[ NeZtOc @ 04.10.2009. 21:07 ] @


UOČI utakmice BiH Premierlige u Širokom Brijegu je došlo do velikih nereda u kojima je ubijen navijač fk Sarajeva.
Nezvanicno u bolnici je preminuo jos jedan covek.

Na ulicama Sirokog Brijega doslo je do masovnog obracuna navijaca, policije i mestana. U neredima su korisceni nozevi, kamenice, pistolji, kalasnjikovi...
Široki Brijeg je mesto u Hercegovini sa hrvatskim stanovnistvom.

Izvestaji medija se razlikuju, hrvatski mediji optuzuju navijace Sarajeva za sukob, a bosnjacki mediji pominju mogucnost da je ceo grad zajedno sa policijom napao navijace FK Sarajeva.

Tako se balkansko navijacko i nacionalisticko ludilo nastavlja u Bosni.
A meni se cini da u omladini raste rak iz '91. godine.
[ Isak666 @ 04.10.2009. 21:12 ] @
Citat:
kalasnjikovi...


Kakvi su to navijaci, covece...
[ NeZtOc @ 04.10.2009. 21:23 ] @
To je kragujevacki artikal koji poseduje skoro svaka porodica u BiH... Pa su verovatno mestani pripucali na huligane.
[ timotic @ 05.10.2009. 00:49 ] @
Citat:
Isak666: Kakvi su to navijaci, covece...


Stoka je krenula da upada po dvoristima, da napada ljude u njihovim kucama, tako da je neko vjerovatno pucao da se odbrani od manijaka.

Izgleda da je pucao u vazduh...steta...
[ Marko_L @ 05.10.2009. 02:40 ] @
Citat:
Kakvi su to navijaci, covece...

vatreni...
[ Kosuth @ 05.10.2009. 06:23 ] @
Ne mogu jedino do kraja da shvatim nedostatak "vode" za gašenje tih vatrenih...
[ yolja624 @ 05.10.2009. 08:22 ] @
Ma borci za "ljudska prava" su sve ovo i napravili... Policiji su uglavnom "vezane ruke" - bukvalno ne mogu nista da urade jer im je neko napisao pravilo sluzbe koje je smijesno. Isto tako je i u Srbiji. Nema zakona i to ti je, i niko ne robija za ucinjena djela!
Ovakvi huligani se ne mogu zaustaviti rijecima, vec samo batinama i vrelim olovom - i to olovo da ide u meso a ne u vazduh! U bivsoj nam SFRJ to nije moglo tako - milicija je prvo tukla pa onda pitala ko je kriv i za sta! Nema druge - stoku treba tuci. A upotreba sile od strane policije je veoma ogranicena, i dok se sva ogranicenja predju, nasilje huligana toliko poraste da se vise ne moze ugasiti bez zrtava.
I problem je sto ovdje nije u pitanju sukob "navijaca", pa cak ni sukob huligana - ovdje je u pitanju sukob nacionalista, bolesnika i sto je najgore, ljudi koji ce prije ili kasnije opet uzeti oruzje i napraviti s*anje kakvo je bilo u proslim vremenima.

Evo da bi shvatili sta se desilo u Sirkom Brijegu i sta se desava u BiH:
Siroki Brijeg - mjesto u zapadnoj Hercegovini (BiH), vecinsko stavnovnistvo cine hrvati koji tu teritoriju smatraju dijelom Republike Hrvatske.
FK Sarajevo - klub iz Federalnog Sarajeva, uglavnom se smatra klubom koji "gura" bosnjacka strana i koji ni slucajno ne smatraju Siroki Brijeg bilo cime drugim vec dijelom BiH.
A da bi problem bio jos komplikovaniji, nastradali navijac FK Sarajeva je Vedran Puljic - i po svemu sudeci Hrvat!?
Sve u svemu - pravi bosanski lonac. Samo Srbi fale, al nece me cuditi ako neki od glasila u FBIH ne izmisli nekog kao ucesnika sukoba.Razlog sukoba lezi upravo u tom antagonizmu! Sam fudbal u BiH je toliko jadan da se stvarno pitam kako IKO moze da navija za neki od klubova koji se kod nas "igraju fubala".

