.2009. 09:51 ] @
@stil
Citat:

Dodje neko kod tebe u goste a ti imas ludog kera koji ga ugrize cim udje u tvoje dvoriste. Gost dobije trovanje i umre.
Zar nije red da bar kazes izvini sto ga nisi zatvorio u kavez.

Pa izvinjenje je usledilo od strane vlasti i medija odmah posle incidenta, to je moglo da se desi u bilo kojoj zemlji
to je sve ok i tako treba da bude , .... ovo sada je samo tuzan epilog.
Ako takav medijski zamajac o kome pricas treba da se napravi ili iskoristi samo onda kad se to nekom strancu desi u ovoj zemlji ,
onda je to po meni tuzno i jadno , licno se osecam kao gradjanin drugog reda u sopstvenoj zemlji .





[ stil @ 30.09.2009. 10:03 ] @
@ Isak666 http://blog.b92.net/text/12504/DOKLE%20VI��E%3F%20Šetnja%20protiv%20nasilja!%20Četvrtak%2C%2017h%2C%20Plato @deerbeer Slazem se sa tobom. Tuzno jeste. Kao sto je tuzno sto su paznju dobili oni turisti sto su poginuli u inostranstvu u saobracajnoj nesreci a ovde ginu svaki dan pa osvane samo vest u novinama i nista. Nadam se da ce se to promeniti ali necu da stisavam reakciju jer je svaka reakcija koja nije tipa "pravda za Urosa" dobra i moze da pomogne.
[ Horvat @ 30.09.2009. 10:38 ] @
Citat:
gleb

A ovde, u drugim temama dreka i povika – ne moze to tako.
Sta bi bilo da je u momentu obracuna, tren pre ne sto su coveka bacilli preko ograde, naisao policajac, umesao se, ovi ga ne poslusaju, izvadi sredstvo za rad i da je pobio par njih?
Po meni to bi bio najbolji scenario.
Ali,
Istog sata bi bila tema o brutalnosti, prekoracenju, jadnim momcima (sloboda za…) i blabla.
Jel bi? Bi.


netacno!
jer se pandur NE BI umesao!

licno sam gledao u centru grada [u subotici],vikend,mlate se neki likovi,panduri pored STOJE I CEKAJU DA "zavrse"!!
[ ArtCool @ 30.09.2009. 15:07 ] @
Da bogda nam nikad ne dali vize i pare.I nek sve momke puste na slobodu kao onog sljama Kovacevica, Urosa i ostale.Nek narod malo pati sa nestasicama i skupocom pa nek stavi prst na celo kada sledeci put za nekoga glasaju.
Nama je samo vazno da nam daju vize,a ja pitam sta cu sa njom.
Da belosvetskom sljamu sluzimo i peremo guzice, pa kupimo polovnog merdzu od turaka na placu u DE, i onda kada dodjemo kuci paradiramo po centru grada i mrtvi pijani nekog zgazimo na ulici.
Eto to je nas mentalitet, nece nama biti nikad bolje.
Politicari kradu i uvek ce ne zato sto je SPS,DSS,DS,G17,SRS,NS ili bilo ko vec zato sto su Srbi ko i ja naravno.
Pitaj boga sta bi i ja radio da mogu i bilo ko od nas nego posto nismo u poziciji svako kaze za sebe "Ja da uzmem , ma nema sanse".
Sta vise i pisati ...
A ovu bracu sto su ubili decka Francuca, povesao bi javno od Slavije do Kneza.I to svako za po jednu banderu.
[ Beltrammi @ 30.09.2009. 16:01 ] @
Citat:
A ovu bracu sto su ubili decka Francuca, povesao bi javno od Slavije do Kneza.I to svako za po jednu banderu.


ja bi ih odveo kod fransuskog ambasadora da im se izvini.
[ dejanet @ 30.09.2009. 16:58 ] @
Šta reći stvarno, društvo nam normalno koliko je normalna njegova najslabija karika..

Njušio sam već neko vreme da ovolika količina sirotinje i gluposti oko nas ne može da izađe na dobro..
[ stil @ 30.09.2009. 17:38 ] @
Sveće za Brisa Tatona


30. septembar 2009. | 01:56 -> 18:10 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd, Novi Sad -- Nekoliko hiljada ljudi u Srbiji zapalilo je sveću u znak sećanja na preminulog francuskog mladića Brisa Tatona. Sutra u Beogradu protest i šetnja.

Beograd, Novi Sad -- Nekoliko hiljada ljudi u Srbiji zapalilo je sveću u znak sećanja na preminulog francuskog mladića Brisa Tatona. Sutra u Beogradu protest i šetnja.

(Beta)



Dan nakon što je od posledica prebijanja preminuo 28-godišnji Francuz Bris Taton, hiljade ljudi je stajalo u redovima u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i Pančevu da bi zapalili sveće i odali poštu tragično nastradalom Francuzu. U Beogradu je danas Dan žalosti zbog Tatonove smrti.

Nekoliko hiljada građana upalilo je sveće i položilo cveće u znak sećanja na tragično preminulog Brisa Tatona.

Mnogi građani, pored sveća, ostavljaju i poruke "Sram bilo Srbiju koja ubija svoje goste“, "Ovo je sramota" i "Počivaj u miru“.

Iako je 12 dana trajala borba za život 28-ogodisnjeg francuskog mladića, on je ipak podlegao povredama koje je zadobio 17. septembra u centru Beograda.

Poštu preminulom mladiću odali su i brojni političari, predstavnici Vlade i poslanici i istaknute javne ličnosti.

Video snimak

“Meni je drago da su se ljudi okupili u ovolikom broju da pokažu da nikada nećemo zaboraviti Francuza, i da se obavežemo, na jedan simboličan način, da će država Srbija biti tolerantna država”, rekao je državni sekretar u Ministarstvu za ljudska prava Marko Karadžić.

“Ja uopšte ne sumnjam, kada je ovo teško ubistvo u pitanju, da će biti izrečena adekvatna kazna”, rekao je Slobodan Homen, državni sekretar u Ministarstvu pravde.

U koloni sa Beograđanima stajali su i francuski turisti koji su se zatekli u gradu, a sveće su upalili i predstavnici francuske Ambasade, dirnuti izrazima saosećanja okupljenih građana.



