[ Ficica @ 14.10.2009. 01:28 ] @
Dobio sam od provajdera ruter ali bi hteo da kupim bolji od drugog proizvodjaca i koristim njega. Da li je ovako nesto moguce? Znaci zeleo bi da kupim ruter i okacim na telefonsku liniju na kojoj imam ADSL, da li ce to raditi kao i sa ovim ili trebaju neka posebna podesavanja ili odobrenje provajdera telekom, ptt...?
[ Miroslav Cvejić @ 14.10.2009. 01:36 ] @
To je u teoriji moguće. U praksi je malo drugačije. Ti nakačiš drugi uređaj i kad god net zeza kriva je tvoja oprema. :)

Ako uređaj koji su ti dali podržava bridge, prebaci ga u isti mod i nakači ljudski ruter i uživaj.
[ salico @ 14.10.2009. 01:52 ] @
Slobodno uzmi, menjaj, kombinuj ali cuvaj taj ruter koji si dobio od telekoma za slucaj da ga moras vratiti..

Ja sam na neobee-u a koristim router koji sam pazario od telekomovog adsl korisnika.. Samo resetovao,zamenio user/pass

Ali kao sto rece:
Citat:
Miroslav Cvejić: To je u teoriji moguće. U praksi je malo drugačije. Ti nakačiš drugi uređaj i kad god net zeza kriva je tvoja oprema. :)




[Ovu poruku je menjao salico dana 14.10.2009. u 03:05 GMT+1]
[ espresso @ 14.10.2009. 07:31 ] @
Ja sam na ptt-u kao i ti. Kupio sam drugi ruter koji radi dosta bolje od njihovog Sažema. Samo namesti MTU na 1400, kažu da je za ptt to najbolje. I onemogući opciju "dial on demand".
Od podešavanja vezanih za provajdera ti trebaju: ime (XXyyyyyy@pttnet) i lozinka (XXyyyyyy) gde je XX pozivni za tvoj grad bez nule a yyyyyy broj telefona.

Koji ruter si dobio od provajdera i kakve probleme imaš sa njim? Ja sam Sažem zamenio Tp Linkom i razlika je ogromna. Sažem se zaglupi posle nekoliko dana pa mora da se restartuje. Tplink nikada nisam morao da restartujem zbog nekog problema.