[ impreza @ 30.09.2009. 19:05 ] @
Imam problem, sajt koji je bio zaražen iframe virusom sam uredno očistio od istog, promenio šifru za ftp pristupa i sve vratio na normalno stanje. Problem je nastupio jer google odbija da sa sajta skine upozorenja da na njemu postoji virus i da se posetom rizikuje bezbednost(znači ne indeksira index fajl nikako). To ne bi bio problem da ja mogu da verifikujem sajt preko google web master tools-a, ali ne mogu jer hosting provajder na kome se sajt nalazi ne dozvoljava pristu ni jednom robotu sem robotu za indeksiranje stranica, jer im se tako, kako oni narušava bezbednost servera i baze(čak ne daju ni cpanel već šifre i userename šalju mail-om).

Pitanje na koji način mogu da obavestim google da je sve normalno i ok??? Dali postoji neki mail ili tako nešto, servis negde de mogu da se obratim ljudima, a da rešenje ovog problema ne bude za par godina...Ako imate neko drugo rešenje pomažite.

[ srlexic @ 30.09.2009. 19:14 ] @
Jel možda ovo u pitanju?
http://support.hostgator.com/articles/security-abuse/how-to-handle-the-google-attack-page
[ impreza @ 30.09.2009. 19:24 ] @
Da to je u pitanju, ali kao što rekoh ne mogu sa google web master tools-om poslati obaveštenje jer ne mogu da verifikujem sajt, jedino mi ostaje da hostgator posaljem mail pa da čekam...a to mi nešto mnogo ne znači...
[ Aleksandar Vasic @ 01.10.2009. 00:54 ] @
odes na sajt stopbadware.org i tamo zatrazis review sajta. Provereno, pre neki dan se i meni desilo isto, prijavio sam za review i za 24h su skinuli sajt sa crne liste
[ impreza @ 01.10.2009. 16:54 ] @
Poslao sam zahtev za review, sad mi je samo da sacekam...
[ New Village DC @ 02.10.2009. 20:41 ] @
Obavezno javi sta si uradio.
[ impreza @ 02.10.2009. 22:14 ] @
Jos uvek nema nista, cekam sta mogu...
[ impreza @ 23.10.2009. 16:52 ] @
Nije me bilo skoro na forumu, ali evo da vas obavestim skinuli su onu prekletu stranicu sa sajta i sada je sve u redu.

Hvala svima.