Beograđani u kolini odaju počast Brisu Tatonu (Beta)

Poštu poginulom mladiću odali su i predstavnici Srpske pravoslavne crkve.

Svece u znak sećanja na Brisa Tatona građani su palili i ispred francuske Ambasade.



Zastave na pola koplja na Dan žalosti u centru Beograda (FoNet)

“Ako ičemu može da posluži ova tragična smrt našeg sunarodnika Brisa, to je da se treba boriti protiv nasilja i izgraditi svest da je borba protiv nasilja neophodna i to u svakoj sferi, bilo da se radi o političkom nasilju, nasilju u sportu ili u privatnoj sferi”, kaže prvi savetnik Ambasade Francuske Mišel Šarbonije.

Povodom Dana žalosti u Beogradu, ispred Narodne skupštine zastave su spuštene na pola koplja, a osvanuli su i bilbordi sa imenom Brisa Tatona.

Na inicijativu Omladinske mreže G17 plus potpisivana je i peticija da se dan sahrane francuskog državljanina proglasi za Dan žalosti u Srbiji.

Bris Taton, koga su huligani pretukli na Obilićevom vencu u centru Beograda 17. septembra, preminuo je juče oko 10.00 u Kliničkom centru Srbije.

Odavanje počasti u Novom Sadu i Nišu

Gradski odbor Omladine Lige socijaldemokrata Vojvodine Novi Sad organizovao je u centru Novog sada paljenje sveća povodom smrti Brisa Tatona. Akciji su, osim aktivista, i članova Lige prisustvovali i građani.

Predsednik Skupštine Novog Sada i potpredsednik LSV Aleksandar Jovanović pozvao je nakon akcije državne organe da spreče nasilja klerofašističkih grupa, jer bi u suprotnom one mogle da umesto policije "brinu" o javnom redu i miru u Srbiji.

On je podsetio i na ranije događaje u Novom Sadu, kada su napadani građani u gradskom autobusu, jer su govorili mađarskim jezikom, kao i na razbijanje radnji vlasnika drugih nacionalnosti.

A u Nišu u Francuskom kulturnom centru otvorena je knjiga žalosti u koju će do petka moći da se upisuju građani ovog grada koji žele da odaju počast Brisu Tatonu.

Ombudsman: Nasilje deo svakodnevnice

Zaštitnik građana Srbije Saša Janković pozvao je institucije i društvo da ponude konkretne alternative nasilničkom obrascu ponašanja i upozorio da je smrt mladog Brisa Tatona suočila Srbiju na najtragičniji način sa činjenicom da je nasilje već odavno deo svakodnevnice.

"Svako ko ima odgovornosti i uticaja u društvu, a nalazio je opravdanja za nasilje bilo kojim povodom, treba danas bar pred samim sobom i pred celim društvom da prihvati deo odgovornosti za pogubne posledice", naveo je zaštitnik građana.
Ombudsman je upozorio da represivne mere i oštre sankcije, koje su danas svakako potrebne, neće biti i dovoljne da se trend nasilništva suštinski suzbije.

Talas nasilja na beogradskim ulicama biće tema i emisije "Replika", koja je na programu TV B92 u 22 sata. O tome da li smo usvojili evropske zakona, ali ne i vrednosti, govore portparol Republičkog tužilaštva Tomo Zorić, predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak, poslanik LDP Nenad Milić i pomoćnik načelnika Upave policije Željko Nikač.


Link




[Ovu poruku je menjao stil dana 30.09.2009. u 18:58 GMT+1]
[ karadima @ 30.09.2009. 21:15 ] @
Iskreno cuo sam ovde par nekih komentara (mrzi me da trazim i citiram) kako se ovo desilo jer je ovde u proteklih par decenija bilo tako i tako i lose vaspitanje i siromastvo i nemastina i ko zna kakve jos gluposti ljudi navode za devijantno ponasanje nekih pojedinaca. Ovakve stvari su se u neku ruku desavale i pre 20 godina , samo naravno retko kad su se zavrsavale smrcu mada je bilo i takvih slucajeva. Ne znam koliko ste upoznati ali na utakmicama beton liga desavalo se da navijaci jure , biju i bodu nozevima i sudije i navijace suprotnog tima iz ko zna kakvih razloga. To se sve desava po malim mestima gde je policija bila zauzeta cackanjem noseva i krkanjem u obliznjoj kafani. Ali poenta price je da se to desavalo i ranije i desavace se sve dok ne pocne da se takav cin sankcionise mnogo strozije od danasnjih kazni tipa "3 godine zatvora u centru Panceva sa vikend izlaskom". Pa bem mu mater, ja u vojsci nisam imao svaki vikend izlaz...a oni po zatvorima imaju.

Druga stvar koju sam ovde cuo je da neko stalno spominje kako je ovo naduvan slucaj zato sto je stranac i da je isto tako ubijen onaj glumac (ne secam se imena , izvinjavam se) . Jeste, on je covek ubijen, toga se secam i dan danas. Svece su bile paljene (ne u ovom broju ali jesu) i cak je dobio covek i spomen plocu na tom mestu koliko ja znam ali poenta je u tome da je on mucenik ubijen u doba kada je vlado totalni haos. Pa zar nisu tada ubijani i raznorazni novinari, ljudi koji su bili protiv vlasti i sl. Tada ko je bio ubijen mediji su morali brzo da zataskavaju kako ne bi neko nagrabusio. Takva su bila vremena, nazalost ni sada nisu nista bolja ali bar se nadam da ce uskoro da se desi neki pomak.

Dimke je rekao pravu stvar... ovde je sve zardjalo... ne radi ... na pauzi... pao im sistem... nazovite to kako hocete ali jednostavno nej da radi. I ja se nadam da ce ovaj mucenik od francuza da bude WD-40 za ovu drzavu.

Za one koji se pitaju sta ce nama EU - Pa da nas vaspitaju ocigledno , posto kao sto vidim mi sami nismo sposobni to da uradimo.
Za one koji se putaju sta ce nama bezvizni sistem - Pa da mozemo da pobegnemo odavde ako ovo gore ne upali.


