[ nepoverljiv @ 11.10.2009. 16:55 ] @
Naucio sam da radim u Photoshop-u, Dreamweaver-u i HTML. Nisam ekspert u tim programima, ali nisam ni pocetnik. Hteo bih da pravim sajtove koji poseduju i forme, baze podataka, padajuci meni itd...
Ako moze neko u kratkim crtama da mi odgovori na sledeca pitanja, pa cu ja da ucim dalje iz raznih tutorijala:
1. Da li moze da se poveze baza podataka radjena u SQL-u sa Dreamweaver-om ili mora da ide preko PHP-a
2. Da li moze u dreamweaver-u da se pravi padajuci meni ili moram da ubacujem neki kod od nekog drugog programa (javascript)
3. Kako napraviti login, i kako se ti podaci koje korisnik prvi put unese cuvaju u bazi podataka i u cemu je ona napravljena
4. Kako napraviti anketu na sajtu
5. Video sam da ima kod za brojenje koliko je posetilaca posetilo sajt i koliko je njih trenutno online. Gde se taj kod ubacuje, odmah na pocetku HTML taga, na kraju, u pocetnu stranicu ili svaka stranica mora da ima taj kod
6. Kako napraviti korpu, gde bi posetioci ubacivali artikle i na kraju ih narucili preko sajt
Imam jos gomilu pitanja ali trenutno ne mogu da ih se setim. Ako moze neko u kratkim crtama da mi odgovori pa da ucim dalje. Pored programa koje znam, naucio bih MySQL, Javascript, a PHP bi voleo da izbegnem ako je moguce. Da li su mi ovi programi dovoljni za sve ovo sto ja hocu ili moram da naucim jos vise. I kako kad naucim svaki program za sebe, da ih medjusobno povezem, jedino znam da povezem Photoshop i Dreamweaver. Pozz i hvala na odgovorima
[ Stefan Jocic @ 11.10.2009. 19:59 ] @
Za sve što ti želiš trebaš imati solidno znanje: HTML, PHP, MySQL i JavaScript-a. Ne razumem kako si naučio Dreamweaver kada je dreamweaver razvojno okruženje, a ne programski jezik. Verovatno si mislio na to da si upoznat sa njegovim razvojnim okruženjem. Kada naučiš gore napisano, moćićeš da odradiš sve što te zanima.