[ dakipro @ 06.10.2009. 07:36 ] @
Pozdrav,
Jel neko koristi smarty 3alfa slucajno? Gledam readme i sav srecan cupkam, ima doooosta poboljsanja i unapredjenja koje zivot cine laksim
http://smarty-php.googlecode.c...arty3Alpha/distribution/README
Recimo highlights
Citat:
There is a new {function} {/function} block tag.
This allows to reuse code sequences like a function.
It can call itself recursively.





New {foreach} syntax to loop over an array:
{foreach $myarray as $var} .... {/foreach}
$var@key will deliver the key
$var@iteration will deliver the iteration
$var@index will deliver the index
$var@total will deliver the total number of array entries
$var@first will deliver true for the first iteration
$var@last will deliver true for the last iteration





New assign
{$foo = myfunct( ($x+$y)*3 )} as function parameter





$foo_{$bar} variable name containing other variable





-- Delimiters surrounded by whitespace are no longer treated as Smarty tags.
Therefore, { foo } will not compile as a tag, you must use {foo}. This change
Makes Javascript/CSS easier to work with, eliminating the need for {literal}.

......

So far so good on paper, videcemo kako ce se pokazati prakticno, inace me bas bas raduju izmene koje se uvode
[ Nikola Poša @ 06.10.2009. 09:48 ] @
Sviđa mi se što su poradili na većoj fleksibilnosti korišćenja PHP-a u template-ima. Ranije, neke kompleksnije stvari je praktično bilo nemoguće realizovati bez korišćenja {php}{/php} bloka...
[ milosijaa @ 23.09.2010. 22:28 ] @
Od nabrojanog ovo mi se definitivno najvise svidja

Code:
$foo_{$bar}
variable name containing other variable
[ mitke013 @ 07.12.2010. 00:02 ] @
Citat:
Nikola Poša: Sviđa mi se što su poradili na većoj fleksibilnosti korišćenja PHP-a u template-ima. Ranije, neke kompleksnije stvari je praktično bilo nemoguće realizovati bez korišćenja {php}{/php} bloka...


Daj neki primer, ja nikad nisam potrebu za php-om. Nisi slucajno ubacio neku logiku u prikaz?

Elem:
Smarty3 - Template Inheritance

Stvar je jednom recju genijalna ; bukvalno donosi OOP u templateima. A koriscenje je stvarno idiot-proof, obavezno pogledajte. Slicno kao sto Symfony FW radi, ali mi se cini jos mnogo lakse. Danas sam bas prepakovao sajt i .tpl fajlovi se skratili u proseku od 30-50% !
[ Nikola Poša @ 09.12.2010. 16:40 ] @
U, pa gde si se tek sad setio da me to pitaš... Ko zna šta sam tada pre godinu dana radio, pa je iz toga proistekao taj moj komentar. Verovatno je u pitanju bila neka iole kompleksnija foreach petlja, ili možda neke dve ugnježdenje petlje, sa nekim pomoćnim markerima, itd.
[ Nemanja Avramović @ 11.01.2011. 00:07 ] @
Pošto je Smarty 3 izašao u stabilnoj verziji, promenio sam naslov teme. Još uvek čituckam šta je novo pa je zato i ovaj post kratak, sori