[ makljava @ 30.09.2009. 21:39 ] @
Ma sve si u pravu. Nećemo sad praviti pitanje oko par komada mrtvih. Ionako će svi poumirati, što pre to bolje.

I sve je u redu
Dok mi sa smeškom
Pod mantijom predu
Sve dobri ljudi, Ko dobar dan
Haško bratsvo i Zemunski klan
[ pobesnelipostar @ 30.09.2009. 22:26 ] @
Da bogda nam nikad ne dali vize i pare.I nek sve momke puste na slobodu kao onog sljama Kovacevica, Urosa i ostale.Nek narod malo pati sa nestasicama i skupocom pa nek stavi prst na celo kada sledeci put za nekoga glasaju.
Nama je samo vazno da nam daju vize,a ja pitam sta cu sa njom.
Da belosvetskom sljamu sluzimo i peremo guzice, pa kupimo polovnog merdzu od turaka na placu u DE, i onda kada dodjemo kuci paradiramo po centru grada i mrtvi pijani nekog zgazimo na ulici.
Eto to je nas mentalitet, nece nama biti nikad bolje.
Politicari kradu i uvek ce ne zato sto je SPS,DSS,DS,G17,SRS,NS ili bilo ko vec zato sto su Srbi ko i ja naravno.
Pitaj boga sta bi i ja radio da mogu i bilo ko od nas nego posto nismo u poziciji svako kaze za sebe "Ja da uzmem , ma nema sanse".
Sta vise i pisati ...
A ovu bracu sto su ubili decka Francuca, povesao bi javno od Slavije do Kneza.I to svako za po jednu banderu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
e svaka ti je ka Njegoseva...2 coveka koji isto misle... u Srbiji....prosto ne mogu da verujem da imam istomisljenike...
[ 101010 @ 30.09.2009. 22:35 ] @
Citat:
Iskreno cuo sam ovde par nekih komentara (mrzi me da trazim i citiram) kako se ovo desilo jer je ovde u proteklih par decenija bilo tako i tako i lose vaspitanje i siromastvo i nemastina i ko zna kakve jos gluposti ljudi navode za devijantno ponasanje nekih pojedinaca.
Glupost?

Citat:
Za one koji se pitaju sta ce nama EU - Pa da nas vaspitaju ocigledno , posto kao sto vidim mi sami nismo sposobni to da uradimo.


Ne bih da spamujem, ali temu "Umro Bris Taton" ste smorili sa EU do zla boga, da pocinjem da mislim da je deo ogorcenja zbog ovog gnusnog zlocina izazvan strahom da necemo dobiti vizne olaksice ili tako nesto...
[ Srđan Pavlović @ 30.09.2009. 22:39 ] @
Jeste kod nas okruzenje donelo to sto je donelo, ali ovu pricu
treba zavrsiti konkretno na ljudima koji su ovaj zlocin pocinili,
osuditi ih i kazniti adekvatno.

To je sasvim dovoljno, ne treba ni manje ni vise, to se ne radi
zbog neke Evrope, to treba da radimo zbog nas samih.
[ Shoshone @ 01.10.2009. 00:51 ] @
Citat:
Urednice Pressa, nekoliko pitanja za tebe,
- Da li ce Press da proveri navode vise od 20 ocevidaca koji su policajcima na uvidjaju tvrdili da je Bris Taton sam skocio, odnosno da nije bacen?
- Da li ce Press da proveri navode da je Taton u Francuskoj poznat i zvanicno zaveden kao huligan i da je u Beograd dosao sa svojom navijackom grupom?
- Da li ce Press da proveri navode ocevidaca da je Taton, kao i njegovi "saborci", sedeo u navijackim duksevima "hooligans" i da je imao navijacka obelezja na sebi? Taton je bio clan grupe "Indians Toulouse", pandan grobarima ili delijama
- Da li ce Press da proveri zasto je radnicima obezbedjenja u garazi na Obilicevom vencu zabranjeno da daju izjave medijima i govore o onome sto su videli?
- Da li ce Press da proveri sluzbene beleske i izjave ostalih navijaca iz Francsuke, odnosno sta je reklo ostalih 15-tak navijaca? Ima tu zanimljivih izjava.
- Da li ce Press da istrazi zasto je policija iste veceri pustila neke od uhapsenih navijaca? Ko stoji iza toga i zasto su uhapseni i neki od navijaca koji tog dana nisu bili ni blizu Obilicevog venca?

Nije sporno da je bio u pitanju sukob dve navijacke grupe i da je ona brojnija preterala sto je dovelo nazalost do smrti jednog mladica. Za to ce nadam se odgovarati u skladu sa zakonom.
[ ArtCool @ 01.10.2009. 03:09 ] @
@pobesnelipostar
Ah, prijatelju vristao bi ja i jace ali me niko ne cuje.
Da bi te neko cuo u Srbiji ne treba ti mikrofon, a ne.
Vec mocan tajkun da ti finasira poslovni prostor, dve zene, kola i kurve.
A ti da pricas ko Tito "Mi stojimo na rubu provalije, i krenucemo u daljim pobedama samo napred...(parafraziram) .
Pazite sta sam vam rekao (mada se vec spekulise o tome, ko kroz usrane gace), ovo ludilo oko stranaca je namerno isplanirano.
E sad, vecina pita: A sa koji ciljem pametnjakovicu?
Prosto, rusi ugled drzave i stvarno potencijalno moze da dovede do represija ako se pravilno ne procesuira.
More da sam vlast nasumicno bi povatao par navijaca i okacio ih za jajca, kao primer drugima.Apsolutno nije vazno dali su krivi.Samo tako moze.

Ahh, bozje li tuge ovih roditelja.
Skolovali, gajili i poslali momka u beli sveti (da nekazem na Divlji Zapad), i sada ga vracaju u kovcegu.

