[ srpsko gradjevinarstvo @ 06.10.2009. 12:56 ] @
Evo da vam ispričam svoj slučaj, da im u ruke ne padne još neka dobra ovčica za šišanje. A širanje košta od 60 dolara pa više.

Registrujući se na taj sajt u svrhu BO domena, uzeli su mi 60 dolara ili 42,66e na dan 26.09.2009, u cilju verifikacije moje Inteza kartice. To navodno rezervisanje 60 dolara traje 2-3 dana. Evo izvoda sa njihovog sajta:

Citat:
What is a pre-authorization?

A pre-authorization validates a credit card and reserves a specified amount of available credit. It is not a charge, although it may appear on your online statement. This reservation of credit is usually in effect 48 to 72 hours, and will expire automatically. This is a security measure that we use to protect our customers and Pool.com from fraudulent acts against our Backorder and Domain Marketplace systems.


http://www.pool.com/help/FAQ.aspx

I naravno je poznato što engleski i američki lopovi otmu nikada ne vraćaju.

Elem u međuvremenu kupim www.gradjevinarstvo.com, i na kartici mi ostane još neki 1e.



U tom trenutku 2.10.2009 gospoda iz www.pool i dalje drže rezervisanih mojih 60 dolara.


Vidim hoće da se oslobodi lep domen www.loznica.net, a imam extra drugara iz Loznice i ajde reko da mu poklonim, ali da uradim BO samo na pool.com, da ga preko njih uzmem i da potrošim rezervisanih 60 dolara. Juče su naravno Pool.com pokupili Loznica.net i odmah počeli da pište kao Damnjanov Zelenko:




Citat:
Urgent action required!

Thank you for using POOL.com.

We have successfully secured the following domain(s) on your behalf:

loznica.net

However we were unable to charge the credit card currently listed in your account for one of the following reasons:
- The credit card in your account has expired
- The credit card number in your account is invalid
- Your bank has declined the credit card charges.

To avoid forfeiting your domain(s), please update your existing credit card information. You will have until approximately 1400 GMT on 10/Oct/2009 to complete this update before you lose the domain(s). During this timeframe our system will re-attempt to charge your credit card.Click the link located below to update your credit card information now!

http://www.pool.com/MyAccount/EditCCInfo.aspx

Best Regards,

Customer Service
[email protected]


Kada sam dobio ovo shvatim da sam ispao veliki srećnik jer je Namejet skinuo svojih 69$ za gradjevinarstvo.com i tako sprečio lopove sa Pool da pored već rezervisanih 60$ otmu još 60 dolara.

Pošaljem im mejl i pitam što ne skinu onih 60$ koje su rezervisali i niko ne odgovara. Videli burazeri da propala krađa.

Evo i izvod iz moje kartice o celoj situaciji:



Neću lopovima nikada dvaput platiti za Loznica.net

Odem u banku i žalim se. Kaže šalteruša da Pool njima mora poslati dopis da neće da naplati tih 60$ i tek onda mi mogu skinuti rezervaciju.

Evo vam kompletne priče i nemoj neko da nasedne kao ja.

[Ovu poruku je menjao srpsko gradjevinarstvo dana 07.10.2009. u 16:25 GMT+1]
[ igor.vitorac @ 06.10.2009. 13:25 ] @
Citat:
srpsko gradjevinarstvo

Odem u banku i žalim se. Kaže šalteruša da Pool njima mora poslati dopis da neće da naplati tih 60$ i tek onda mi mogu skinuti rezervaciju.



Postoji tu jos jedna dimenzija problema, a to je bankarstvo u srbiji. Rezervacije sredstava su u nekim situacijama normalna stvar. Veliki problem je u srpskim bankama. Ako ih pitas kako da prebacis na racun (u srpsku banku) neke pare iz inostranstva, to je otprilike isto kao da si ih pitao kako moze marsovac da ti uplati pare sa meseca.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 06.10.2009. 13:36 ] @
Ovo su neki klasični čobani, na svako pitanje odgovaraju sa

Citat:
Urgent action required!