Solidno napisan clanak o dogadjaju mozete procitati i iz kog mozete zakljuciti kako se u stvari nista za sigurno ne zna:
http://www.dnevniavaz.ba/dogad...vavi-epilog-divljanja-huligana
[ dava @ 05.10.2009. 08:24 ] @
Ovde je policija zakazala. Nisu smjeli da dozvole da ovi izadju iz busa i da hodaju kud hoce i da rade sta hoce.
[ Shoshone @ 05.10.2009. 12:36 ] @
Svaka medalja ima dve strane:


Citat:
„Ne mogu da dođem sebi. Tukli su naše navijače, pucali su na njih. Izašli smo na zagrijavanje kada mi je jedna djevojka prišla i molila me da im pomognem. Zaštitari na stadionu tukli su djevojke. Da možda i one nisu imale oružje?“, pita se Alaim.

„Svi me pitaju ko je započeo nerede? Zar je to u ovom trenutku bitno? Jedan mladi život je ugašen. Ja sam svjedok onog što se dešavalo na ulicama Širokog. Prilokom našeg zagrijavanja čuli su se pucnjevi, ne jedan, nego rafali. Odmah sam istrčao na ulicu pored stadionu i doživio šok. Naši navijači ležali su povrijeđeni na ulici. Jedan navijač pored mene pao je kao pokošen, ne znam ni sam da li je pogođen metkom ili nečim drugim. Prišao sam mu. Okrenuo ga i doživio šok. Krv je šikljala na sve strane. Uspio sam skinuti majicu i staviti je na njegovu ranu. Vjerujte mi da još uvijek ne mogu da dođem sebi. Djeca našeg grada napadnuta su, na njih je pucano iz vatrenog oružja i sada kada vidim izvještaje MUP-a dođe mi da plaćem“, rekao je Alaim za naš portal.

U medijima se spekuliše sa raznim informacijama. Izgleda da ćemo opet imati minimalno dvije istine o događanjima u Širokom, ali postavlja se pitanje ima li smisla uopšte nastavljati sa takmičenjem.

„Ja stvarno ne znam šta i kako dalje. Siguran sam da ovo što smo mi i naši navijači doživjeli nema nigdje. Bole me laži koje se pojavljuju u medijima. Kako bi se opravdalo ubistvo pojedinci se služe sa lažima. Samo u filmovima se može vidjeti da neko pokušava oteti pištolj policajcu, e to je priča koja kruži kako bi se opravdao ovaj zločin. Ponavljam, svjedok sam dešavanja i šokiran sam sa onim što sam vidio. Pa tukli su djevojčice od 16 godina. O čemu više da pričamo. Mi smo uz naše navijače, danas u 12 zajedno sa njima ćemo na proteste, a revanš susret Kupa nećemo igrati, a sam sebi postavljam pitanje da li uopšte treba igrati prvenstvo. Ali još uvijek na isto nemam odgovor“, rekao je u jednom dahu kapiten momčadi s Koševa, Muhamed Alaim, za SportSport.ba.



Citat:
"Prije Sirokog Brijega policija je razdvojila navijace FKS u dvije grupe.. Prvu su pustili a drugu zadrzali pod izgovorom da ne bude guzve na ulazu u stadion.