A samo zivim za presudu...
Cista obest; naspavano, najedeno, neradno, frustrirano a i dodalo mu ga po gudravini i onda udri po nejackom.
Sad ce oni da sviraju na gudalu (ako im bude i ostalo to malo muke izmedju nogu), "Tri livade, tri livade nigde lada nema..." jedno cca 40 god.
[ peca26000 @ 01.10.2009. 04:13 ] @
Ja i dalje ne znam zasto je taj francuz poginuo !
A znaci ipak se umesala politika i stranka LSV ...
Policija , sta je radila do sada ?
Sta se radi na Kosovo ! ?
Maskiranje medijima i prave slike situacije , niko nema pojma , a ja ko ovca da blejim sa ostalima , to me bas smara i nemam vremena ...
Prost zakljucak da je dosadno u Srbiji pa ajde da se jos neko ukoka , samo da se privuce paznja , nacin , nije uopse bitan . I takvi navijaci su jako sumnjiva sorta .
U naselju Streliste u Pancevu , jedan klinac od 16 godina mi prica kako dolazi do tuce , samo popreko pogledajte nekoga i eto belaj .
Deca da znaju , mi da ne znamo a policija se bavi sasvim desetim stvarima , ono sto je najbitnije za drustvo uvek prolazi ovako !
Nebriga za socijalno drustvo se nastavlja , sad idu polako ali sigurno ucene na obicne gradjane , sumnjiva sorta , to sluzi da podgreva vec ono ''zagorelo''
Znaci nista od EU i razne ucene jos ce da traju , sad se osmislja ''drugi vid ili alternativa za ucene''
Cim nisu jasne okolnosti zasto je neko poginuo , mediji su mocni onoliko koliko i stranka koja ovo organizuje , da se vidi koliko ih ima , ubistva slicna su bila i ranije .
Situacija od ranije i sada ''smrdi i to mnogo''
[ stil @ 01.10.2009. 04:55 ] @
Pretučen Libijac

N. M. NEDELjKOVIĆ, 26.09.2009 14:55:21



JOŠ jedan stranac pretučen je u Beogradu. Serija brutalnih napada na strane državljane nastavljena je u petak u centru grada. Grupa obesnih mladića napala je, bez ikakvog povoda, oko 23 časa u Bulevaru kralja Aleksandra kod broja 72, libijskog državljanina Lekvela Kalea (41) i nanela mu povrede po glavi i telu. On je kolima Hitne pomoći prevezen u Urgentni centar gde je i zbrinut. Srećom, ozlede koje je zadobio u tuči nisu opasne po život.
Kako smo nezvanično saznali, Libijac je trebalo da se nađe sa svojim prijateljima, inače srpskim državljanima,
u blizini autobuske stanice kod hotela „Metropol“. Iznenada, grupa huligana preprečila mu je put i počela da ga udara. Tukli su ga rukama i nogama, a u jednom trenutku neko od napadača šipkom je razbio glavu nesrećnom čoveku. Kada su obavili „posao“ pobegli su u nepoznatom pravcu, a Lekvel je ostao na stanici, gde je sačekao svoju dvojicu prijatelja.
- Nisam primetio kada je izbila tuča, ali sam u jednom trenutku video mladića krvave glave, kako sedi na stanici - kaže momak koji se zatekao u blizini mesta incidenta. - Video sam da nije iz Srbije. Bio je uplašen i baš kada sam hteo da priđem da mu pomognem naišli su njegovi drugovi.
Lekvelovi prijatelji pozvali su Hitnu pomoć, koja je ubrzo stigla i prevezla ga u Urgentni centar. Portparol Kliničkog centra Srbije Drago Jovanović rekao je da su lekari primili stranog državljanina i odmah mu ukazali pomoć.
- Posle lekarskih pregleda znaće se kakve povrede je zadobio napadnuti Libijac - rekao je Jovanović. - Povrede nisu opasne, ali će mu, naravno, biti pružena sva neophodna nega.
Policija je obezbedila mesto gde se dogodila tuča, a odmah je krenula i potraga za napadačima. Nažalost, oni do zaključenja ovog broja nisu pronađeni.

TRAUMA
LIBIJAC je na potiljku imao vidnu ranu od udarca tvrdim predmetom, a čitavo lice mu je bilo krvavo. Posle napada, pored Lekvela su bili njegovi drugovi iz Srbije, koji su ga smirivali. Bio je vidno potresen i uporno je ponavljao kako ne razume zašto su ga napali.

Link

Sad ja vas pitam. Da li je Libija u EU ? Da li je Libijac došao u Srbiju na neku utakmicu ? Nije. Nije napali su ga zbog toga što je različit. Pitam vas dokle ćete braniti one koji cine ovo samo zbog toga što su "naši" ? Znači u redu je da se prebijaju ljudi po ulici ako ce zbog toga biti zabranjen beli šengen. Ne radi se ovde toliko o belom šengenu koliko o teroru nad ljudima koji treba da bude sprečen. Zbog nas samih pre svega a ne samo zbog viza ili EU.


[Ovu poruku je menjao stil dana 01.10.2009. u 06:35 GMT+1]
[ ivanmil @ 01.10.2009. 06:12 ] @
Citat:
Shoshone: Urednice Pressa, nekoliko pitanja za tebe,
- Da li ce Press da proveri navode vise od 20 ocevidaca koji su policajcima na uvidjaju tvrdili da je Bris Taton sam skocio, odnosno da nije bacen?
- Da li ce Press da proveri navode da je Taton u Francuskoj poznat i zvanicno zaveden kao huligan i da je u Beograd dosao sa svojom navijackom grupom?
- Da li ce Press da proveri navode ocevidaca da je Taton, kao i njegovi "saborci", sedeo u navijackim duksevima "hooligans" i da je imao navijacka obelezja na sebi? Taton je bio clan grupe "Indians Toulouse", pandan grobarima ili delijama
- Da li ce Press da proveri zasto je radnicima obezbedjenja u garazi na Obilicevom vencu zabranjeno da daju izjave medijima i govore o onome sto su videli?
- Da li ce Press da proveri sluzbene beleske i izjave ostalih navijaca iz Francsuke, odnosno sta je reklo ostalih 15-tak navijaca? Ima tu zanimljivih izjava.
- Da li ce Press da istrazi zasto je policija iste veceri pustila neke od uhapsenih navijaca? Ko stoji iza toga i zasto su uhapseni i neki od navijaca koji tog dana nisu bili ni blizu Obilicevog venca?

