[ nikola0007 @ 13.10.2009. 20:47 ] @
zelim da napravim blokator dali mogu da nadjem negde semu za da blokira mobilne mreze na fakultetu ima takva stvar pa bi zeleo da je kupim ili da napravim ako nadjem semu.
interesuje me pre 3 godina sam gledao jedan film u televiziji bilo je zabranjeto da se razgovara preko telefona posto ce biti presluskivani razgovori interesuje me dali to postoi preku uredjaja da prati pozive i poruke samo u tu prostoriju gde je namesten uredjaj ili to nije uredjaj kako to funkcionira ili je to samo film :)

Pozdrav Nikola
[ spredic @ 18.10.2009. 18:31 ] @
u danskoj se moze kupiti u oglasima gsm/gps blokator ili takozvani jammer (evo na primer: http://www.dba.dk/asp/soegning/detail.asp?annonceid=62656319). na internetu ima za 80 dolara a u danskoj u oglasima je 100-200 evra. najslabiji, naravno, ima i skupljih.
ne znam da li je legalno imati takav uredjaj u srbiji, ali vidim da si ti iz makedonije.
da li ima negde shema? pa probaj google na internetu, mada ne verujem da su proizvodjaci to postavili na internetu. verovatno bi neki dobar elektronicar to mogao sam da napravi, sa shemom ili da je sam konstruise.
mislim da je lakse kupiti preko interneta, a imaju to i ovi što se bave "kupoprodajom" stranih automobila, pa ih nadji u makedoniji.

sto se tice pracenja telefonskih razgovora, koliko ja znam, ako zele nekog da nadgledaju:
prvo ga prate i od prodavca saznaju koji je IMEI broj telefona koji je prodao pracenoj osobi.
kada znaju IMEI broj njegovog telefona onda mu ne vredi da menja SIM karticu jer i ako je promeni, saznace koji je novi broj. kod nekih starijih telefona moze da se flash-uje IMEI broj a kod novijih je uglavnom teze ili nemoguce, za sada. takodje mogu pratiti kretanje osobe kojoj znaju IMEI ili broj SIM kartice. telefon salje signal GSM mrezi/anteni kad se ukljuci i svakih 4 sata nakon toga. a mislim da mogu iz operativnog centra da proveravaju lokaciju osobe kad požele, mada nisam siguran, nisam radio nikad u telekomu.
ne znam da li mogu da prate pozive i poruke poslate samo sa odredjenih koordinata, na primer iz nekog bioskopa ili neke zgrade u centru grada.

u svakom slučaju, ako misliš da te nadgledaju: nikad ne razgovaraj o osetljivim temama u svojoj kući, samo napolju, ili smisliš nešto: skineš se lepo u kupaće gaće i u bazenu/vodi/reci/moru/jezeru pričaš sa nekim, negde gde nema ljudi oko vas.
ako bi ti ubacili prislušni uredjaj u odeću, morali bi da te prate kombijem sa aparatima unutra, ako ubace u stanu, mora neki komšija da ti bude izdajnik i da ih primi kod sebe.
a uredjaj koji salje signal za satelit da te lociraju, smestiće negde gde može duže vreme da ostane upotrebljiv: ljudi ne menjaju svaki dan patike, jaknu, plombu, sat, pa i mobilni. tako da ti blokator gsm/gps signala ne vredi mnogo ako ne promenis odeću, blokator ima baterije koje traju 4 sata, ili ako imaš punjač za automobil, onda možeš da koristiš blokator dok ti radi automobil.
[ nikola0007 @ 19.10.2009. 16:42 ] @
pozdrav drugar nije da me neko spijunira nego samo hocu da znam kako radi.blokator mi treba ne da obezbedim da me ne spijuniraju nego da se zezam sa komsijama:P
mnogo sam radoznal sve hocu da znam probacu nacicu na netu semu ako ima da ima sa cime da se zanimavam kuci ako ne kupicu.mislim da je dozvoljeno da blokiras frekfencije u svoje dvoriste video sam blokator na fakultetu ima dva oni blokiraju mrezu samo u fakultetu ali su veoma slabi ako se sedi malo daje od njih moze da se prepise.
nisi me bas razumeo nisam hteo da spijuniram telefon sto ne znam ni ime ni broj nego pomocu nekog uredjaja ako se doblizi neko u rastojaniji od 10 metara od tog uredjaja da mozes da cujes pozive na to sam mislio :) bio sam na jednom fakultetu pokazivali nam sa oscioloskop koliko je zafatena mreza od mobilne telefone samo nisam siguran dali moze preko njega da se prisluskuju gledao sam na film ali ne znam dali postoi znam da bi trebalo da kosta puno ja samo zelim da znam na koji princip radi :)
Pozdrav Nikola
[ sirmiumsm @ 11.11.2009. 20:41 ] @
Treba ti verovatno neki Spectrum Anaylzer da bi mogao da uhvatis signal sa mobilnog, a posle i nacin kako da ga dekodiras.
[ Milan S. aka Morlak @ 12.11.2009. 09:08 ] @
>
Lose si filmove gledao. Da "uhvatis" signal te kosta ~300 Eura, ali da ga
dekodiras ti kao fizicko lice, e to moze samo u filmovima :)
[ nikola0007 @ 13.11.2009. 13:33 ] @
hvala na odgovorima interesiralo me je to dali moze to da se uradi ili je to samo film moze da se uradi ali je mnogo skupo nije za igranje to sigurno mozeju da napraviju mobilne operatere oni znaju kako su kodirali signal a za obicne korisnike ipak je to samo film :)
Pozdrav Nikola