Onda prvu kolonu napadaju pred stadionom navijaci SB razbijaju buseve i gadjaju se stolicama i pepeljarama iz susjednih kafica... Momci izlaze iz autobusa i krecu da se odbrane od navijaca SB. Onda policija koja je nijemo posmatrala kamenovanje navijaca FKS od Skripara zalijece se na navijace sarajeva i prska ih suzavcem,tuce i stjerava u cosak dok iza ledja policije Skripari nastavljaju gadjati navijace FKS.Kada je to cula 2 kolona koja je cekala pred sirokim (bus i 8 kombija + auta) krece u siroki i malo prije stadiona bivaju kamenovani.
Navijaci sarajeva izlaze iz kombija i buseva i krecu na navijace sirokog koji bjeze u sporednu ulicu... Vidjevsi da ih navijaci fks ganjaju, jedan navijac SB se okrece, vadi, i repetira pistolj i usmjerava ga na navijace sarajeva.... navijaci Sarajeva staju. I nakon par minuta se vracaju da se prikljuce ljudima koji su nedaleko ispred stadiona suzbijeni i koje policija tuce a navijaci SB gadjaju kamenjem.

Policija na to odgovara slanjem kordona policije na momke iz druge kolone i ispaljuju suzavce na njih.

Tada smo vec vec izrevoltirani jer smo vidili da je ovo sve vec bilo isplanirano i momci iz druge kolone probijaju kordon policije, te istu odbijaju do benzinske pumpe i na taj nacin se prikljucuju momcima iz 1. kolone.

Onda se cuo pucanj is smjera benzinske pumpe (gdje se nalazila policija) i momak pada na zemlju dok mu krv siklja iz glave (momak je bio na cosku udaljen 30 metara od policije i nije niti kamena bacio a kamoli se tukao sa nekim).

Kada su to vidili navijaci Sarajeva krecu na navijace SB koji neprestano kamenjaju iz ulice nize od stadiona (oko 200 njih) navijaci (ako ih uopste tako mozemo nazvati) Sirokog bjeze prema gradu .
Navijaci FKS su trcali za njima kada pocinju pucnji iz grupe "navijaca" Sirokog ... puca se iz pistolja - Tada nastaje jos veci bijes navijaca Sarajeva jer su culi da je momak umro a sada "navijaci" Sirokog pucanju po njima (policija to nijemo gleda)... i nevjerovatno ,ali uprkos pucnjavi od strane Skripara (tada je ranjen u prsa navijac sarajeva) navijaci fks nastavljaju da ganjaju skripare...

...Onda se cuje nekoliko rafala iz AUTOMATSKOG ORUZJA takodjer iz pravca grupe Skripara.Onda i "obicna" policija pocinje OPET (5 "obicnih policajaca koji su stali kod jedne kuce) da puca i to u zrak i prema navijacima Sarajeva !!!!!Na to se navijaci Sarajeva se povlace na prvobitnu poziciju i staju na "crtu".

Tu opet napada specijalna policija na navijace sarajeva i opet bivaju odbijeni i natjerani u bijeg (tada je nekoliko policijskih auta demolirano i jedno zapaljeno)-Opet se cuje pucnjava sa strane gdje benzinska i gro policije.Onda Skripari napadaju i sa druge strane (pod njihovim napadom smatram kamenjanje jer za nesto drugo oni nisu sposobni.. pucati i kamenjati PI**E) na sto navijaci FKS odgovaraju zalijetanjem na iste ,ali ovi opet bjeze i tu strada nekoliko lokala i auta koje navijaci Sarajeva lupaju jer su svjesni da je ovo organizovan napad policije,mjestana i tih "navijaca" iz tog mjesta.

Nakon toga navijaci fks opet se vracaju na prvobitnu poziciju (cosak kod ulaza na stadion za goste) i staju na "crtu". Onda dolazi jos pojacanja specijalaca i transporter... a Skripari opet trce iz ulice nize od stadiona sa kamenjem na navijace Sarajeva koji su na cosku i stoje ... Onda policija umjesto da sprijeci skripare da nastave kamenovanje, i opet izazovu sukob NAPADA OPET navijace Sarajeva prskajuci suzavcima,ispaljujuci suzavce iz onih puski udarajuci navijace stitovima i palicama po glavama. a pucnjava od strane Skripara se jos uvijek mogla cuti !
Nekako se sve smirilo napokon iako Skripari nastavljaju da kamenjaju nas koje je policija suzbila... skripari iza ledja policije bacaju cigle itd na nas - trpimo jer nema druge jedino sve da nas pobiju.

