[ stex @ 14.10.2009. 12:01 ] @
Cesto mi dolaze dva djavola u goste (2.5 i 3.5 godine). Cim dodju odmah sedaju za komp i stiskaju sve moguce tastere na tastaturi pa sta bude da bude.
Da li postoji neka aplikacija za linux koja na ekranu prikazuje razne stvari, kojima bi deci bila interesantna? Recimo ako klikne na neku ikonicu da se pojavi neka slika ili neki zvuk da se cuje itd. Ili kao neki paint ili sta ja znam. Jos su oni mali za igrice tako da to ne bi vredelo. Takodje ne bi bilo lose da je to u full screen-u da ne bi slucajno cackali po ostatku sistema. Znaci neka zanimljiva childproof desktop aplikacija.
[ combuster @ 14.10.2009. 12:13 ] @
Pa sve zavisi koji DE teras. Ako imas KDE pogledaj kdeedu (edukacione igrice tj zezancije za decu) a ako teras gnome pogledaj http://live.gnome.org/EducationSuite
[ Mister_rap @ 14.10.2009. 13:08 ] @
Trazi neku SDL igru jer i da hoces ne mozes da izadjes iz fullscreen-a :D
[ combuster @ 14.10.2009. 13:29 ] @
Ma u najgorem slucaju postavi neki xscreensaver koji fura pod oGL-om i zastiti ga password-om. Uvek mozes da objasnis klincima da je comp blokirao :)
[ stex @ 14.10.2009. 21:26 ] @
Nasao sam gcompris, ima bas dosta igrica i zanimacija. Ima i na srpskom (audio, ne i text). Vise je za stariju decu, medjutim ima par stvari koje ce odgovarati ovim malim djavolima :)
[ stanisav @ 18.10.2009. 00:40 ] @
Ovo će ih zabavljati satima.
[ stex @ 21.10.2009. 09:32 ] @
Citat:
stanisavOvo će ih zabavljati satima.


Juce sam ih testirao i svidja im se ovo, jos im stavim kao full screen (opera) i nema nista drugo da cackaju. Na jednom racunaru je to bilo, a na drugom gcompris. Bili su mirni kao bubice. Jedino sto je ovaj mladji djavolak pritiskao dugme za gasenje racunara pa je to malo smetalo.


[ Machiavelli... @ 24.11.2009. 19:52 ] @
Bogami ono zabavi mene dobrih 10-ak minuta :-)...
[ mr_pingvin @ 27.11.2009. 02:24 ] @
Čudno da niko nije spomenuo Tux paint i Ktumberling ili tako nešto, što možeš da menjaš sve na krompiru. Na Tux paint ja čak i nisam znao za one pečate sa raznim slikama životinja, ljudi, zgrada itd. klinci sami provalili. Bila je još jedna super igrica što pušta zvukove pa moraš da pogodiš koja je životinja samo ne mogu da se setim kako se zvala :((