[ smoothwall @ 14.10.2009. 01:41 ] @
Imam uredjaj AMINO konkretno amiNET125 imao sam neki ne znam ni ja koji televizor (sa skartom) momci iz telekoma su dosli postavili i nastelovali sve je radilo dok taj televizor nisam premestio u drugu kucu i stavio drugi malo noviji SAMSUNG na kojem mi sad igra slika jako jako da nista nemogu da gledam. DA LI ZNA NEKO O CEMU SE RADI? sve sam spojio kako treba ali igra pa igra vec 5 dan cekam na odgovor od tehnicke podrske i nista i reko da se javim ovde mozda se neko sreo sa ovim slucajem help nemam tv vec 5 dana
[ Stefan Jocic @ 14.10.2009. 15:12 ] @
Nisam siguran da li sam razumeo. Promenio adresu stanovanja ili šta? Ako si promenio adresu stanovanja tj. lokaciju, IPTV ti sigurno neće raditi. Jer je za IPTV (tako i za ostale usluge), potrebno aktivirati usluge korisniku, konfigurisati mu nalog i podesiti parice. Ako si promenio adresu stanovanja moraš to prijaviti Telekomu, kako bi ti aktivirali ovu uslugu.
[ rdragan79 @ 14.10.2009. 15:41 ] @
Da li ti taj novi Samsung ina 2 skart ulaza, probaj da prebacis u drugi, ako imas mogucnosti za cinceve probaj da sa njim spojis na tv, pa da vidis
setup menu.


Ne znam da li amiNET125 ima podsavanja za refresh rate.
[ smoothwall @ 14.10.2009. 17:19 ] @

Stefan Jocic
nisam promenio mesto stanovanja mesto je isto i sve ali je isto samo sam kako da kazem recimo da je crko tv i da sam stavio drugi


rdragan79
samo jedna skart ima



slika se jako mrda kad upalim iptv box a sve ostalo radi preko tog skarta i video sam pozajmi i radi i sony playstesn i dvd radi sve sem ovog ip tv boxa JOS JEDNOM DA POMENEM RADI SLIKA ALI TOLIKO IGRA DA NEMOGU DA VRSIM PODESAVANJA I NISTA DA VIDIM U IPTV MENIJU
[ Stefan Jocic @ 14.10.2009. 17:57 ] @
Moguće da je nešto do STB-a (Set-Top Box). Probaj da priključiš STB preko činčeva (imaš valjda to na TV-u??).
[ rade.g @ 14.10.2009. 19:11 ] @
> Imas li u na antenskom prikljucku tog tv neku zemaljsku antenu? Ako imas probaj da je iskljucis iz tv...
[ rdragan79 @ 14.10.2009. 19:33 ] @
Da li je tebi pre automatski prebacivao tv na stb kako stb ukljucis?

Posto kod mene sat. risiver Strong 6125 kako ga ukljucim automatski prebaci na sebe (video 1) sliku i zvuk.

Imao sam problem sa dreambox-ovima koji god da sam stavio Dreambox 500s i povezao preko skarta moj Samsung tv (CRT) sa njim
slika je pocela da igra i leluja dok je DM ukljucen i naravno mesala se slika zemaljskom antenom / slikom,
morao sam rucno stisnuti [ ]<- dugme na daljincu da mi prebaci na video mod.

Dreambox sam batalio do daljnjeg, jer nisam hteo da razmisljam o varijanti nov tv a da nevalja, a gresku sam video samo na DM.

Mozda da probas da stisnes dugme video na daljincu za tv/iptv?!?
[ smoothwall @ 14.10.2009. 20:13 ] @
znam mozda u cemu je problem moj tv samsung je u cini mi se ntsc modu na skartu a trebalo bi na pal da stoji zar mozda nije tu problem jer ima slika koja seta i zuk ima po neki put TO JE SAMO MOJE MISLJENJE. Ali provericu tako sto cu uzeti sad treci televizor koji je jos noviji i ima dva skarta i postoji mogucnost u meniju da prebacujes mod cini mi se

probao sam sa cicncevima i nece sve je crno zice sve je spojeno video na video audio na audio al nece ni tako

PROVERAVAM I JAVLJAM DA LI JE TO TACNO za 5 min
[ smoothwall @ 14.10.2009. 20:15 ] @
Provereno je i radi kao sto sam rekao samo je taj mod bio u pitanju