[ homedjole @ 08.10.2009. 13:57 ] @
moj problem je sledeci, kupio sam polovan laptop fujitsu siemens koji na poledjini ima originalni product key for win xp pro. probavao sam ga na win xp sp1, sp2, sp3, ali windows kaze da je kljuc neispravan. da li neko zna kako provjeriti ispravnost kljuca?
[ Goran Mijailovic @ 08.10.2009. 14:44 ] @
Obrati se njima: http://www.microsoft.com/sr-latn/rs/default.aspx
[ Catch 22 @ 08.10.2009. 22:49 ] @
Šta tačno misliš pod
Citat:
... probavao sam ga na win xp sp1, sp2, sp3, ali windows kaze da je kljuc neispravan
?
Da li si to pokušavao da ponovo instaliraš XP sa nekog piratskog CD-a, pa je instalacija odbila da prihvati originalni serijski broj sa nalepnice?
Verzija označena na nalepnici je najverovatnije "OEM Windows XP" i ona se verovatno razlikuje od te koju pokušavaš da instaliraš!
Ako nemaš originalni instalacioni (ili nekakav recovery) disk, možeš jedino da probaš da nakon obavljene instalacije uz ser. br. "koji prolazi", propisanom procedurom iz Windowsa zameniš taj serijski broj tvojim legalnim sa originalne nalepnice i nakon restarta regularno aktiviraš svoju kopiju Windowsa preko interneta.
Ovaj postupak zamene piratskih ser. brojeva legalnim, uz obaveznu aktivaciju nakon restarta, je masovno rađen kod nas u periodu obavezne legalizacije softvera po firmama, pre neku godinu...
[ homedjole @ 09.10.2009. 23:24 ] @
mislim da si u pravu za piratsku verziju win xp. gdje naci uputstvo za registraciju win xp ili gdje naci oem win xp za fujitsu siemens lifebook e8010
[ Catch 22 @ 10.10.2009. 08:07 ] @
Vidi Google: How to change windows product key?
[ Slobodan Miskovic @ 10.10.2009. 08:16 ] @
Za promenu kljuca proizvoda:

www.microsoft.com/genuine/selfhelp/PKUInstructions.aspx


Postoje 2 verzije service pack 2, SP2b i SP2c, kljuc i instalacija moraju da se poklapaju sto se tice verzija.

Takodje FS moze napraviti instalaciju koja u sebi sadrzi tool za proveru kljuca (mora biti FS OEM kljuc koji radi samo sa FJ Windows XP OEM instalacijom).

Posto je u pitanju OEM licenca trebalo bi da se obratis FS i njihovoj podrsci.

http://rs.ts.fujitsu.com/support/index.html