Thank you for using POOL.com.

We have successfully secured the following domain(s) on your behalf:

loznica.net

However we were unable to charge the credit card currently listed in your account for one of the following reasons:
- The credit card in your account has expired
- The credit card number in your account is invalid
- Your bank has declined the credit card charges.

To avoid forfeiting your domain(s), please update your existing credit card information. You will have until approximately 1400 GMT on 10/Oct/2009 to complete this update before you lose the domain(s). During this timeframe our system will re-attempt to charge your credit card.Click the link located below to update your credit card information now!

http://www.pool.com/MyAccount/EditCCInfo.aspx

Best Regards,

Customer Service
[email protected]



Namejet odgovaraju u roku od sat dva i to vrlo opširno.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 06.10.2009. 17:39 ] @
Evo još malo doživljaja iz Nedođije (Srbije):

Pišem mejlove, pokušavam dobiti Pool i ništa.

Zovem Inteza centar i objašnjavam službenici da je važno da rezervisan iznos ponište da bi glodari Pool com naplatili, jer oni će to pokušati još 4 dana. I na sve to mi radnica kaže:

"Ali ako oslobodimo tih 60 $ oni će stvarno naplatiti"

" Pa i treba da naplate od tog novca" dodam ja

"Ali gospodine mi ne možemo da oslobodimo rezervisan novac, morate da čekate do 26.10.2009 ili da dostavite potvrdu Pool.com da neće to da naplati. Mi u banci imamo pravila"

"Razumem. Pozdravite mi druga Tita i decu Mirka i Slavka kada pođete u šumu"
[ srpsko gradjevinarstvo @ 06.10.2009. 22:19 ] @
Pool se udostojio mene grešnika i odgovorio posle nekih 30 sati i prebacio Intezi lopticu. Sada ću im ovo poslati, ali dok protumače Engleski lele majko. Operaterka inače čita Pool


Citat:
Thank you for contacting Pool.com, we are pleased to assist you with your inquiry.

As per the FAQ I have already referred you to, most pre authorizations are cancelled within 2-3 days but it is your credit card bank who will actually cancel it, and not Pool.com. It is very possible your bank may require more time to cancel the pre authorization and regularly clients have told be their bank needed as many as 10 business days to cancel it.

We cannot use the pre authorization as payment for loznica.net, we do have to bill payment for the domain separately.


Thank you for using Pool.com

Regards,

Pool.com Customer Service


[ musicmaster @ 06.10.2009. 22:58 ] @
Moram da pitam autora teme nešto drugo...

Izvini, jel' ti ono na zadnjoj slici otvoreno iz IE6????

Ako jeste, WHHHHYYYY????? (pobogu... )

Pa šta je to tako bolno da se bilo ko, ili bilo koja firma ne može sa lakoćom apdejtovati na v. 7 ili još bolje 8...?
Ne, ne dešava se tebi to zbog tog đubreta od "browsera", ali bez obzira na to,
stvarno ne vidim nijedan razlog zašto bi neko i dalje koristio taj šit...

Sorry na offtopic, ali taj plavi, "nesrećni portal za malware i bug exploit" me jednostavno tera da ga pljujem.

http://www.ie6death.com/
[ bantes9 @ 06.10.2009. 23:27 ] @
Citat:
musicmaster: Moram da pitam autora teme nešto drugo...

Izvini, jel' ti ono na zadnjoj slici otvoreno iz IE6????

Ako jeste, WHHHHYYYY????? (pobogu... )




Iznenadio bi se koliko prelazak na noviju verziju ponekad moze da napravi problem pri koriscenju IE zavisnih e-banking resenja.

Neki software vendori i dalje nisu potvrdili da njihovo e-banking resenje radi savrseno na Visti i recimo IE8, pa se eventualni problemi sporije resavaju nego u slucajevima Windows XP - IE6, gde je sve vec dobro poznato i sazvakano.