Nije sporno da je bio u pitanju sukob dve navijacke grupe i da je ona brojnija preterala sto je dovelo nazalost do smrti jednog mladica. Za to ce nadam se odgovarati u skladu sa zakonom.
Ma kako da ne. Mene bi bilo sramota da ovo napišem, ili prenesem. A posebno je ljigava ocena da je bio sukob 2 grupe. Koje crne grupe!? Sedeli i gledali svoja posla i razularena horda vajnih srBskih "navijača" ih zaskočila kao hijene. Fuj!
[ ivanmil @ 01.10.2009. 06:35 ] @
Citat:
peca26000: Ja i dalje ne znam zasto je taj francuz poginuo !
A znaci ipak se umesala politika i stranka LSV ...
Policija , sta je radila do sada ?
Sta se radi na Kosovo ! ?
Maskiranje medijima i prave slike situacije , niko nema pojma , a ja ko ovca da blejim sa ostalima , to me bas smara i nemam vremena ...
Prost zakljucak da je dosadno u Srbiji pa ajde da se jos neko ukoka , samo da se privuce paznja , nacin , nije uopse bitan . I takvi navijaci su jako sumnjiva sorta .
U naselju Streliste u Pancevu , jedan klinac od 16 godina mi prica kako dolazi do tuce , samo popreko pogledajte nekoga i eto belaj .
Deca da znaju , mi da ne znamo a policija se bavi sasvim desetim stvarima , ono sto je najbitnije za drustvo uvek prolazi ovako !
Nebriga za socijalno drustvo se nastavlja , sad idu polako ali sigurno ucene na obicne gradjane , sumnjiva sorta , to sluzi da podgreva vec ono ''zagorelo''
Znaci nista od EU i razne ucene jos ce da traju , sad se osmislja ''drugi vid ili alternativa za ucene''
Cim nisu jasne okolnosti zasto je neko poginuo , mediji su mocni onoliko koliko i stranka koja ovo organizuje , da se vidi koliko ih ima , ubistva slicna su bila i ranije .
Situacija od ranije i sada ''smrdi i to mnogo''
Ti to hoćeš da kažeš da je Čanak (i velika zla EU) naredio da biju strance!? Nije ti sumnjiv neko drugi? Oni koji imaju istoriju šurovanja sa (bez)obrazima, dverima, jentriosmdvtkama i sl. idiotima koji su kobajagi veliki Srbi i patriJote i hrišćani. "Malo" si se zeznuo. A da je sve ovo vešto organizovano od strane nekih struktura, jeste, jasno je kao dan.

Ovi udareni mokrom čarapom sa (ciglom sakrivenom u njoj) danas možda samo mlate strance (ubijaju, pardon), gejeve, i ostale nesrBove i domaće izdajnike i strane plaćenike, a sutra, prekosutra, kada dovoljno ojačaju poslužiće kao alat za dolaženje na vlast. To je moja skromna procena. Već izvestan broj godina uveliko se radi na njihovom institucionalizovanju i predstavljanju kao jedne sasvim normalne, legitimne struje u društvu, što ovakve horde svakako i nikako nisu niti mogu da budu u normalnom i civilizovanom svetu. Ali, u Srbijici mojoj miloj (iako sam "izdajnik"), te stvari su izgleda moguće.
[ peca26000 @ 01.10.2009. 07:05 ] @
Ma jok , dok ne popunis profil ne mozemo da diskutujemo , a odakle si ti ? i druga pitanja ...
Osnovna kultura , da bih se obratio nekome popunjen profil je dovoljna kultura .

Bas me briga za stranke i politiku koju ti pokusavas da umetnes , to nista ne menja i svi su sumnjivi !
O kom patriotizmu je rec . Ovo sto ginu i prebijaju se stranci , nije moje da se pitam . Al da smrdi , smrdi .
Bas i nisu zanimljivi mediji "klasicna trovacnica'' uticaj medija je posvadjao narod , odavno poznata stvar .
[ stil @ 01.10.2009. 07:30 ] @
@ Peca26000 Nemoj da se ljutis ali nije uvek resenje bezati od problema. To kazem na osnovu tvojeg posta sa prethodne strane. Ovo sto se sada desava je "radjanje zla" i jos ga je moguce kontrolisati. Prvo je pocelo sa onim mitingom za Kosovo. I reakcija odredjenih politicara koji su ublazavali rezultate njihovih sticenika. Te eto nezadovoljni su te ovo te ono. Mislim i ja sam ponekad nezadovoljan zbog neceg ali ne izadjem na ulicu da nekome stanglom razbijem glavu zbog toga. Cilj svega je da se zamuti voda i da pocne lov u mutnom. To treba spreciti reakcijama na svakom mestu i u svakoj prilici. A sudije i ostali ce kada to vide raditi svoj posao. I oni su ljudi, a sveopste stanje u drustvu itekako utice na njihove odluke.
[ ivanmil @ 01.10.2009. 07:45 ] @
Citat:
peca26000: Ma jok , dok ne popunis profil ne mozemo da diskutujemo , a odakle si ti ? i druga pitanja ...
Osnovna kultura , da bih se obratio nekome popunjen profil je dovoljna kultura .
Ponestalo argumenata (već) pa si krenuo sa ad hominem. Dobro, izvini, evo, kulturno - što se tebe tiče možeš smatrati da sam sa Jupitera. Zanimanje - rukovodilac projekta izgradnje intergalaktičkog sistema teleportacije konzervi sardina u ulju i tunjevine sa povrćem.
Citat:
Bas me briga za stranke i politiku koju ti pokusavas da umetnes , to nista ne menja i svi su sumnjivi !
O kom patriotizmu je rec . Ovo sto ginu i prebijaju se stranci , nije moje da se pitam . Al da smrdi , smrdi .
Bas i nisu zanimljivi mediji "klasicna trovacnica'' uticaj medija je posvadjao narod , odavno poznata stvar .
Pa ti umećeš, odnosno mutiš vodu da se neke stvari ne bi videle dok je još bistro.
Citat:
stil: @ Peca26000 Nemoj da se ljutis ali nije uvek resenje bezati od problema. To kazem na osnovu tvojeg posta sa prethodne strane. Ovo sto se sada desava je "radjanje zla" i jos ga je moguce kontrolisati. Prvo je pocelo sa onim mitingom za Kosovo. I reakcija odredjenih politicara koji su ublazavali rezultate njihovih sticenika. Te eto nezadovoljni su te ovo te ono. Mislim i ja sam ponekad nezadovoljan zbog neceg ali ne izadjem na ulicu da nekome stanglom razbijem glavu zbog toga. Cilj svega je da se zamuti voda i da pocne lov u mutnom. To treba spreciti reakcijama na svakom mestu i u svakoj prilici. A sudije i ostali ce kada to vide raditi svoj posao. I oni su ljudi, a sveopste stanje u drustvu itekako utice na njihove odluke.
Upravo tako.
[ anon142305 @ 01.10.2009. 07:53 ] @
Citat:
stil: Prvo je pocelo sa onim mitingom za Kosovo.