Onda policija dogovara da udjemo u buseve i da idemo kuci jer je utakmica prekinuta-i tako je i dogovor.

Naredjuju vozacu da NI POD KOJU CIJENU NE STAJE i busevi krecu.. policija u koloni neda da busevi staju (policajac nam cak govori da cemo biti sretni ako izadjemo zivi).Sledeca 3 kilometra SA SVIH STRANA ulice ljudi nas gadjaju ciglama,kamenjem,blokovima itd... dok policija ne dozvoljava da stanemo i pri tome vozi polako nebi li valjda koji kamen ubio kojeg navijaca FKS.
Momak koji je upucan u prsa... ne znam jos sta je sa njim.Navijace koje je policija "otela" iz hitne pomoci sada su u policijskoj stanici nekako je jedan kontaktiran i rekao je da "je svakog od njih po 6 policajaca tuklo a posle su pustili u stanicu i "navijace" Sirokog i ostale NDH "patriote" koje su ih isto tako tukli u POLICIJSKOJ STANICI).
[ NeZtOc @ 05.10.2009. 12:41 ] @
Nozevi, kamenje, demoliranje, paljenje, ubistvo, pokusaji ubistva, napadi na civile u njihovim kucama.
Svih par stotina kulturno pusteni kuci, niko nije ni priveden, ni uhapsen !
Aj Jovo na novo....
[ Shoshone @ 05.10.2009. 12:52 ] @
[ Horvat @ 05.10.2009. 12:56 ] @
Citat:
NeZtOc: pokusaji ubistva


bice i da su uspesni
Citat:
Nezvanicno u bolnici je preminuo jos jedan covek.


nego,di je tacno taj sirok brijeg?
[ NoneVi @ 05.10.2009. 13:04 ] @
Citat:
Horvat: nego,di je tacno taj sirok brijeg?


http://en.wikipedia.org/wiki/��iroki_Brijeg

Najgori krš i kamen hercegovine, leglo ustaštva u WWII, čisto hrvatsko mesto, uglavnom jako zajeba*o.

Činjenica je da će policija tog kantona da govori da su navijači iz Sarajeva krenuli da prave s**nja jer su oni Hrvati isto kao što će navijači sarajeva da govore da su ih bezrazložno napali. Naravno istina je negde na sredini.
Ironija u svemu je što je ubijeni dečko hrvat. mada je to sad ne bitno.
[ timotic @ 05.10.2009. 13:05 ] @
Citat:


Ma, strasno...policajac izvukao pistolj samo zato sto su se navijaci malo zaigrali...lupali izloge, napadali mjestane...mladost ludost, sta ces...
[ karadima @ 05.10.2009. 13:12 ] @
To sto se desava po balkanu je samo jos jedan dokaz da ludilo ne jenjava. A to ako je istina da su se policajci tako slasno udruzili (sto me i ne cudi jer gde smeju da peglaju svoje u svom selu gde ih znaju i znaju im i decu) njih sve lepo da posalju na suspenziju i da se ispita ko je dao takvo naredjenje da se tuca izmedju dve grupe navijaca sanira tako sto ce jednu (goste) da prebiju na mrtvo ime i poubijaju ako je moguce.


[ Java Beograd @ 05.10.2009. 13:35 ] @
Ma opet će na kraju da ispadne da su Srbi krivi, kao i na utakmici u Temišvaru.
[ Shoshone @ 05.10.2009. 13:39 ] @
Citat:
ivanmil: Ova možda i ima, ali ubistvo Francuza u centru Beograda nema jer je jasno kao dan ko je tu koga napao (ubio).

Tacno tako i to je jasno kao dan.

