[ Adi_007 @ 05.10.2009. 21:26 ] @
Pozdrav..Koristim winamp sa dfx pjesme su u mp3 formatu pustam na kompu i povezan je sa solidnim yamaha pojacalom..Radi se o caffe baru tako pustam pa me zanima dali neko ima jos bolje rjesenje i dali da pretvaram mp3 u neki drugi format kako bi dobio jos bolji zvuk,takodje problem se javlja da jacinom zvuka neke slabije neke jace probao sam sa mp3 gain ali nekako bezuspjesno..Znaci treba mi vas savjet za izbor softvera mislim boljeg od ovog potrebno da ima crossfade za prelaze i cist zvuk.Hvala unaprijed..
[ draganmi @ 06.10.2009. 15:30 ] @
Citat:
Adi_007: Pozdrav..Koristim winamp sa dfx pjesme su u mp3 formatu pustam na kompu i povezan je sa solidnim yamaha pojacalom..Radi se o caffe baru tako pustam pa me zanima dali neko ima jos bolje rjesenje i dali da pretvaram mp3 u neki drugi format kako bi dobio jos bolji zvuk,takodje problem se javlja da jacinom zvuka neke slabije neke jace probao sam sa mp3 gain ali nekako bezuspjesno..Znaci treba mi vas savjet za izbor softvera mislim boljeg od ovog potrebno da ima crossfade za prelaze i cist zvuk.Hvala unaprijed..


Konvertovanje mp3 u neki drugi format nema nikakvog smisla. AKo se konvertuje u lossy samo se gubi na kvalitetu (zbog višestrukog enkodovanja) a kod konvertovanja u lossless ne dobija se ništa na kvalitetu.
mp3gain je odlično rešenje, ali radi u koracima od po 1,5 dB. Ako hoćeš veću preciznost, odradi desni klik u Playlist Editoru na pesmu(e), send to: Calculate Replay Gain i zatim klikni save track data.
Da bi to radilo, u opcijama Winampa Preferences, playback/Replay Gain čekiraj kućicu "Use Replay Gain".