[ Davor Vlajkovic @ 07.10.2009. 19:00 ] @
From: Davor Vlajkovic <[email protected]>
To: [email protected]
Date: 7 October 2009 19:45
Subject: Problem sa Visa Enter karticom
Mailed-by: biznisforum.com



Citat:
Postovani,


Da li imate tacnu informaciju kada ce, i da li ce uopste, biti omoguceno placanje putem Interneta Visa Enter karticom Alpha Bank?

Potpuno je neprihvatljivo da od trenutka izdavanja kartice (avgust 2009.) do danas kartica koju aktivno reklamirate kao Vase novo sredstvo placanja putem Interneta (http://www.alphabankserbia.com...ce/debitne_kartice.eoodvd.html) uopste ne radi!

Takodje je potpuno neprihvatljivo da se putem call centra i filijala ne moze dobiti precizna informacija o razlozima nastanka ovog problema, kao ni o roku u kojem ce isti biti otklonjen.


Iskreno Vas, razocarani korisnik,

Davor Vlajkovic
[ scylerx @ 07.10.2009. 21:19 ] @
imao si par komentara od ranije što se tiče poslovnosti pomenute banke. Teško je komentarisati, svi smo imali svoje male epove u borbi sa neposlovnošću pojedinih banaka. Meni je najsmešnije kada pozivam broj call centra pojedinih banaka i niko mi se nejavlja.
[ Davor Vlajkovic @ 07.10.2009. 22:14 ] @
Ja njihove usluge koristim godinama unazad i dosad sam bio superzadovoljan korisnik - generalno, Alpha je mala, brza i efikasna banka (u poredjenju sa najvecim bankama kod nas) koja fino radi ono sto treba da radi, bez mnogo smaranja korisnika. Utoliko je moje razocarenje ovim cirkusom oko online placanja Visa karticom vece.

Svestan sam da smo manje-vise svi prosli kroz slicne situacije kod svojih banaka, i iz tog razloga sam pokrenuo Facebook grupu 'STOP bankarskom bezobrazluku!' kao jedan od nacina organizovane 'borbe' protiv ovakvih pojava. Takodje, koristim svaku priliku da svojim prijateljima i poznanicima prenesem svoja iskustva , i pozitivna i (u ovom slucaju) negativna.
[ scylerx @ 07.10.2009. 22:54 ] @
Greota je ovo konstatovati, ali sve ti se svodi na veze i vezice, da ti neko to "pogura". To sam pogotovo video po pitanju čekova, i ponekih usluga, dosta sam se namučio dok sam pogasio kreditne kartice, a to je procedura i dobijao sam kontradiktorne informacije šta mi je sve potrebno i šta sve plaćam.
[ enthusy @ 11.12.2009. 23:57 ] @
Molim vas da ako neko ima informaciju da li je ovaj problem otklonjen, neka je napiše. Danas sam uzeo zahtev za Visa Enter karticu u Alpha banci da ga popunim kod kuće jer sam bio u velikoj žurbi. Mislio sam da ga odnesem i predam ovih dana, ali ako im Internet plaćanje i dalje ne radi, onda mi kartica ni ne treba.
[ mr. ako @ 12.12.2009. 16:06 ] @
Ne znam za Alpha bank karticu, ali ukoliko ti treba pouzdana kartica za placanje peko Interneta, uzmi karticu iz Vojvodjanske banke ili, mozda jos bolje, Inteze.
[ enthusy @ 13.12.2009. 23:16 ] @
Hvala na savetu... mada, ja ću ipak isprobati ovu Visa Enter jer mi Alpha banka odgovara iz određenog razloga. Kada to uradim, napisaću ovde. Inače, tražeći odgovor na moje pitanje po Internetu, začudio sam se koliko malo ima domaćih tema tog tipa... eeeh "Daleko je Jevropa!!!"
[ enthusy @ 25.01.2010. 18:30 ] @
Uuzeo sam Enter karticu Alpha banke, međutim nisam uzeo Visa nego MasterCard pošto su mi nju preporučili u banci. Pre podnošenju zahteva za karticu, pitao sam da li je moguće plaćanje preko Interneta. Nijedna od radnica to nije znala (blago njima kad imaju takav posao i takvu platu), ali su zivkajući kolege utvrdili da je plaćanje moguće. Nakon toga sam pogledao na Internetu i video da stvarno i jeste tako... ALI U TEORIJI! Danas sam prvi put isprobao karticu pokušavajući da obavim kupovinu putem Interneta, međutim kartica NE funkcioniše.
[ enthusy @ 28.01.2010. 16:48 ] @
I evo mene po treći put za redom :) Izvinjavam se, ali imam dopunu za prethodni post. Danas sam opet pokušao da izvršim kupovinu putem Interneta koristeći MasterCard Enter karticu Alpha banke i naplata je prošla. Problem koji sam opisao u prethodnom postu je verovatno bio povezan sa time što sam pokušao da koristim karticu samo par sati posle njene aktivacije. Dakle, sve funkcioniše pa ko je zainteresovan neka slobodno preda zahtev.
I još par informacija za potencijalne korisnike: otvaranje računa; izdavanje i održavanje MasterCard Enter kartice Alpha banke je besplatno. Karticom možete kupovati onoliko koliko sredstava imate na svom računu. Račun je dinarski tako da ako plaćate u stranoj valuti, banka to konvertuje po svom srednjem kursu. Na karticu se čeka oko 20-ak dana od predaje zahteva jer se ona radi u Grčkoj.
[ mojo jojo @ 21.02.2010. 10:14 ] @
Čisto ako nekog zanima, imam Visa Enter karticu Alpha banke i plaćanje na internetu radi. Isprobano na Name.com, threadless i još na par mesta.