I ja se slazem da je Vista u kombinaciji sa IE8 sigurnije resenje ali je recimo brisanje activex kontrola mnogo komplikovanije, pa snalazenje sa podasevanjima moze biti problem za dobar deo klijenata.
[ musicmaster @ 06.10.2009. 23:45 ] @
Svi takvi web developeri da se streljaju - odmah.

Inače, ne bih se iznenadio.
Znam.

I zabole me uvo za bankarske sisteme i način na koji funkcionišu.
Svi su buđavi i napravljeni da služe svima samo ne poštenom narodu.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 07.10.2009. 03:44 ] @
Ako može nešto drugo da se uloguje na https://online.bancaintesabeograd.com/ voleo bih da mi objasniš.

Ja inače koristim Kron, ali muka ne pita. A to što sam upotrebio IE6 nisam ja kriv. Pitaj Intezu za moju muku i za blokiranje novca i sve drugo.

Da nisam negde na ES pročitao da upotrebim IE6, ne bih se nikada ulogovao. Možda vam je smešno, ali meni se plače od muke i rešavanja problema sa IE6, pisanjem mejlova banci, kukanjem..ni Kron, ni Opera ne mogu da se loguju u moj račun..jesen je a ja živim među lopovima.P.S.Bitno je da ste uništili temu, da leppo moderator obriše, a kada se opet neko nasadi kao ja sa pool.com biće kuku majko što me rodi.

Evo čiatajte pa se smejte gde živite: BANCA INTESA
E-banking za stanovništvo
Sistem Banca Intesa Beograd On-Line namenjen je fizičkim licima i omogućava sledeće usluge:

Proveru stanja na računima;
Dobijanje izvoda za račune;
Uvid u promet po platnim karticama;
Prenos sredstava sa jednog na drugi dinarski račun, i menjačke poslove u okviru i sa deviznog računa na dinarski račun, koje vlasnik i/ili ovlašćeno lice ima u Banca Intesa Beograd;
Dinarska plaćanja na ugovorom određene, tzv. predefinisane račune;
Dinarska plaćanja koja se mogu izvršiti na bilo koji račun koji unese;
Štampanje izvoda, stanja i prometa po računima, kao i štampanje naloga za plaćanje;
Aktivacija usluga Banca Intesa Beograd On-Line sistema vrši se na šalterima Banca Intesa Beograd, popunjavanjem odgovarajuće pristupnice, tj. ugovora o korišćenju pomenutih usluga.
Usluge su dostupne preko sledećih kanala:

Telefon
SMS
E-Mail
WEB (sve usluge.);nezavisno od uobičajenog radnog vremena šaltera Banke.

Za pristup Web kanalu Banca Intesa Beograd Online, korisnik koji je povezan na Internet, trebalo bi da koristi Internet Explorer 6.0 , podešen prema uputstvu.

U zavisnosti od načina logovanja omogućene su sledeće usluge:

PARTIJA i LIB – uvid u stanje i promet na računima, dobijanje izvoda, uvid u stanje i promet po platnim karticama.
Korisničko ime i Lozinka – sve usluge navedene pod stavkom 1., prenos u okviru računa koje Lice poseduje u Banci, plaćanja na ugovorom predefinisane račune.
Mini CD – sve usluge navedene pod stavkama 1. i 2.., plaćanja na račune po izboru.
Za SMS kanal, potrebno je da posedujete bilo koji GSM mobilni telefon i da ste pretplatnik nekog od domaćih provajdera mobilnih usluga.
Najjednostavniji način za dobijanje stanja putem SMS-a jeste unošenjem slovnih oznaka (bez broja partije) u telu poruke

E-mail kanal omogućava naručivanje izvoda ili informacija o stanju pri čemu birate vrstu kanala preko kojeg želite da primite poruku.

http://www.krediti.rs/banca-intesa/ebanking-za-stanovnistvo/4/



[Ovu poruku je menjao srpsko gradjevinarstvo dana 07.10.2009. u 05:04 GMT+1]
[ srpsko gradjevinarstvo @ 07.10.2009. 14:25 ] @
Elem red je da zatvorim priču o borbi protiv vetrenjača (tj. Inteza Banke).

