[ stefl @ 07.10.2009. 07:25 ] @
Imam priliku da povoljno kupim laptop (polovan, Toshiba Satellite e60), ali ne znam da li je ispravan zbog sledeceg

problema, naime kada se ukljuci prvo ispise " Check system : Then press (F1) Key i kada pritisnem F1 dovijem sledecu

poruku
<EX> 1990/01/01
ENTER DATE : ..../../..
Kada unesem bilo koji datum vise ne reaguje ni na jedan taster i tako stoji konstatno, mislim mozda je u pitanju password a

ako jeste kako bih mogao da ga se resim ( sem clear cmos, ne bih da ga rasklapam do baterije) ? Da li je neko imao slican

problem, bio bih zahvalan na svakoj vrsti pomoci !!!

Pozdrav svima !!!
[ stil @ 07.10.2009. 07:57 ] @
http://www.fixya.com/support/t623750-toshiba_satellite_a60
[ stefl @ 07.10.2009. 08:51 ] @
Ako sam dobro razumeo RTC baterija moze da se dopuni punjenjem duzim od 18h, posto je ona koliko vidim razlog problema, pa cu ga sad prokljuciti na punjac do sutra pa cemo videti ima li efekta. Ne znam da li je RTC baterija za laptop ista kao za klasican PC ( maticnu plocu ) i da li je veliki problem zameniti je .

Zahvaljujem na brzom i pravom odgovoru,
Pozdrav !!!
[ stefl @ 08.10.2009. 08:24 ] @
Pokusao sam sa punjenjem baterije, medjutim bez uspeha, verovatno je RTC baterija skroz prazna a mozda je problem i u maticnoj ploci !
Uglavnom odustajem od kupovine !!!

Pozdrav !
[ Darije @ 08.10.2009. 10:48 ] @
pusti ti punjenje rtc baterije koja je mozda odavno mrtva...treba je zameniti novom pa videti da li je to resilo problem.
[ stefl @ 08.10.2009. 13:01 ] @
Ma zamenio bih je ja odmah nego treba rasklopiti laptop da bih dosao do baterije, a nemam neko takvo iskustvo tj. nisam nikad potpuno rasklopio laptop a nije ni moj pa cu ga ipak vratiti, neka se neko drugi " zabavlja " ...

Pozzz
[ markic @ 26.06.2010. 02:10 ] @
A sta raditi kada uspesno rasklopis laptop, izvadis bateriju, a u battery shop-ovima samo odmahuju glavom kada je vide?
Baterija izgleda ovako.
Na slici nije ocigledno koliko je baterija mala, ali jedna celija ima precnik od oko 1cm.
[ Zvrrr... @ 27.06.2010. 08:13 ] @
Ima takvih baterija na Buvljoj pijaci u Pancevu na battery shop tezgama, ne znam cenu.
[ ssimic @ 02.11.2013. 08:23 ] @
Malo da osvezimo temu.

Imam jedan laptop, Toshiba Satellite Pro, na kojem je crkla CMOS baterija. U pitanju je ML1220 (Li-ion 3V 16mAh).

Problem je sto u Srbiji ne mogu da je nadjem, pa cak ni u ovlascenom servisu, a nemam vremena da cekam isporuku iz inostranstva.

Ono sto me zanima da li bih smeo da stavim obicnu pljosnatu bateriju od 3V, ali tako da na + kraj dodam jednu obicnu diodu (ne LED) sa katodom ka maticnoj ploci? Didom bih da specim "dotok" struje ka bateriji, tj. da dobijem kolo samo kao izvor napajanja za CMOS, a istovremno da sprecim eventualno punjenje baterije.

Unapred hvala.

Pozdrav,
ssimic