Citat:
Svjedočenja s CUM-a
"Vedran mi je rekao: Idem na utakmicu, makar poginuo za Sarajevo"
- Sjedili smo večer pred utakmicu, i ja mu govorim: nemoj ići, možda bude belaja. Kaže on meni: Idem, pa makar poginuo za Sarajevo. I, eto, poginuo je - ispričao nam ispred CUM-a jedan od prijatelja Vedrana Puljića dok smo čekali dolazak povrijeđenih navijača iz Širokog Brijega.


Kaže da Vedrana i njegovog brata Igora poznaje od malena, i da su obojica dobri momci. Igor, kojemu je na dan bratove pogibije prema priči prijatelja bio rođendan, nakon što je saznao za vijest o bratovoj smrti presjekao je vene. Dok čekamo povrijeđene, Igoru šiju rane.

Pred Centrom urgentne medicine već oko 20 sati okupili su se navijači, prijatelji i rodbina onih koji su bili u Širokom brijegu. Većina ih je nedostupna, pa pokušavaju dobiti bilo kakvu informaciju. Među prvima stiže navijač s modricama na licu i šepa. Dovukao ga je brat u automobilu na kojem su vidljiva oštećenja na zadnjem dijelu te na vjetrobranu. Ne zna tačno od čega su, ali kaže da je bilo svega.

- Policajci su nas zaustavili i htjeli su mi izvući brata iz automobila, ali nisu uspjeli jer sam na vrijeme udario po gasu. To što se dole dešavalo bilo je nevjerovatno, nisam nikad bio na gorem gostovanju - priča nam mladić dok mu brata uvode u CUM. Niko od sagovornika koji su se vratili iz Širokog ne želi se predstaviti, a stiže vijest i kako mnogi koji su povrijeđeni ne žele doći u strahu od policije.

Potom dolazi još jedan automobil sa nekoliko povrijeđenih, a jedan od mladića nam priča šta je vidio:
- Stigli smo, i čim smo izašli iz autobusa počele su provokacije i masa ispred kafića nas je počela gađati flašama. Policajaca je bilo malo, a i ovi što su bili tu kad smo krenuli prema ovima što su nas provocirali samo su nas udarali, njima ništa. Poslije je nastao haos, čuo sam pucnjeve i rafale. Vidio sam mladića kojeg je metak pogodio u vrat ili u uho kako mu krv teče u mlazovima. Poslije sam čuo da je umro. Čuo sam da su još četvorica pogođeni mecima, jedan valjda u prsa, jedan u nogu...

Povrijeđene je došao dočekati i potpredsjednik Federacije BiH Mirsad Kebo koji kaže kako je najvažnije sačuvati dostojanstvo i mirnu glavu. Kaže da je šokiran i kao roditelj i kao zvaničnik Federacije. Ujutro odmah ide u Široki Brijeg kako bi se sam uvjerio u situaciju, te obećava da će učiniti sve da se otkriju svi vinovnici te onaj ko je eventualno pucao ili na drugi način smrtno ozlijedio Vedrana.

Dok čekamo, stiže vijest da je i drugi navijač preminuo. Neki od onih koji su došli iz Širokog Brijega kažu kako su vidjeli čovjeka, srčanog bolesnika kojemu je pozlilo, ali ne znaju njegovu daljnju sudbinu. Dobijamo informaciju i da je u međuvremenu uhapšen jedan od građana Širokog Brijega koji nije član navijačke skupine, za kojeg je utvrđeno da je iz vatrenog oružja pucao u masu, ali više detalja o načinu na koji je smrtno stradao Vedran Puljić nema.

