[ info.web @ 11.10.2009. 02:03 ] @
Pozdrav

PRIJE SVEGA JEDNO VELIKO IZVINJENJE ADMINISTRATORIMA STRANICA NA KOJIMA SE NALAZI OVAJ TEKST U SLUČAJU DA JE SMATRAN KAO SPAM, ISKRENO TO NIJE SLUČAJ NITKO OD NAS NEMA NIKAKVU KORIST OD TOGA SEM LIJEPOG OSJEĆAJA DA JE POMOGAO NETKOM DRUGOM KOLEGI I SLIČNO. U NEKIM SLUČAJEVIMA SMO IMALI BAN JER SMO SMATRANI REKLAMOM JA ISKRENO TVRDIM TO NIJE SLUČAJ OVO JE VOLONTERSKI PROJEKAT I NEMA ČAK NIKAKVIH REKLAMA SEM ONIH OBAVEZNIH OD STRANE HOST PROVIDERA KOJA U OVOM SLUČAJU MINIMALNA I MI NEMAMO DIREKTNU VEZU S NJOM.

A sada za sve vas i nas koji volite ili čak trebate neku knjigu a koju ne možete naći ili nemate uslove nabaviti postoji jedno rješenje koje se nalazi na
stranici

www.epitaf.tk

O čemu se ovdje radi:

www.epitaf.tk je naš zajednički projekat u kome mogu učestvovati svi a vrlo jednostavno cilj nam je naći i skupiti sve knjige na našem jeziku na jedno
mjesto.

Sigurno znate da postoji mnogo knjiga i jako puno stranica gdje se te knjige nalaze ali je često nemoguće pronaći sve te knjige iz razloga što te stranice su vrlo rijetko indexirane od strane Google-a. Iz tog razloga par nas je odlučilo pokrenuti projekat Elektronkse Biblioteke unutar koje se nalaze knjige koje je često nemoguće nabaviti ili su jako skupe.

Prije svega javno se izvinjavam autorima ovih knjiga i zamolio bih ih da nam oproste ako je u pitanju kršenje autorskih prava jer je ovo neprofitabilan projekat i cilj je edukacija širih narodnih masa i pomoć studentima i ljudima kojima treba literatura a nemogu je nabaviti. Ovom prilikom također molim sve koji se koriste našim uslugama da dalje ne distribuiraju, kopiraju ili na bilo koji način mijenjaju sadržaj ovih knjiga.

Neke od karakteristika našeg foruma:

NEMA REGISTRACIJE: Vrlo rijedak slučaj jeste taj što kod nas možete kao obični gost doći i koristiti sve funkcije foruma pretraživati forum i naći što vas zanima, downloadirati to i nadamo se otići zadovoljni bez potrebe za dosadnom registracijom. (Nikog ne želimo na silu da bude naš član, samo ako je zadovoljan uslugom :D)

NEMA SPAMANJA:Ono što me kao organizatora ovog foruma nerviralo kod drugih jeste to da se neki post zatrpa glupostima tipa, Hvala, odlična knjiga, daj možeš li postati to, imaš li to, može li reupload itd pa tako njih 100 zatrpa neki post. Novina kod našeg foruma jeste ta da postoji samo post i kao reply ide iduća knjiga, nema zahvala, nema komentara znači nema zatrpavanja sve je pregledno. Samo moderatori i administratori mogu mijenjati postove ili dodavati nove knjige i u tom slučaju kao moderator i kao admin nemaju pravo na pisanje komentara samo mogu dodavati ili ispravljati postojeće postove. U slučaju da je link mrtav postoji ikonica za pirjaviti mrtav link.

SLIKE: Vrlo čest slučaj na drugim forumima jesu BOGUS file-ovi gdje vam neki poster postavi jednu sliku a radi se o totalno drugoj knjizi. U našem slučaju ako ne postoji odgovarajuća slika tada je umjesto nje ide naša slika koja je za to predviđena. I jako je bitno da većinom su sve slike iste ako je moguće i ne prelaze veličinu od 320x240

DIREKT DOWNLOAD:Ovo je možda druga najgora stvar koja je čest slučaj na drugim forumima a to jeste da korisnik obično mora proći šumu linkova i imate više sreće nego dobitnik LUTRIJE da bih našao odgovarajući link. U našem slučaju se radi o direktnom linku ili max linku koji je 2 koraka od downloada ako baš zahtjeva unos koda ili vrijema za free ticket (Rapid, Megaupload,4shared,Hotfile itd). Ukratko samo 1 klik na dugme za download i to je to.