Ti povezujes opravdani narodni protest sa ubistvom od strane huligana?
Vidi, znatno jaca/stroza kaznena politika resava problem huliganstva. Sve ostale price (politicari, EU, beli sengen, (ne)patrioti, Kosovo, mediji, komunizam) su obicno mlacenje prazne slame i udaljavanje od ociglednog resenja.
[ peca26000 @ 01.10.2009. 08:14 ] @
Mozda vama bez profila ce izgledati smesno , ali ja sam odavde !
To je tacno tu gde zivimo to nam se i dogadja , uvek je problem kad je profil prazan , znaci nema asocijacije cime se bavite i odakle ste !
Pa na osnovu huliganstva je doslo do promene u Srbiji , se secate vi toga !
Opet se podmece politika ! Mislis @ivanmil da je ponestalo argumenta , kao sto vidis nije , a spominje se u medijima da je neka facebuk grupa bas ovo podrzava huliganstvo !
Sta se to desava sa omladinom , to treba procesljati , mislim ocistiti sada popravne domove od maloletnih sitnih lopurda i puniti studentima i vise obrazovanim punoletnim huliganima , znaci nisu klasicni huligani ulicari .
Bilo je reci da je medju njima i onih sto su mamini i tatini sinovi koji su u skolu ne na ulicu , pravite razliku izmedju toga pa vidite koji je to sloj drustva , sta je motiv , zato je ovaj poginuo , se zna zasto ?
Ha lov u mutno , mozda je i vase dete umesano u neku od tih bandi , to ne znate posle se iznenadite !
[ peca26000 @ 01.10.2009. 08:28 ] @
Izvinjavam ti se Ilija , nisam ti odgovorio , ne ljutim se , nemam razlog .
A to sto si pisao za sudove i zakon , nije spremna ova drzava da resava grupno pojedinacne probleme , kao ni mnogo jace probleme !
[ Java Beograd @ 01.10.2009. 08:48 ] @
Citat:
IUOP_1: Ti povezujes opravdani narodni protest sa ubistvom od strane huligana?


Ne povezuje "narodni protest" već divljanje huligana na teritoriji šireg centra Beograda, koje je opravdano kao narodni protest. Samo da te podsetim, za vreme "molebana" koji je organizovao neobavešteni:
- razbijeni su izlozi na desetine butika u Knez Mihailovoj
- opljaćkano je stotinak butika i skoro sve trafike u okolini Trga Republike. Neke trafike su bukvalno srušene
- nebrojeno paljevina, prevrtanja, kontejnera
- oštećeno desetine automobila
- obijena i zapaljena ambasada SAD. Samo što oni nisu slepci, već su imali valjane obaveštajne informacije šta se sprema, pa su bunker, zvan ambasada zatvorili. a huligane pustili u predvorje.
- znatno oštećena ambasada Nemačke
- ... (mrzi me da tražim stare članke, i da nabrajam do detalja)


Upravo su pokrovitelji i organizatori huligana i kriminalaca ovakvo divljanje nazvali kao i ti "opravdani narodni protest". Uostalom i za vreme tog divljanja je jedan mladić izgubio život.
[ Java Beograd @ 01.10.2009. 09:02 ] @
Citat:
Shoshone:  Da li ce ludilo danasnjih balavaca prestati nakon sto ova ekipa popije visedecenijsku robiju? Nece, apsolutno se nista nece desiti. Klinci ce i dalje valjati dop, juriti suparnike i bosti ih nozevima


Nije visina zaprećene kazne ono što potencijalne izvršioce odvraća od krivičnog dela, već dosledna i strikta primena zakona u maksimalnom broju slučajeva.

Evo primer iz saobraćajnih propisa: za prelaz na crveno je zaprećena kazna od oko 18.000 din i 3 meseca zabrane upravljanja. Ali, šta to vredi, kad se procesuira i kazni tek svaki 10.000 prekršilac ? Ili čak manje! Ali, kad bi kazna bila samo 500 din, ali pri tom bi bilo kažnjen SVAKI izvršilac, istog momenta bi se iskorenili takvi prekšaji.

I, evo primer iz mnogo citranih Engleskih zakona o sportskim manifestacijama. SVAKA utakmica se snima kamerom, SVAKI prestupnik koji istrči na teren dobija zatvorsku kaznu. Ali SVAKI ! 100%. Onda zaprećena kazna može da bude i tek par meseci zatvora, niko se neće usuditi da napravi takav prekršaj.


Dakle, ono što Srbiji treba je dosledno sprovođenje zakona i maksimalna efikasnost u sprovođenju. Ako se sve završi na robiji za ovih desetak, a i dalje tolerišu drugi oblici huliganstva - u pravu si, ništa se neće promeniti.

Šta reći, kad huligan koji je slomio nogu snimatelju B92 (mogao je da bude i iz bilo koje druge TV kuće) još nije prvosnažno osuđen ?! A kad malo bolje razmisliš, ni sudski proces za ubice premijera Đinđića još nije okončan. A bila je i jedna tema na forumu u kojoj se diskutovalo o statističkim podacima osuđenih za silovanje.

Uz državnu bezbednost, sudstvo je najgora rak rana Srbije.