Nešto iza 22 sata na CUM dolazi i autobus sa nekoliko povrijeđenih navijača, vidimo zavoje na glavi, rukama, a većina ih je zamotana navijačkim šalovima i skrivaju lica. Potom ih nekoliko dolazi privatnim autima ili pješice sa stadiona Koševo gdje je bilo zborno mjesto, dok ih šest-sedam stiže u kolima hitne pomoći. Ostali, kažu njihovi prijatelji, nisu došli jer su lakše povrijeđeni, a neki ne žele. Šest najteže povrijeđenih među kojima i četvorica vatrenim oružjem ostali su u bolnici u Mostaru.
[ ivanmil @ 05.10.2009. 13:43 ] @
Obrisah post zbog off topic-a, ali dobro, već si odgovorio. Čekaj malo i ovaj post mi je off. Eh...
[ NeZtOc @ 05.10.2009. 16:37 ] @
Citat:
VEDRAN PULJIĆ je ubijen iz vatrenog oružja, potvrdio je dr. Hamza Žujo koji je u Mostaru izvršio obdukciju nad tijelom navijača Sarajeva.
"Projektil je pronađen u glavi, što znači da je ubijen iz vatrenog oružja" izjavio je dr. Žujo.

Komesar Zapadnohercegovačke policije Zoran Galić izjavio je danas kako ubijeni navijač Sarajeva Vedran Puljić nije stradao od hica iz vatrenog oružja:
"Dobili smo informacije od liječnika na osnovu kojih sa sigurnošću možemo ustvrditi da je Puljić preminuo zbog udarca tvrdim oštrim predmetom."


[ jericho1405 @ 05.10.2009. 17:31 ] @
Treba li objasnjavati zasto i dalje mozemo ocekivati divljanja na sportskim utakmicama? Jos ce postati heroji...
Citat:
Mirsad Kebo, potpredsjednik FBiH, zajedno se sa jednim predstavnikom Udruženja navijača FK Sarajevo, u službenim vozilima pod pratnjom policije uputio u Široki Brijeg kako bi iz zatvora izveo šest uhapšenih navijača Sarajeva.

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/091005105
[ h4su @ 05.10.2009. 17:49 ] @
Ipak je ubijen iz pistolja, a na slici se vidi kako policajac drzi pistolj i okrenut je otprilike prema mjestu gdje lezi navijac Sarajeva.

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahronika/clanak/091005082
[ Shoshone @ 05.10.2009. 18:33 ] @
http://www.rtl.hr/clanak/policijske-snimke-kaosa-u-sirokom/11745/


Policajac Oliver Knezović Puljićev ubica
Jedna osoba koja se dovodi u vezu sa jučerašnjom pucnjavom u neredima u Širokom Brijegu u kojoj je život izgubio navijač Sarajeva Vedran Puljić, uhapšena je danas, javio je dopisnik BHT 1 Ivan Pavković. Radi se o Oliveru Knezoviću, policajcu iz Širokog Brijega, javila je FTV.
Hrvatska Nova TV je također javila da je policija potvrdila da se radi o policajcu iz Širokog Brijega koji priznao da je pucao u navijača i ubio ga. Policajac se navodno sam predao.

Dežurna tužiteljica HNK danas je potvrdila da je Vedran Puljić ubijen hicem iz vatrenog oružja, čime su prekinute špekulacije da je smrt navijača Sarajeva nastala nakon udarca kamenom u glavu.

Istraga o neredima pred utakmicu Široki Brijeg-Sarajevo se nastavlja. Danas je Federalna uprava policije u Široki uputila istražioce Sektora kriminalističke policije kako bi pomogli u rasvjetljavanju ubistva Vedrana Puljića.

[Ovu poruku je menjao Shoshone dana 05.10.2009. u 20:01 GMT+1]
[ NeZtOc @ 05.10.2009. 20:56 ] @
Izgleda da server gde je RTL-ov sajt nije izdrzao posetu...
Evo ga taj video:
[ jericho1405 @ 06.10.2009. 09:00 ] @
Citat:
Shoshone: Policajac Oliver Knezović Puljićev ubica
Jedna osoba koja se dovodi u vezu sa jučerašnjom pucnjavom u neredima u Širokom Brijegu u kojoj je život izgubio navijač Sarajeva Vedran Puljić, uhapšena je danas, javio je dopisnik BHT 1 Ivan Pavković.

