[ vajcek @ 12.10.2009. 08:32 ] @
Hteo sam da updateujem flash player sa 9 na 10. Skinuo sa adobe sajta rpm verziju, instalirao preko Yasta, ali se ovaj player (flash player 10) pojavljuje samo u Konqueror browser-u. Neće da radi ni u FF3 ni u Epiphany browser-u (tu je još uvek devetka). O čemu se radi? Zašto na ostalim browserima nema flash player-a 10?

Hvala na odgovorima.
[ combuster @ 12.10.2009. 08:37 ] @
Mozda nije linkovan u /usr/lib/mozilla/plugins ?

Nadji gde ti je libflashplayer.so i linkuj ga:

ln -s /putanja_gde_je_libflash/libflashplayer.so /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so

Informacije o putanji u kojoj je flash plugin mozes proveriti iz yast-a

[ vajcek @ 12.10.2009. 09:33 ] @

Kad sam sve to uradio, evo šta je odgovor sistema:

ln -s /usr/lib/flash-plugin/libflashplayer.so /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so
ln: creating symbolic link `/usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so': File exists

Još uvek je flash player 9. Uradio reboot sistema, ali opet isto. Šta sada?
[ combuster @ 12.10.2009. 10:05 ] @
Pa ostala ti je devetka a symlink i dalje ukazuje na njega

Obirisi taj symlink i kreiraj novi...
[ vajcek @ 12.10.2009. 10:09 ] @
A kako to da uradim? Izvinjavam se ako su pitanja početnička, ali mene je Yast baš razmazio. :-)

[Ovu poruku je menjao vajcek dana 12.10.2009. u 12:00 GMT+1]
[ combuster @ 12.10.2009. 10:15 ] @
ako ces preko konzole, kao root: rm /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so
[ vajcek @ 13.10.2009. 09:14 ] @
Izbrisao sam stari link kao što ste rekli, ali ne znam gde da linkujem novi, kako da taj link izgleda. Posle toga, nije hteo da radi Youtube (neće da pušta spotove na Konqueroru). Vratim stari link (onaj za koji ste mi rekli da pokazuje na "devetku". Sad mi, iako radi, flash 10 na Konqueror-u traži update flash playera 10.

Evo šta mi se sve pojavljuje u Yast-u pod stavkom "Dependences"

/usr/lib/flash-plugin/LICENSE
/usr/lib/flash-plugin
/usr/lib/flash-plugin/README
/usr/lib/flash-plugin/homecleanup
/usr/lib/flash-plugin/libflashplayer.so
/usr/lib/flash-plugin/setup
flash-plugin == 10.0.32.18-release


Može li, prema ovome, neko da mi napiše kako tačno link treba da izgleda?

Hvala na odgovoru.
[ combuster @ 13.10.2009. 09:25 ] @
http://download.macromedia.com...0.32.18.linux-x86_64.so.tar.gz

Deinstaliraj preko yast-a flash player, raspakuj sadrzaj ove arhive u /usr/lib/mozilla/plugins i sve ce bti ok...
[ vajcek @ 13.10.2009. 10:14 ] @
Deinstalirao, zatim raspakovao kako si rekao, ali opet neće. Sad, doduše ponovo imam flash 10 na Konqueror-u bez obaveštenja da ga update-ujem. Nego, geldam u Yast-u: ima li veze što mi je čekiran Macromedia flash 10? Da ne koristi njega Konqueror?

Generalno, vratilo se kako je bilo i ranije "desetka" na Konqueroru a devetka na svim ostalim,

Kako dalje?

Hvala na odgovorima.
[ lord_celtic @ 13.10.2009. 10:58 ] @
ako je 64 bit suse da bi stavio 64 flash moras da skines i nspluginwrapper.(kao sto su ti objasnili)
deinstaliraj iz yasta nspluginwraper i flash pa ponovo instaliraj(ovo je za 32 bit flash).
za instaliranje 64bit flasha imas uputstvo na opensuse forumu. stavio bi ti link ali zurim na posao. poz ako budes imao problema pomocu ti kad stignem.
koji je suse u pitanju??
[ vajcek @ 14.10.2009. 10:36 ] @
SuSE 10.3.

Unapred hvala na pomoći.
[ Jbyn4e @ 14.10.2009. 12:11 ] @
Jednostavno ono iz linka gore raspakuj i (ako je 64bit suse 10.3) taj libflashplayer.so kopiraj u
Citat:

/usr/lib64/browser-plugins

Restartuj BROWSER i idi na
http://kb2.adobe.com/cps/155/tn_15507.html
i vidi da i ti radi ispravno.
P.S. flash 9 deinstaliraj, ne treba ti vise...
[ vajcek @ 14.10.2009. 20:53 ] @
Citat:
Jbyn4e: Jednostavno ono iz linka gore raspakuj i (ako je 64bit suse 10.3) taj libflashplayer.so kopiraj u

Restartuj BROWSER i idi na
http://kb2.adobe.com/cps/155/tn_15507.html
i vidi da i ti radi ispravno.
P.S. flash 9 deinstaliraj, ne treba ti vise...


Dok još nisam ništa uradio (a vaše odgovore sam čitao na poslu pa zato nisam), samo da kažem da ja i ne znam gde mi je instaliran flash player 9. Preko Yasta sam instalirao "desetku", ali je stvarni plejer 9 (dakle, "deseeeeetke ima samo u Konqueroru). No, ok, sad ću ili sutra ujutro, da uradim to što ste rekli, pa ću da vidim šta će da se desi.

Hvala na pomoći.

[ vajcek @ 15.10.2009. 10:12 ] @
Folder /usr/lib64/browser-plugin ne postoji kod mene. Folder koji je njemu sličnog imena je:

usr/lib/mozilla/plugins

i u njemu jne već raspšakovano ovo što ste mi savetovali.

I nema desetke u FF3