[ ivanmil @ 01.10.2009. 09:12 ] @
Citat:
peca26000: Mozda vama bez profila ce izgledati smesno , ali ja sam odavde !
To je tacno tu gde zivimo to nam se i dogadja , uvek je problem kad je profil prazan , znaci nema asocijacije cime se bavite i odakle ste
Misterije li?
Citat:
Pa na osnovu huliganstva je doslo do promene u Srbiji , se secate vi toga !
Izvini molim te (nema potrebe da persiramo jedni drugima na forumu, iako to nije baš iskreno)
, ali rušenje jednog diktatorskog represivnog zločinačkog režima ne može biti uporedivo sa gomilom ludaka koji pale grad svako malo i s vremena na vreme prebiju koga na smrt. Uostalom, 5.10. se jednom desio (bilo pa prošlo i po rezultatima bogami), a bojim se da ako se ne stane na put ovima, sve ćemo češće slušati i gledati o izlivima agresije, besa i ludila ne samo po beogradskim već i mnogim drugim ulicama širom zemlje. Ovo je bilo napipavanje pulsa, videli su da se policija ustručava, da država baš i nema nameru da se "ozbiljno po principu strogosti" obračuna sa ovom pošasti koja se konstantno širi, bez obzira šta nam predsednik pričao i koliko ozbiljnu i strogu facu slagao pred TV kamerama. Takvi šljamovi društva shvatili su da mogu, šta mogu to ćemo tek da vidimo, ali oni mogu i žele.
Citat:
Mislis @ivanmil da je ponestalo argumenta , kao sto vidis nije , a spominje se u medijima da je neka facebuk grupa bas ovo podrzava huliganstvo !
Sta se to desava sa omladinom , to treba procesljati , mislim ocistiti sada popravne domove od maloletnih sitnih lopurda i puniti studentima i vise obrazovanim punoletnim huliganima , znaci nisu klasicni huligani ulicari .
Bilo je reci da je medju njima i onih sto su mamini i tatini sinovi koji su u skolu ne na ulicu , pravite razliku izmedju toga pa vidite koji je to sloj drustva , sta je motiv , zato je ovaj poginuo , se zna zasto ?
Ha lov u mutno , mozda je i vase dete umesano u neku od tih bandi , to ne znate posle se iznenadite !
Pa mogao si i u prethodnom postu ovako, "argumentovano", a ne da se iščuđavaš kako nisam "profilisan". Zašto nisi, ne zanima me.
Inače, zar te kao jednog Zemljanina ne zabrinjava to da neki od uhapšenih nisu samo uličari kako kažeš, već bagra sa indeksom (ili diplomom) i čime već? Naravno, o karakteru čoveka diploma i uopšte obrazovanje malo u suštini govori. Imamo mi i po Srbiji dosta obrazovanih ljudi, ali sumnjivog i prljavog morala, časti, ugleda. Sad se polako ti huligani (po meni su to fašizoidni likovi, ne baš fašisti u pravom smislu, ali opasno naginju, rekao bih) prestrojavaju, a oni istaknutiji ("obrazovaniji" relativno govoreći) među njima šire svoje ideje i kupe one koji se primaju na to. Ovo nisu nimalo naivne stvari, ma koliko se neki upinjali da relativizuju ovo što se dešava u skorašnje vreme.
[ kristi1 @ 01.10.2009. 09:26 ] @
Korupcija prijatelji, korupcija. Za jedan vanredni tehnicki pregled, ako nisi ispravan, kazna je od 5000-25000, pa ti sad vidi. Da ne govorim o recimo ubistvu, verovatno od 10-40 god. Kad se bude smanjio raspon kazni na najmanju mogucu meru, iskorenice se korupcija na najmanju mogucu meru. Kad "ja" kao sudija ne mogu da uzimam pare, nece da moze niko.
[ ivanmil @ 01.10.2009. 09:33 ] @
Citat:
Shoshone: Jesi bio na mestu dogadjaja pa znas da se ne radi o navijackoj grupi tj huliganima da budem precizniji? Da li poznajes navijacku scenu Evrope i navijacku kulturu? Da li poznajes navijacku scenu Francuske, koje grupe idu na koju klubove, koje su grupe ultrasi a koje huligani? Da li znas kojoj su grupi pripadali nesretni Francuzi? Da li znas sta je navijac a sta huligan i koje su elementarne razlike?
Predpostavljam da odgovor glasi "ne" i zato nemoj da se**s i da prosipas m**a za bubrege ovde. Muka mi je od velikih strucnjaka kojih ovde ima za izvoz kojima mediji kreiraju misljenje i koji sve znaju samo zato sto su procitali u novinama.
Da se razumemo - par retardiranih klinaca ( doduse, vise od 50% balavaca te starosne dobi imaju manjak dasaka u glavi ) je napravila veliko sr**nje i za to trebaju debelo da robijaju. To nikako nije smelo da se desi i tu nema diskusije. Da li ce ludilo danasnjih balavaca prestati nakon sto ova ekipa popije visedecenijsku robiju? Nece, apsolutno se nista nece desiti. Klinci ce i dalje valjati dop, juriti suparnike i bosti ih nozevima, dozivljavati ejakulaciju slucajuci price kako je "Comi brate otvorio brate onom brate liku lobanju brate", ucestvovati u istim tim "otvaranjima lobanja", oruzanim pljackama, saobracajnim nesrecama i ostalom zlu koje se ovde talozi godinama.
Najstrasnije u citavoj prici je to sto je politicki sljam, sve zajedno sa raznoraznim nevladinim organizacijama koje se bore se nekakva prava, pocela da sakuplja politicke poene na konto smrti ovog nesretnika i njegovih nesretnih roditelja filujuci narod o tome da je to nekakva ekipa extremista koja zeli da spreci ulazak Srbije u EU i ostale gluposti.
Najobicniji navijacki obracun koji je krenuo u pogresnom smeru, koji nije trebao uopste da se dogodi i za koji ce krivci lezati dugo, dugo godina ( neki manje a neki vise )
Jes' ti bio!? Ispašće na kraju da se sam bacio sa 9 metara. Sam pao, sam se ubio. Zato, nemoj ti da... Nauči prvo da se izražavaš pristojno, umesto psovki i poštapalica upotrebi sarkazam, ironiju. Na tvoj nivo se ne spuštam.
Zanimljivo je kako si od NVO propustio da pomeneš i neke druge koje opravdavaju ili relativizuju ovo zverstvo. A reklo bi se da ne vidiš dalje od nosa, izvini molim te, kad kažeš da je ovo samo navijački obračun. Ovo je detaljno planirana akcija "navijača" (razumeš elementarnu razliku između reči sa i bez navodnika?) koja se desila baš pred izveštaj komisije o ispunjenju uslova za beli šengen. Nije meni toliko do šengena koliko do ovog nesretnika koga su zveri taktički i brutalno napale i bukvalno istisle sav život iz njega. Nemoj da se zavaravaš (mada siguran sam da ti to već znaš), ovo NISU samo retardirani balavci, ovo SU retardirani balavci koje određene strukture ali i ispostave partija, delova DB-a i delova crkve regrutuju, ispiraju im mozgove (ako ih uopšte imaju) kojekakvim patriJotizmom, naciJonalizmom i čime sve ne i onda koriste u svoje nimalo lepe svrhe. Po tebi i tebi sličnima puka je slučajnost što se koordinisano napadaju stranci po gradu, sve u gotovo pravilnim vremenskim razmacima, što se javno poziva na linč danas gej i lezbo populacije, sutra nekog šireg dela srpskog društva koji ne dele njihov izopačeni pogled na svet. E pa dragi moj, NEĆE biti da je to tek koincidencija i najobičniji navijački obračun.