Vec je pobjegao sudskoj policiji, hahaha. J*bes Monty Python sta je ova Bosna...

http://sarajevo-x.com/bih/crnahronika/clanak/091006012

A evo i jos nekih zanimljivih informacija:
Citat:
Policija ima saznanja da je Oliver Knezović pucao iz revolta nakon ranjavanja građanina Širokog Brijega Željka Zadre (59) koji je stajao ispred svoje kuće. ''Iz navijačke gomile je došlo do upotrebe vatrenog oružja prilikom čega je ranjen građanin koji nije sudjelovao u neredima nego je stajao ispred svoje obiteljske kuće u neposrednoj blizini'', rekli su iz policije.

Kada se dogodilo ranjavanje građanina, došlo je do revolta te osobe koja je iz kuće uzela vatreno oružje i ispalila nekoliko hitaca prema navijačkoj skupini iz Sarajeva.

U prilog policijskim tvrdnjama da je pucano od strane navijača Sarajeva idu i slike s nadzornih kamera na kojima se vidi navijač Sarajeva s pištoljem u rukama.


Kvazi-patriJote i naciJonalisti, ne ide vam lose.
[ NoneVi @ 06.10.2009. 09:14 ] @
Samo na balkanu:

http://www.index.hr/sport/clan...vo-vedrana-puljica/453912.aspx


Citat:
PREMA informacijama koje stižu iz Bosne i Hercegovine, Oliver Knezović, 35-godišnji osumnjičenik za ubojstvo navijača Sarajeva Vedrana Puljića, misteriozno je pobjegao noćas oko 00.30 iz zgrade suda u Širokom Brijegu.



nekad padne nadvojvoda, nekad stari svat.....
[ jericho1405 @ 06.10.2009. 09:22 ] @
Dzungla, i onda ljudi iskolace oci i cude se kada im EU otvoreno kaze kako nece uci u savez sigurno u narednih 10 godina. Vjerovatno doticni ima i hrvatsko(dvojno) drzavljanstvo. To bi bio vrhunac sapunice.
[ NoneVi @ 06.10.2009. 09:51 ] @
Citat:
jericho1405: Dzungla, i onda ljudi iskolace oci i cude se kada im EU otvoreno kaze kako nece uci u savez sigurno u narednih 10 godina. Vjerovatno doticni ima i hrvatsko(dvojno) drzavljanstvo. To bi bio vrhunac sapunice.


Naravno da ima. Dole više mane svi Hrvat imaju dvojno državljanstvo. I naravno da neće moći da bude izručen jer je pobegao u Hrvatsku.

offtopic. To sa dvojnim državljanstvima i prebezima preko grane postoji u svim varijantama trougla Srbija-BiH-Hrvatska. Međutim problem koji se javlja za Hrvate u BiH je taj što će vrlo brzo morati da se odluče da li su će uzeti Hrvatsko državljanstvo ili će zadržati bosansko, jer dvojna državljanstva su diskutabilna za EU. Zadnji put kad sam bio dole, baš se dosta govori o tome.
Naravno ovo isto čeka i Srbe za 20-30 god kad Srbija bude ulazila u EU.
[ 101010 @ 06.10.2009. 10:11 ] @
Slika na kojoj navijac drzi pistolj izgleda kao losa montaza u ms paint-u.
[ Nevena79 @ 06.10.2009. 14:35 ] @
Ako cemo iskreno ni meni nije jasno kakav je to pistolj. Kada se pogleda blize jasno se vidi kako drzi stegnutu saku i prst kao na obaraca ali mi nije jasno sta je onda ono sto bi trebalo da bude drska a ne prekriva je ruka. Jer kada drsku drzis u ruci, ruka zaklanja taj deo metala. Kao da ima jos metala oko ruke a takav pistolj bas i nisam nikad videla.
[ Srđan Pavlović @ 06.10.2009. 16:18 ] @
Rasprave o raznim oblicima nasilja dalje ovde:

http://www.elitemadzone.org/t3...uopsteno-pojedinacni-slucajevi