Sinoć prosledim e-mail od Pool-a u kome je objašnjena situacija na njihov e-mail [email protected]
.

Čekam ja 20 sati i ništa. Nema odgovora. Nepismenima pišem.

Odštampam ja sve to i pravac filijala u kojoj sam klijent.

Primi me mlad savetnik, vidi se odmah da kapira situaciju, prouči dopis Pool-a , čovek sve razume bez po muke, vidi se da je potkovan..Padoše mi roletne. Takav početak obično znači loš kraj..

Okrene on neki broj i kaže toj višoj savetnici, čovek ima dopis, stvar je jasna potpuno. " A ne, mi ne možemo to tako da skinemo.Neka on moli Pool da oni pišu nama na [email protected], pa da vidimo. U suprotnom možemo tek 26.10.2009 da mu skinemo tu rezervaciju."

Pool odgovara na 48 sati, Inteza nikad. Znači verzija od 26.10.2009 je verovatnija.

Zabezeknut savetnik, zabezeknut ja. Na kraju šta reći. Srpski dripci su neprevaziđeni. Imaš novac a otimaju ti ga da te onemoguće da nešto kupiš.
[ Dusan Filiferovic @ 07.10.2009. 14:58 ] @
Ne vidim za tebe drugo resenje osim da se preselis u neku drugu drzavu, ovde ti ocigledno svi smetaju.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 07.10.2009. 15:23 ] @
Ne smeta meni niko, samo svako može da ti krade kako mu volja bez posledica i da te maltretira za rođeni novac.
[ Dusan Filiferovic @ 07.10.2009. 15:32 ] @
I ti bi krao da si neki funkcioner, bilo od uvek i bice uvek, ne moze to mnogo da se promeni.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 07.10.2009. 15:58 ] @
Al ti je objašnjenje.
[ Dusan Filiferovic @ 07.10.2009. 23:31 ] @
Nazalost, istinito je, a ti menjaj banku.
[ websurfer @ 08.10.2009. 14:30 ] @
Citat:
Dusan Filiferovic: I ti bi krao da si neki funkcioner, bilo od uvek i bice uvek, ne moze to mnogo da se promeni.


Citat:
srpsko gradjevinarstvo: Al ti je objašnjenje.


@Dusan Filiferovic
Evo i ja ti iz sve snage aplaudiram za tako "genijalno" objasnjenje...
[ srpsko gradjevinarstvo @ 08.10.2009. 18:07 ] @
Dobro sam prošao. Mogli su oteti sve za sebe.(Inteza). U zemlji gde je gomila divljih hostera, uz časne poštene ljude, sve je moguće.

Čak sam i ja odlučio da na proleće registrujem agenciju i da legalizujem ag.rs.
[ Dusan Filiferovic @ 08.10.2009. 18:11 ] @
Citat:
websurfer: @Dusan Filiferovic
Evo i ja ti iz sve snage aplaudiram za tako "genijalno" objasnjenje...


Hvala, hvala... :)


Citat:
srpsko gradjevinarstvo: Dobro sam prošao. Mogli su oteti sve za sebe.(Inteza). U zemlji gde je gomila divljih hostera, uz časne poštene ljude, sve je moguće.

Čak sam i ja odlučio da na proleće registrujem agenciju i da legalizujem ag.rs.


Ocigledno im politika ne valja, ja u mojoj banci mogu da otkazem rezervaciju samo jednim telefonskim pozivom bez bilo kakvih pitanja, i to sve u cilju sprecavanja zloupotreba.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 08.10.2009. 19:07 ] @
Pa naravno, srpska posla. Rekao sam im da mogu napisati na vratima i Svetska banka, ali srpski primitivizam ne mogu promeniti.

