[ mr.dollar @ 23.12.2003. 15:12 ] @
Poštovani!
Kako se na sajtu postavlja stranica za obradu plaćanja kreditnim karticama?
Zna li možda neko gde bih mogao pronaći tutorijal ili da li bi mi neko objasnio način na koji je i sam to dodao na svo sajt.
Hvala vam svima unapred....
[ igorsa @ 23.12.2003. 17:43 ] @
Stvar je daleko komplikovanija nego što misliš.
Kad već tražiš "tutoriale" za pravljenje online prodavnice, pogledaj knjigu "PHP & MySQL WEB DEVELOPMENT". Tu je veoma lepo objašnjeno, korak po korak, odnosno lekcija po lekcija. Naravno, potrebno je da poznaješ PHP i MySQL jezike.
[ mr.dollar @ 23.12.2003. 18:17 ] @
Poštovani Igore!
Znam da je komplikovano i zato sam se zapravo i obratio vama ovde na forumu, jer znam da postoji neko verovatno ko je bio u situaciji kao ja sad. Intersuje me kako je neko to već rešio i uspeo da vrši naplatu preko svog sajta.
A što se tiče PHP-a I MySQL-a... Da li je to "elekktronska" ili klasična knjiga?
Toliko...
Hvala svima koji su voljni da pomognu.
[ MaRaToNcI @ 23.12.2003. 20:56 ] @
-evo Vako: da bi neko mogao na svom sajtu da vrsi naplatu mora da ispuni brdo zahteva (od mrchant accaunta, ssl certifikata.... sto nimalo nije jednostavno niti jednostavno) zato postoje usluzne firme koje to omogucavaju www.cartmerchant.com iliti www.2checkout.com je najjeftinija i najpouzdanija solucija, ti na svm sajtu stavljas cenu i butone a samo placanje se vrsi preko njih i njihovog sajta (sistema)....
[ igorsa @ 23.12.2003. 22:14 ] @
Ok, ja sam se bazirao samo na opis pravljenja samog sistema. O zahtevima koji se trebaju ispuniti pre toga ni da ne govorim. Gdine dollar, ako ste toliko zainteresovani da pokušate sa ovako nečim, mogu Vam poslati knjigu u elektronskom izdanju.
[ mr.dollar @ 24.12.2003. 09:33 ] @
Igore, bio bih Vam zahvalan ako bi ste mi poslali knjigu...
Treba li da vam pošaljem e-mail adresu, ili joj imate pristup?
Inače, zahvalio bih se svima koji su mi do sada poslali odgovore.
[ igorsa @ 24.12.2003. 12:15 ] @
Ako biste bili strpljivi do ponedeljka pošto nisam kod kuće gde mi je knjiga. Hvala.
[ Marko Bijelic @ 25.12.2003. 10:03 ] @
Citat:
MaRaToNcI:

http://www.cartmerchant.com iliti http://www.2checkout.com je najjeftinija i najpouzdanija solucija, ti na svm sajtu stavljas cenu i butone a samo placanje se vrsi preko njih i njihovog sajta (sistema)....
[/quote]

Kao sto MaRaToNcI rekose ;), ovo ti je najednostavnija solucija. Za vise informacija o servisima ovakvog tipa (nacin rada, provizija, integracija...) pretrazi forum E-poslovanje. Tamo ces pronaci i sve ostale relavantne odgovore na pitanja koja spadaju u domen elektronskog poslovanja.

Druga solucija jeste implemetacija (odnosno izrada) servisa za elektronsku naplatu u okviru tvog postojeceg sistema. Dalja diskusija o ovoj soluciji iskljucivo zavisi od izbora platforme (PHP, ColdFusion, ASP, JSP, Perl, ASP.NET,...) za razvoj istog. Izuzev ColdFusiona, koji se dosta rjedje koristi na ovim prostorima, svi ostali jezici imaju svoje zasebne forume, gdje mozes potraziti daljnju pomoc.

[ djoca! @ 25.12.2003. 10:15 ] @
Ajde baci i meni knjigu ako ti nije problem ili je digni negde pa da je skine svako kom treba - ako hoces na mail baci na [email protected]
Unapred zahvalan
[ bokacbl @ 25.12.2003. 10:33 ] @
Pozdrav,
I ja sam zainteresovan za gore navedenu knjigu.....

Pa mozes me kontaktirati preko mail-a da mi javis koji ti je najlaksi nacin da mi je poslajes...

[email protected]

Hvala unaprijed
[ igorsa @ 04.01.2004. 03:37 ] @
Evo knjige.

www.glamourcaffe.com/shacky/php_and_mysql_web_development.pdf

Izvinjavam se za malo zakašnjenje. Krivi su praznici.

Nadam se da će koristiti!
[ arsa xx @ 04.01.2004. 14:34 ] @
Kakva papirioligija?
2checkout.com ne trazi nikakve papire.
[ skip @ 26.02.2004. 19:11 ] @
ni paysystems.com (isto 49$ onetime fee) a daleko su bolji (moguc multiple products recursive order)
[ BoLa @ 29.02.2004. 09:30 ] @
Citat:
Igor Šalindrija:
Evo knjige.

www.glamourcaffe.com/shacky/php_and_mysql_web_development.pdf

Izvinjavam se za malo zakašnjenje. Krivi su praznici. :)

Nadam se da će koristiti!


Ova knjiga je zaista odlicna! Svaka cast