[ ballapeter @ 13.10.2009. 08:08 ] @
Da li neko moze da mi pomogne kako da se bezveze URL-ovi u Joomli 1.5 'konvertuju' da budu citljivi za surfere i za pretrazivace. Ja se bojim
da ako ovako ostane kako jeste nece stranicu valjano indeksirati pretrazivaci...

Ako imate neka iskustva sa SEO optimizacijom u joomli, ne bi bilo lose da podelite ovde sa drugima :)
[ old @ 13.10.2009. 08:20 ] @
Moje mišljenje je da će pretraživači i nedirane Joomla 1.5 URL-ove indeksirati perfektno,
a što se tiče pozicioniranja, eventualna URI intervencija utiče između dva procenta i dva promila.

PS
Kao surfer, ne čitam URI dalje od onog .com/
[ cangla @ 13.10.2009. 15:35 ] @
Potpuno se sla\em sa old-om.
Nema potrebe nista da diraš oko url-ova.
Ukoliko ipak želiš, možeš u Global configuration pod SEO Settings da uključiš SEF urls, preimenujes htaccess.txt u .htaccess ..... ili da instaliraš neku komponentu za Joomla CMS

http://extensions.joomla.org/e.../site-management/sef/index.php

BDW, ako će ti sadržaj sajta biti na Sr jeziku, možeš imati problema oko čćšđž u url-ovima.
[ jeja7676 @ 19.10.2009. 11:27 ] @
Moja preporuka je SH404SEF joomla componenta.
Nisam jedino vishe siguran da li je danas komercijalna ili i dalje free.
.htaccess ce ti odma izbaciti index.php iz URL-a ali tu moze sto sta jos da se podesi, npr: da se izbegnu duplikati tipa adresa sa www ili bez www i slicno..

Postoji milion raznih joomla komponenti - pre nego sto iskoristis neku vodi racuna kako da li postoji SEF extenzija za nju - inace ce ti url-ovi biti neoptimizovani.

Poz.
[ Branko R @ 24.12.2009. 11:05 ] @
sh404 je komercijalan, ali se na netu moze pronaci verzija 1.0.20_Beta koja je poslednja besplatna. SEF linkovi su veoma bitni za pretraživače i mislim da je bolje koristiti sh404 nego ugrađeni joomla SEF, mada ja nemam neke velike reference da bih to mogao garantovati.
[ o2seo.com @ 27.12.2009. 14:33 ] @
Obavezno ukljuci SEF, promeni htaccess.txt u .htaccess.
Za svaki clanak unosi meta tag i description, kako se ne bi desilo da google oceni da imas dulplicate meta tags na 200 strana.
Ovako ce svaku stranu da indexira posebeno.
[ speedx @ 28.12.2009. 19:15 ] @
Prije 3 dana sam postavio stranicu na net koja je radjena u joomli 1,5 i naravno prijavio sam je na google i stavio sitemap i imam sledece podatke koji su se tek danas promjenili:

URLs submitted:
218

Indexed URLs:
13

e sad pitaanje je sledeće , dali je ovih 13 Indexsovanih URL-ova dovoljno ili bi trebalo biti vise??? I ne razuminem nikako koliko se mi pomoci da promenim SEO setings u SEF.. a ako je bolje da promenim da li ovom htaccess.txt fajlu samo da izbrisem ekstenziju i kako jer mi nije jasno ovo sto kazete da treba promenit u htaccess. ??? koja je ekstenzija onda ili nema ekstenzije????
[ speedx @ 29.12.2009. 00:27 ] @
Uradio sam stranicu u joomli 1.5 i ne mogu nikako da ukljucim SEO opcije uvjek mi ibaci neku gresku kao da ta stranica ne postoji, da li neko zna u cemu je problem(imam .htaccess fajl)... a oni glupi joomlini url-ovi me stvarno nerviraju... postoji li neki drugi nacin da se to izvede??
[ mp3men @ 29.12.2009. 22:44 ] @
Evo malo da ti pomognem koliko znam i mogu

pogledaj malo bolje page source ili ti izvorni kod na tvojoj stranici .Zaviri u index.php pa to ispravi

evo sta sam ja video????