U ovom slučaju smo oštećeni i ja i aljkavi Pool
[ zole_ @ 16.10.2009. 08:48 ] @
Citat:
Dusan Filiferovic: I ti bi krao da si neki funkcioner, bilo od uvek i bice uvek, ne moze to mnogo da se promeni.

E bre al si lik. Daj coveku neki savet nemoj da ga cenis na osnovu sebe.

EDIT: I dobro da imas puno ime i prezime pa ako se negde kandidujes za nekog funckionera il neku poziciju da im prosledimo tvoje uveravanje da ces sigurno da krades ako ti se pruzi prilika za to.
:)


[Ovu poruku je menjao zole_ dana 16.10.2009. u 09:59 GMT+1]
[ Dusan Filiferovic @ 16.10.2009. 11:48 ] @
Procitaj prvo drugi deo tog mog citata pa ces shvatiti sve, Srpska posla su da se neko odma osudjuje, bez dokaza ili cak presude, zato tako i prolazimo u svetu, medjusobno ne mozemo da se dogovorimo.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 16.10.2009. 13:06 ] @
A što da ne osuđujem, meni je taj novac otet i pitanje hoće li i 26. biti vraćen.
[ Dusan Filiferovic @ 16.10.2009. 14:32 ] @
Nismo pricali o tome, a od tvoje banke ocekujem da ti otkaze tu rezevaciju 26. (ako sam dobro shvatio) jer bi u protivnom to bilo veoma lose za njihovu reputaciju (intesa cini mi se?) s obzirom da su na dosta dobrom glasu bar kod obicnih korisnika (mi sa internetom i karticama za net smo malo napredniji).
[ srpsko gradjevinarstvo @ 16.10.2009. 14:54 ] @
ako ne otkažu, sačiniću ugovor o poklonu i pokloniti im tih 60$
[ srpsko gradjevinarstvo @ 25.10.2009. 08:44 ] @
sutra je 26.10, dakle prošlo mesec dana, Inteza treba šatro automatski da mi vrati 60 $. O podeli kamate nismo se dogovarali. Ako mi i sutra ne vrate registrovaću domen www.vratilibitipare.al ( može kod Torbice u CRI .al da se reguje) gde ću opisati kakvi ljudi rade u Intezi na online bankarstvu. Ima da im priložim sve gluposti, koje sam čuo za 15 dana.

Usput ko ima Intezinu internet karticu i ima problem, ne treba pisati na [email protected]. Tamo sedi neki slepac koji nikada neće odgovoriti. Džabe mu Intalijanska banka, kada je bezobrazno vaspitan u komunizmu.

Sutra vam pišem o novim iskustvima sa Intezom.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 26.10.2009. 08:00 ] @
Evo o automatskom otkazivanju rezervacija posle mesec dana. Otimaju čak i 0,1$.Evo dokaz koji su u Intezi slepci.



u 10 idem kod savetnika. On je svetski stručnjak. Ima da duboko uzdiše, da telefonira, da smišlja razloge, ma sve će da radi samo da ne vrate novac.

Pišem vam kasnije.Ne bi bilo loše da ponesem diktafon, da snimam pa da ovde okačim, bilo bi uverljivije.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 26.10.2009. 10:44 ] @
Zaključak: Inteza vam ne skida automatski rezervaciju posle mesec dana već morate da se žalite.

Dođem u banku i jedna simpatična plavuša, inače moja komšinica, koja tamo radi, je pola sata telefonirala da bi gospoda iz online bankarstva Inteze skinuli rezervaciju.

Izgleda da neko mora svojski da se izmasira i založi da bi se nešto vratilo u normalno stanje.

Stiže jesen rana, a mi i dalje živimo u Srbiji!