[ mladja73 @ 06.10.2009. 18:09 ] @
Kolega sa posla me zamolio da probam da mu resim problem sa kamerom Sony dcr-tvr33e.
Naime, drivere sam nasao na netu i instalirao ih redovno. Nasao sam i program za obradu ImageMixer 1.5 (ne moram da spominjem da orginalni CD sa driverima i programima izgubljen).
Jednostavno komp ne registruje kameru pri USB konekciji . Kada pronadje novi driver i rucno mu instaliram drivere, komp prikaze da je sve u redu i jednostavno nestane.
Da li postoji mogucnost da je potrebno da u kameri bude stavljena i memorijska kartica da bi je kompjuter prepoznao? Kamera je iz 2004 te tako da bi trebalo lepo da radi na xp-u.
Ima li neko nekkva iskustava sa tom kamerom?
[ StudioIbro @ 06.10.2009. 20:51 ] @
Ta kamera mislim i da nema memorijsku karticu a i da ima to veze nema sa snimkom, nego ti je potrbno firewire kablo i da kompjuter ima firewire ulaz ako nema ništa bez firewire kartice (jeftina varijanta) ili video kartica(skupa varijanta),neki program za video obradu da preko njega kepteruješ materijal na komp itd. ima toga dosta obrada, izrada dvd-ija.......
[ mladja73 @ 07.10.2009. 07:34 ] @
Pa i meni je to logicno resenje. Ta kamera ima mogucnost za memorijsku karticu. Jedino sto mi nije jasno je to sto i po manualu povezivanje i prebacivanje video materijala je moguce USB kablom.
[ deks007 @ 10.10.2009. 10:31 ] @
javascript:moreinfowindow('http://www.docs.sony.com/refli...e_id=1&region_id=1&DL=',600,560,10,10,'Manuals')

Pozdrav !