Code:
 <meta name="google-site-verification" content="111" />
  <meta name="msvalidate.01" content="222" />
  <meta name="y_key" content="333" />
  <meta name="alexa" content="444" />
  <meta name="keywords" content="VIJESTI SRPSKE" />
  <meta name="description" content="VIJESTI SRPSKE" />




za URL odaberi nesto od ovih ekstenzija joomla pogledaj sh404SEF ili ARTIO JoomSEF komponentu
[ speedx @ 29.12.2009. 23:49 ] @
nesto sam prpravljo nadam se da je sad bolje.. :)))

Koliko dugo treba cekati da dobijem PageRank?? jer kod mene vec skoro 10 dana pise "No PageRank information available"?? Da li i to trebam nekako ukljucit, ili se to dobije kad imam dovoljan br. posjeta i linkova ka mojoj stranici????
[ old @ 29.12.2009. 23:58 ] @
Kako Google otkrije koji link prema tvojim stranicama tako se menja i stvarni Page rank. I pozicije u rezultatima!

Page rank koji pokazuje toolbar menja se kada Google radi globalni update, prosečno na oko dva meseca. Čini mi se da je od prethodnog update-a prošlo nekoliko nedelja.
[ mp3men @ 30.12.2009. 09:04 ] @
speedx da te pitam je li ti ovo dole mora stajati u zaglavlju stranice ????

Code:
<meta name="msvalidate.01" content="222" />
  <meta name="y_key" content="333" />
  <meta name="alexa" content="444" />


meni zvuci kao neki visak .?

Registruj se ako nisi registrovan i ubaci sajt u google webmaster tools.
tamo u webmaster tools imas verifikaciju sajta i umesto ovoga sto tebi sada stoji na sajtu
Code:
<meta name="google-site-verification" content="vijesti srpske" />


tu bi trebalo stajati ovako nesto(P.S. uzeo sam sa google webmaster central bloga meta oznaku)
Code:
<meta content='+nxGUDJ4QpAZ5l9BHwTtLVC21AIh5d1N2d8vVuFHs34=' name='verify-v1'/>



[ speedx @ 30.12.2009. 12:23 ] @
Ne znam samo odakle ovaj kod.... Ja kada otvorim index.php ne vidim nigde ovaj kod ... a sto se tice verifikacije na webmasteru sam sve odradio.. stavio sam sitemap i vec mi je indexsirao 28 url-ova .. a verivikaciju sam odradio tako sto sam preuzeo onaj njihov fajl i stavio ga u root sajta i pise mi da je verifikovan..

Code:
<meta name="msvalidate.01" content="222" />
  <meta name="y_key" content="333" />
  <meta name="alexa" content="444" />



i da u kom si ti fajlu video ovaj kod??? da mi ga bi naci odma bih ga izbriso... Da li je to sve sto sam mogao uciniti i sad trebam samo cekat da mi se pojavi PK??? Uz naravno privlacenje posetioca i linkove na drugim stranicama.... ili bih mogao jos nesto da ucinim???





[ IRdesign @ 30.12.2009. 23:56 ] @
Evo plugin-na koji ispravlja nasa slova, odnosno u linku ce biti vidljiva nasa slova :)
[ mp3men @ 31.12.2009. 00:05 ] @
Sad sam gledao i vidim nemas vise onaj kod, kada se okrene page source ( izvorni kod).

Po mom misljenju samo azuriraj stranice redovno i bacaj linkove ali gledaj da je na primer u srodnim direktorijumima linkova, ako imas nesto love nije lose i malo adword google tj e marketinga.

Jedino mi se ne svidja sto moram mnogo da skorlujem stranicu da bih presao na str. br.2
Pokusaj staviti blog izgled pocetne strance,pa sam oceni da li je to malo lepse i preglednije .