[ Valerij Zajcev @ 02.10.2009. 11:07 ] @
Dakle imam aplikacije:
1) Klijent(desktop)
2) Klijent(web)
3) Web service - cijim metodama pristupam sa klijenta (remoting)
4) Baza podataka sa kojom samo service komunicira kada mu klijent kaze

Zanima me kada hocu da postavim svoj sistem da bude dostupan svima treba mi host kod nekog provider-a. E sad jel ja njemu treba da
- isporucim Web Service sa kodom ili se nekako napravi release servisa pa im se to da?
- isporucim bazu podataka kao *.mdb fajl recimo?
- kako ja sada mogu da pristupim tom serveru, recimo promenio sam nesto u service-u i hocu da updatujem service od kuce?
- da li ce se baza i service nalaziti na istom serveru i ko je odgovoran ako se nesto dogodi bazi?

E sad ono za sta sam ovo stavio u Art Of Programming
- service je radjen u .NET-u. Framework je besplatan koliko ja znam. SQL Server express je takodje besplatan. Da li je legalno da predam moje fajlove ovako? Jer kolko kapiram kad se radi .NET VS je ono sto se placa, a razvoj je u SharpDevelop-u recimo.

I sta mi tacno to treba od hosting provider-a, ima li ime za neki paket nesto, da znam kolko kosta ovo?

Hvala
[ dragancesu @ 05.10.2009. 16:08 ] @
Ovo pitanje bi trebalo postaviti u forumu Hosting
[ Stefan Jocic @ 05.10.2009. 16:41 ] @
Što se tiče web aplikacije, sve fajlove moraš prebaciti na server hosting provajdera (uključujući i bazu web aplikacije, sve to možeš samostalno da odradiš). Klijent (desktop) aplikaciju takođe okačiš na server i omogućiš klijentima download iste. Serveru možeš pristupiti preko FTP (File Transfer Protocol) ili preko SSH (ukoliko ti je provajder omogućio pristup). Za tvoju web aplikaciju ti treba windows hosting.