[ ganedra @ 07.10.2009. 07:48 ] @
Poslao sam sa 064 broja do danas vise od 20.sms poruka na tri razlicita broja na +668........ Svi su naplaceni po ceni medjunarodnog SMS-a,ali ni jedan nije dostavljen.
Isto sam pokusao i sa Vip i Telenor mreze,i tu je sve uredu,poruke stizu normalno.
Dugo sam korisnik mts mreze,pa me zanima,dali neko moze da mi odgovori zasto se ovo dogadja.
Unapred hvala.
[ owim @ 07.10.2009. 09:35 ] @
Zanimljivo pitanje. Ranije znam da je bilo pravilo: ako domaći operater ima ugovor o saradnji sa inostranim operaterom (roaming), onda će SMS biti dostavljen, ako pak ne, onda neće. Ako je i dalje tako, onda možda MTS nema ugovor dok Telenor i VIP imaju.

S druge strane, možda se sada koristi neki ruturajući SMS server (treća firma) koji ima konekcije ka svim operaterima na svetu, jer je jednostavnije. Nisam siguran.
[ BaHua @ 08.10.2009. 12:17 ] @
Kako god bilo i kojom god putanjom sms išao, mislim da nije uredu naplaćivati nešto što nije ostvareno, urađeno.
Treba se raspitati u korisničkom servisu? Mada sumnjam da oni imaju odgovore..
[ IbrIcA @ 08.10.2009. 18:09 ] @
Treba to da prijavis korisnickom servisu da ti nije stigla sms poruka...i vidi koi si broj kuco....mozda si piso 99 umesto sto trebas 00....
[ owim @ 08.10.2009. 19:20 ] @
Mislim da je samo pitanje: da li se radi na stari način, gde MTS i
svaki operater s kojim žele saradnju (ne svaki u svakoj zemlji)
potpisuje ugovor za svaki servis posebno. Time može da se desi da
recimo SMS i ne bude podržan (posebno na mestima gde se prijem SMS-a
naplaćuje).

Ili se radi na novi način, gde MTS potpiše jedan ugovor sa SMS
relaying kompanijom koja pokriva sve mreže i sve ide preko njih.

U svakom slučaju, najpre proveriti MTS web sajt, zemlju i da li MTS
ima roming sa tim operaterom, pa tek onda zvati CC.