DRUGI JEZICI: Postoji i knjige na engleskom i za njih je postavljena posebna sekcija i naša želja je da uvedemo i druge jezike jer dosta knjiga na našem jeziku ne postoji a jako su kvalitetne.

Naša trenutna baza knjiga nije velika ali svakim danom raste i naši posteri rade svakodnevno kada stignu da bih ovo postala prva i prava najača baza e-knjiga. I ovom priliko molim sve koji imaju vremena makar par minuta dnevno ili sedmični ili kada da nam se pridruže u ovom projektu i pomognu da sve skupimo na jednom mjestu. Kasnije kada doše do problema postanja knjiga javno zahvalajujući poznavanju između sebe možemo razmjenjivati knjige preko naših nekih privatnih mreža ili komunikatora.

NOVINE,ČASOPISI,LEKTIRE.STRIPOVI,STRUČNI RADOVI itd: Pored elektronskih knjiga tu su još čaosopisi, novine i još neke od nabrojanih stvari koje će biti dodane. Želimo da ovo bude projekat cijelog balkana i šire ako treba bez nacionalnih mržnji i sličnih GLUPOSTI. Ovdje smo zbog nauke i edukacije i ljubavi prema pisanoj rječi i to je sve.

Za one koji žele da nam se pridruže i pomognu u postanju molio bih da se jave na mail: [email protected]

U slučaju da odlučite pomoći nam na mail vam šalejmo upustva na koji način mi postamo, napominjem da možete biti totalni početnik sve je slikom i tekstom pojašnjeno u upustvo koje je u PDF formatu po sistemu KORAK PO KORAK (Ali doslovno).

Još jednom hvala svima koji odluče posjetiti našu stranicu i pomoći nam na bilo koji način. Novac i slične donacije nam ne trebaju trebaju nam ljudi koji vole knjige i koji žele da pomognu u ovom projektu to je sve što nam treba.

Web: www.epitaf.tk
Mail: [email protected]



[Ovu poruku je menjao info.web dana 11.10.2009. u 15:17 GMT+1]
[ SlobaBgd @ 11.10.2009. 10:54 ] @
Greška 404!

Not Found

The requested URL /www.epitaf.tk was not found on this server.

[ bosibosi @ 11.10.2009. 13:32 ] @
Greska je samo sto je dodato elitesecurity.org, ispred prave adrese, prava adresa je znaci:

http://www.epitaf.tk
[ info.web @ 11.10.2009. 14:10 ] @
U slučaju da vam nemože da ostvori stranicu tu je prava adresa:

http://serpico.forums-free.com/

Ja sam postavio www.epitaf.tk preko tk domene da se lakše pamti.

Obavijest morao sma ukinuti sekcije NOVINE, ČASOPISI zbog mogućeg porblema sa zakonom, izvinjavam se svima ali ipak sa knjigama je malo lakše ipak je ovo volonterski projekat edukacije a novine i časopisi malo teže padaju pod tu kategoriju :D
[ mulaz @ 11.10.2009. 15:46 ] @
download linkovi dodaju '/url' na kraju, i tako niso validni
ako skines '/url' sa kraja, onda radi.. ali neki dugi urli imaju '...' izmedju, i opet idu na 404 :)
[ info.web @ 11.10.2009. 18:06 ] @
Mislim da sada sve radi ok, znam taj problem ako si naišao na neki link na stranici da je takav molim te prijavi ispravit ću to odmah, imam par kolega koji su manje iskusni i koji mi pomažu pa im možda promakne takva greškica mada se iz iz toga ipak može izvući validan link izbacivanjem URL -a.

Šta reći više pridružite nam se da ovo omasovimo :D
[ Slobodan Radosavljevic @ 15.10.2009. 17:58 ] @
Ako ste ozbiljnije zainteresovani za ovu tematiku, mogao bih vam kupiti domen (barem .info) + host
[ vanalcox @ 29.11.2010. 00:31 ] @
da li ćete imati nekada knjigu: Jansonova istorija umetnosti ???

Hvala i pozdrav
[ -KONTROLA- @ 16.02.2012. 21:10 ] @
Jel ovaj sajt umro?

Daj knjige bolan jarane!