[ Dr_Lagani @ 14.11.2001. 23:47 ] @
Problem je u tome sho kada uradim man wvdial ono sve prodje dobro,takodje man wvdialconf.Medutjim problem nastaje kada uradim wvdialconf /etc/wvdial.conf kaze da je to ne postojeca komanda.Mene samo interesuje shta treba da uradim da bi sve to ishlo kako treba i gde sam pogreshio.

TNX
[ Marko Stankovic @ 17.11.2001. 14:29 ] @
Citat:
Problem je u tome sho kada uradim man wvdial ono sve prodje dobro,takodje man wvdialconf.Medutjim problem nastaje kada uradim wvdialconf /etc/wvdial.conf kaze da je to ne postojeca komanda.Mene samo interesuje shta treba da uradim da bi sve to ishlo kako treba i gde sam pogreshio.


Mislim da je problem u path-u. Udji u dir gde ti je instaliran wvdial i kucaj ./wvdialconf /etc/wvdial.conf ili iz bilo kog dira kucaj /path_do_wvdial-a/wvdialconf /etc/wvdial.conf, ukoliko ti ovo proradi onda ti nije dobro setovan path. Jedno od resenja ti je da editujes /etc/profile ako koristis bash i u promenjljivu PATH ubacis putanju do wvdial-a ili da linkujes wvdialconf i ostale executable fajlove (moja preporuka) u /usr/local/bin znaci kucas

ln -s /putanja_do_wvdialconfa/wvdialconf /usr/local/bin/wvdialconf

i tako za sve izvrsne fajlove.