[ mydante @ 01.10.2009. 19:56 ] @

Pomozite, totalno sam izluđen ne znam više šta da radim i kome da se obratim za pomoć.
Evo o čemu se radi:
U kući imamo bežični internet sa routerom Siemens "Gigaset sx763" wlan dsl i kao zaštitu "bitdefender total security" a OS je win xp.
Imamo 3 laptopa i na svima nema nikakvih problema sa internetom ali na dva laptopa (sa win xp) ne radi nijedan chat program ("windows live messenger" i "yahoo messenger" a na trečemu laptopu (sa win vista) sve radi ok.

I sad gledajte šta sam sve probavao:
1-Na mome laptopu (win xp) sam isključio BitDefender i pokrenuo messengere ali neče nijedan da se spoji.
2-Odnio sam laptop u prijatelja i spojio se preko njegova routera bez problema na internet ali ni tu mi ne rade messengeri
3-Odnio sam laptop u kolege koji ima bežični (usb stick) modem i opet se bez problema spojio na internet ali ni tu mi ne rade messengeri
4-Deinstalirao sam "windows live messenger" i skinuo najnovijega (v. 2009) ali ni on ne radi, probao i stariju verziju 8.5 ali opet isto
5-Otvorio sam novi hotmail account i pokušao se sa njime spojit ali opet isto. Na drugome laptopu brača se isto nikako ne mogu spojiti sa svojim accountima

E sad vrlo bitno je da vam napišem još i ovo:
Do prije desetak dana na dva laptopa, jedan xp a drugi vista, svi messengeri su radili bez problema dok u kuću nije došao i treći mini laptop "ASUS eeePC 1005H" sa instaliranim (legalnim) win xp home sp-3 i od tada nikako da se na ova dva (sa xp) spojim na bilo koji messenger a na trečemu rade svi messengeri bez problema.
Da još napomenem da smo do prije pola godine imali dva laptopa i stolni comp i na sva tri compa je sve radilo bez problema.

Nakon svega ovega ima li ko pametan pa da mi objasni ovaj fenomen