[ kokodudldu @ 07.10.2009. 23:34 ] @
Pozdrav svima

Napisao sam jedan Windows desktop program u Visual C# i sada hocu da ga konvertujem u web-sajt. E sad to moze biti nocna mora naravno, ali mozda ima neka precica kroz nocnu moru?

Mozda je odgovor ASP.NET? Ako da, kako tacno konvertovati? ja ne znam skoro nista od ASP.NETu. I da: trenutno mi je sajt na nekom Linux serveru i ne podrzava ASP.NET. Ali mogu ja da promenim. Mozete li mi preporuciti neki jeftini (besplatan!) ASP.NET 3.5 hosting? Ne treba mi nista narocito za pocetak, samo jedna povelika SQL baza.

Hvala na odgovoru
K.


[Ovu poruku je menjao kokodudldu dana 08.10.2009. u 15:04 GMT+1]
[ Sapphire @ 08.10.2009. 02:10 ] @
Zavisi samo od jedne stvari - a to je način na koji si dizajnirao prethodnu (desktop) aplikaciju. Idealna situacija bi bila da postoji troslojna arhitektura, te da je u nju još implementiran nekakav service layer za komunikaciju UI-a sa business layer-om. Onda bi se web UI samo nadovezao na taj service layer.

Ako ti je barem dio za komunikaciju sa bazom podataka izolovan od ostatka aplikacije (tj. nemaš poziva na bazu u UI klasama - formama, panelima, i sl.), onda barem imaš jedan dio posla manje. Isto važna stvar bi bila da li si koristio DTO (Data Transfer Object) objekte za komunikaciju među slojevima, i na koji način.

Ako si koristio databinding na DataSet-ove, ili neke custom objekte, ASP.NET kontrole imaju istu mogućnost, tako da ti je i to briga manje.

Sve u svemu - što manje "važnog" koda imaš u desktop UI-u, to bolje.