[ Stefano @ 03.10.2009. 21:59 ] @
Trebala bi mi aplikacija za web prodavnicu u pricnipu nesto najjednostavnije, posto bi bio relativno sirok krug kupaca, pa da ne iskljucim one kupce slabije internet pismenosti koji ne umeju da se snadju u registraciji korisnickog naloga, a da ponovo ostavim i mogucnost registracije, sa nekim dodatnim pogodnostima (tipa popust od 5% za registrovane clanove).
Da porudzbine dobijam na mail direktno, tako da bih mogao ja da posaljem tu robu brzom postom, a da se plati pouzecem, s'obzirom na nerazvijenost internet placanja kreditnom karticom kod nas, kao sto rekoh necu ni jednog potencijalnog kupca sa iskljucim.

Znaci nesto oprilike kao sto postoji na internet prodavnici ove firme
http://www.goty.rs/shop.php
http://www.goty.rs/order.php

sa ovim obaveznim poljima za unos (ime, adresa i broj telefona)

I naravno, bitno mi je da ima i srpski jezik u language packu... posto bi bilo orijentisano za pocetak na domace trziste...
[ Stefan Jocic @ 04.10.2009. 16:42 ] @
Pa postoji puno besplatnih rešenja, naravno moraćeš dosta da ih prilagodiš svojim potrebama. Što se tiče Srpskog prevoda, teško da ima za bilo koji web shop skript, moraćeš sam ručno da prevodiš. Evo ti malo linkova ka popularnim besplatnim web shop rešenjima:

1. Freewebshop
2. ZenCart
3. osCommerce
[ Stefano @ 05.10.2009. 14:52 ] @
Hvala ti! da li ovi shopovi imaju mogucnosti da mogu da kupuju i neregistrovani korisnici...?
[ AstroDule @ 05.10.2009. 21:35 ] @
Odes na njihov sajt i procitas FAQ.
[ ballapeter @ 13.10.2009. 13:35 ] @
Ja ti preporucujem da koristis joomlu i potom instaliras virtuemart... ,dostupan je i na srpskom.
[ Pocev-od-mene @ 13.10.2009. 20:57 ] @
Probao sam zadnja dva ali nisu mi nesto zadovoljila bas. I po mom mišljenju Joomla ti je danas najpristupačniji opensource i ima najveću podršku i zajednicu za sve.
[ stef55 @ 14.10.2009. 22:17 ] @
OK, stara prica. Svako ima svoj izbor alata.
Moj izbor je Zen-Cart.
Na sajtu iz mog profila u Informacijam, mozes videti detaljnije o zen-cartu, a za one koji se za ovaj OpenSource softver zainteresuju, preradio sam definicije za srpski i postavio za free download.

Sto se tice registrovanja kupaca:
- Konfiguracijom se moze postaviti vise nivoa: Najslobodniji je da posetioc moze da vidi proizvode i cene, ali za sada ne znam ni jedan e-commerce program, koji bi omogucio kupcu da narucuje proizvode, a da se ne registruje.
Prvo, zato sto je vlasniku online prodavnice, jednostavno potrebno da ima Ime i prezime kupca, njegovu adresu ( gde bi inace i kome, slao proizvode ako kupac ne upise svoje podatke i adresu ), njegov mail, radi kontakta. Ovo je osnova, moze i sire, a sve zavisi od toga sta od podataka treba prodavcu.
Jednostavno unos ovih podataka, da bi se zastitio i omogucio kupcu da narucuje, postavlja se kroz registraciju i stiti se lozinkom koju kupac sam odredjuje.

Registracija se moze uvek prvo izvrsiti, pa posle narucivati, a moguce je da kupac i odvaja proizvode koje zeli i tek kada krene na checkout ili kako ja to zovem izradu predracuna - da program od njega trazi da se loguje, ako je vec ranije registrovan ili da se registruje.

Mislim da je registracija neophodna.


[ Stefano @ 19.10.2009. 00:22 ] @
uradio sam "najprimitivniju" varijatnu a to je da na jedan mail stizu narudzbine sa imenom, prezimenom, adresom i telefonom, gde bih mogao preko telefona da verifikujem narudzbinu i da saljem...
[ bucko70 @ 29.10.2009. 10:21 ] @
Zelim da na mom web-sajtu omogucim posetiocima, iz zemlje i inostranstva ,
da vrse meni uplate.(bilo kojim karticama i bilo koji nacin )
Konkretno :
Sta treba da uradim ?
U kojoj banci da otvorim racun i koji ? (Srbija)
Gde ( i kako ) na internetu da se prijavim ?
Koje scripte za placanje da koristim ?
Ako neko moze jednostavno a efikasno da mi objasni.
Hvala
[ Ivan Golubović @ 06.11.2009. 08:33 ] @
Da li zencart ili neki drugi OS shop ima mogucnost integracije sa nekim
od srpskih payment gateway-a (npr. Banca Intesa)?
[ Ivan Golubović @ 08.09.2014. 17:16 ] @
Odgovor na temu nakon 5 godina :)
Inače u međuvremenu smo razvili svoje rešenje za Internet prodavnicu.