[ zenmorke @ 14.10.2009. 13:30 ] @
Vec je bilo tema slicnih ovoj, naime, cita i ubacije podatke kada radim preko visual studija a preko IIS-a 5.1 samo cita podatke i nece da ih upisuje u bazu.Dozvole na folderima su namestene na read, write , directory browsing tako da nije zbog toga!

Da li neko zna u cemu je problem?

Hvala,
Marko
[ pl4stik @ 14.10.2009. 13:59 ] @
Jel ima neka greska i koja?
[ zenmorke @ 14.10.2009. 14:04 ] @
Ne, nema greske,cak kad izvrsi upit sam namestio da mi ispise u labeli da je uspesno upisan podatak,znaci prodje kroz taj kod posalje to obavestenje ali nsta nije upisano u bazu!!!
[ pl4stik @ 14.10.2009. 17:18 ] @
Daj kod da vidimo sta to i kako pokusavas..
[ zenmorke @ 15.10.2009. 13:00 ] @
Nije to do koda, vec je u pitanju IIS, jer mi lepo cita podatke a preko Visual Studia ih i ubacuje u bazu tako da to radi...



u prvoj slici su prava nad bazom a u drugoj na tabelom.Prava nad tabelom su dobro podesena,ali na bazom mozda nisu mada ni nemam mogucnost a promenim nesto!
Samo da podsetim,u pitanju je asp.net aplikacija sa MS Access bazom koju pokrecem preko IIS-a.Podatke cita ali nece da ih upisuje!

[Ovu poruku je menjao zenmorke dana 15.10.2009. u 17:33 GMT+1]
[ zenmorke @ 21.10.2009. 12:36 ] @
Prvo mi je baza bila u virtuelnom folderu pa sam je prebacio na drugo mesto,promenio kod u skladu sa tim i opet nece da mi upisuje u bazu!!!
Jel zna neko nesto na ovu temu?

Hvala
[ zenmorke @ 22.10.2009. 15:06 ] @
Prvo treba reci da je bitno sta se instalira prvo!
Prvo treba instalirati IIS pa ASPNET ali u slucaju da nije tako treba uraditi sledece

C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\aspnet_regiis -i

ovako cete opet instalirati ASPNET.

posle toga samo treba nad folderom u kom se nalazi baza dodati ASPNET sa odgovarajucim pravima.
Znaci, desi klik na taj folder pa properties--->Security tab

u slucaju da se ne vidi security tab treba otvoriti explorer pa Tools--->Folder Option--->View--->pa zadnja stavka "use simple file sharing" treba otkaciti!!!

pod users and groups dodati ASPNET podestiti prava i onda bi trebalo da radi vasa asp aplikacija sa ms access bazom.

:)