[ oogi @ 07.10.2009. 20:18 ] @
Šta bi bilo kad bi mogao da lebdim iznad zemlje i kad bih lebdeo nekih n sati, da li bi kad bi se spustio bio na istom mestu odakle sam se digao ili bih bio negde mnogo zapadnije?
[ miroslavL @ 07.10.2009. 20:54 ] @
Kad budeš lebdeo... javi gde si sleteo :))
[ oogi @ 07.10.2009. 21:05 ] @
Jako smešno.
[ Laki024 @ 07.10.2009. 21:50 ] @
Dosta bezveze pitanje i tema, ali ako uzmemo samo u obzir strujanje vazduha u atmosveri, samo iz tog razoga ko zna gde bi sleteo. Mozda na neko pusto ostrvo :)
[ mmix @ 07.10.2009. 23:10 ] @
Zavisi u kom referentnom sistemu bi "plutao".

Ako zadrzis sve svoje karakteristike kao i kad si na povrsini a samo se izdignes metar, spustio bi se na identicno mesto u odsustvu vetra. Vazduh takodje rotira as zemljom tako da ne bi bilo sta da te pomera (da nije tako i da vetar miruje dok se zemlja vrti mi bi to dozivljavali kao konstantne vetrove od 1600km/h sto ne bi preziveo . E sad sto kaze laki mozda bi te vetar oduvao negde, to vec zavisi od gabarita.

E sad ako bi se ti zaustavio u odnosu na recimo sunce, vrlo brzo bi se nasao van zemlje posto ista rotira nekih 100000km/h oko sunca tako da bi se za sat vremena nasao nakih 100000km od zemlje i ne bi sleteo nigde . Da ne pominjemo da bi prvo mora sa te brzine da se zaustavis u stanje mirovanja sto takodje ne bi dobro podneo.

Oustalom helikopteri i hoverkrafti "lebde" potiskom i bez bocnog potiska elise ili motora miruju u odnosu na povrsinu, isti princip.
[ eloiza @ 08.10.2009. 17:56 ] @
Citat:
oogi: Šta bi bilo kad bi mogao da lebdim iznad zemlje i kad bih lebdeo nekih n sati, da li bi kad bi se spustio bio na istom mestu odakle sam se digao ili bih bio negde mnogo zapadnije?


@oogi,

da li ti putem test pitanja testiraš javnost?

Isto pitanje kao što si postavio za pticu u autobusu. Posle n-sati lebdenja na istom mestu u vazduhu (pod uslovom da u vazduhu nema strujanja tj. vetra i da nije na severnom ili južnom polu), spustio bi se mnogo zapadnije od mesta gde je počeo da lebdi, jer za to vreme Zemlja rotira (smena dana i noći)
[ oogi @ 08.10.2009. 18:29 ] @
Eloiza sad si kontradiktoran. Ovde kažeš da bih se spustio zapadnije, a u slučaju sa pticom da bi udarila u prednji deo.
[ eloiza @ 08.10.2009. 19:44 ] @
Citat:
oogi: Ako se autobus kreće ravnomernom brzinom i u autobusu se nalazi ptica koja leti u pravcu kretanja autobusa, ali znatno sporije, zanimama šta će biti sa pticom? Da li će ona doći do prednjeg dela autobusa ili će udariti u zadnji deo autobusa?

Eloiza sad si kontradiktoran. Ovde kažeš da bih se spustio zapadnije, a u slučaju sa pticom da bi udarila u prednji deo.


Moram priznati da si me zbunio, posle dužeg razmišljanja ne vidim u čemu je tu kontradiktornost?

Daj prosvetli me molim te. Nisam sveznajući.
[ Fitopatolog @ 08.10.2009. 20:51 ] @
http://www.elitesecurity.org/t157946-0#1031851
[ dava @ 09.10.2009. 12:00 ] @
Citat:
eloiza:

Isto pitanje kao što si postavio za pticu u autobusu. Posle n-sati lebdenja na istom mestu u vazduhu (pod uslovom da u vazduhu nema strujanja tj. vetra i da nije na severnom ili južnom polu), spustio bi se mnogo zapadnije od mesta gde je počeo da lebdi, jer za to vreme Zemlja rotira (smena dana i noći)


Samo da potvrdim da ovo nije tacno (da ne bi nekoga zbunilo). @MMIX je u pravu.