[Ovu poruku je menjao ivanmil dana 01.10.2009. u 10:44 GMT+1]
[ negyxo @ 01.10.2009. 09:41 ] @

Citat:
Java Beograd :
Nije visina zaprećene kazne ono što potencijalne izvršioce odvraća od krivičnog dela, već dosledna i strikta primena zakona u maksimalnom broju slučajeva.
Evo primer iz saobraćajnih propisa: za prelaz na crveno je zaprećena kazna od oko 18.000 din i 3 meseca zabrane upravljanja. Ali, šta to vredi, kad se procesuira i kazni tek svaki 10.000 prekršilac ? Ili čak manje! Ali, kad bi kazna bila samo 500 din, ali pri tom bi bilo kažnjen SVAKI izvršilac, istog momenta bi se iskorenili takvi prekšaji.


Bas to!

Ovo je poenta sprovodjenja sistema, sve ostalo je samo formalizam, kao sto i jeste ova drzava. Kod nas drzava sve radi kampanjski i dok je tako nama i ne trebaju zakoni, svejedno je, bilo bi isto i bez njih. Sve sto drzava treba da uradi to je da uradi onako kako je priroda davno isprogramirala coveka a to je da uci kroz ponavljanja, i to se ne moze nikako promeniti. Samo konstantno refreshovanje sinapsi ce da da pravi efekat, ostalo, kao sto rekoh, je samo formalizam.
[ Beltrammi @ 01.10.2009. 11:01 ] @
Citat:
Ne povezuje "narodni protest" već divljanje huligana na teritoriji šireg centra Beograda, koje je opravdano kao narodni protest. Samo da te podsetim, za vreme "molebana" koji je organizovao neobavešteni:
- razbijeni su izlozi na desetine butika u Knez Mihailovoj
- opljaćkano je stotinak butika i skoro sve trafike u okolini Trga Republike. Neke trafike su bukvalno srušene
- nebrojeno paljevina, prevrtanja, kontejnera
- oštećeno desetine automobila
- obijena i zapaljena ambasada SAD. Samo što oni nisu slepci, već su imali valjane obaveštajne informacije šta se sprema, pa su bunker, zvan ambasada zatvorili. a huligane pustili u predvorje.
- znatno oštećena ambasada Nemačke
- ... (mrzi me da tražim stare članke, i da nabrajam do detalja)

Upravo su pokrovitelji i organizatori huligana i kriminalaca ovakvo divljanje nazvali kao i ti "opravdani narodni protest". Uostalom i za vreme tog divljanja je jedan mladić izgubio život.


prefise simplifikujes stvari. Npr moguce je u svaki protest ubaciti provokatore koji nastoje da ga diskredituju.
[ stil @ 01.10.2009. 11:33 ] @
Tacno ali se posle takvog skupa jasno ogradis od toga. A ne da branis te sto su lomili prebijali i krali.
[ Zoran Rodic @ 01.10.2009. 11:42 ] @
Citat:
Beltrammi: ... Npr moguce je u svaki protest ubaciti provokatore koji nastoje da ga diskredituju.


1996 godine se protestvovalo tri meseca, svaki dan po ceo dan pa nije razbijeno ni jedno staklo u gradu.
Uostalom, kada su bilo koje demonstracije protiv miloševića bile nasilne na taj način?

A što se tiče 5. oktobra, te bande što pominjete .... zar to nisu bili oni koji su godinama batinali po ulicama demonstrante?

Samo što su se tada osetili malo više nesigurni pa su ujeli ruku koja ih je hranila celu deceniju.
A onda je svoje mesto našla pod skutima Koštunice Dr. Vojislava, Amfilohija Radovića, Tijanić Aleksandra i ostalih istaknutih patriJota.


Tako da, ajde malo da ne zamenjujete teze kako kome odgovara.

Apsolutno nema nikakve dileme ko je sponzor nasilja u ovoj zemlji svih ovih godina, niti ko je organizator a ko realizator.


A još manje, ko je žrtva.
[ peca26000 @ 01.10.2009. 13:23 ] @
Od cega je ovaj jadnik stradao , mislim zasto su ga tukli do smrti i ostale dogadjaje , pokusavam da saznam od juce , al ne ide ?
Mora da postoji neki razlog ''ljudi moji dali je moguceeeee ludnicaaaa'' , ''Nebo se otvoriloooo stadion je explodiroooo'' , '' je je betega ''
[ Beltrammi @ 01.10.2009. 13:27 ] @
po tebi Rodicu ispada da su neki ljudi bili zrtve i kao pozicija i kao opozicija ?
[ Zoran Rodic @ 01.10.2009. 13:42 ] @
Da, ako mislimo na istog .... ali ... teramo temu u off ... u stvari, teramo je u ispravnom pravcu, ali opet .... pravcu koji nema podršku pravilnika ovog foruma.

Mislim da se razumemo ;)
[ Srđan Pavlović @ 06.10.2009. 16:19 ] @
Rasprave o raznim oblicima nasilja:

http://www.elitemadzone.org/t3...uopsteno-pojedinacni-slucajevi