[ dexter1987 @ 02.10.2009. 19:03 ] @
Zdravo ljudi!! Počeo sam raditi u c++ sa listama, stekovima, redovima i nizovima pa me zanimaju vaša iskustva i ako ima tko kakvih savjeta i tutorijala, dobro bi mi došla mala pomoć.
[ Sapphire @ 02.10.2009. 19:23 ] @
Ajd da pogodim ... 2. godina na Elektrotehnici u Bihaću? :)

Imaš mali milion tutoriala na Internetu i ovdje na ES, tako da je to sve pređeno jedno 12080 puta. Savjetujem ti još jedino da nabaviš Data Structures & Algorithms in Java, autora Robert Lafore-a. Iako se radi o Javi, bitno je objašnjenje rada i način impl. ovih stvari. Sintaksu C++, nadam se, već znaš - pogotovo pointere ;)

Evo prikačiću jedan stari kod što sam radio iz vježbe - radi se o template vezanoj listi.
[ Goran Arandjelovic @ 02.10.2009. 19:38 ] @
Šta god da radiš od algoritama i struktura podataka (u fazi učenja) možeš da radiš i u C-u, tako da bi moja preporuka otprilike bila Dragan Urošević: Algoritmi u programskom jeziku C.
[ dexter1987 @ 03.10.2009. 11:03 ] @
Sapphire čitao sam ti blog i stvarno je jedan od boljih koji sam posjetio ovih dana.! Savjeti za početak su dobri, ali za sad bi mi dobro došla mala pomoć pri polaganju algoritama pa me zanimaju tvoja iskustva vezana za ovaj predmet. Neki ispitni primjeri koji su urađeni na što "jednostavniji način"... POzdRaW....
[ Sapphire @ 04.10.2009. 21:13 ] @
Pa kažem ti već da sve živo možeš pronaći na Internetu. Nemoj željeti gotove ispitne rokove s rješenjima. To ti neće puno pomoći u životu; a ako želiš tek tako onda jbg :/ Uzmi sam, idi korak po korak od jednostavnijih stvari. Nauči se pointere, nauči nizove, nauči šta znači *(niz+2), pročitaj "Teach Yourself c++ in 21 days" (ili nešto sl.) ako ne znaš c++, shvati rekurziju kroz primjere itd itd...