[ ctx @ 15.10.2009. 09:34 ] @
Nisam siguan da li ovo pitanje treba da postavim ovde ili ne ali mi je potreban precizan i jasan odgovor, ako je moguce. Klijent bi hteo da za logotip njegove firme koristi i cirilicu i latinicu, kombinaciju. Interesuje me da li je neko imao slican zahtev i da li je to uopste dobro uraditi.
[ madcama @ 15.10.2009. 10:53 ] @
Mislim da je to malo (vise) nepismeno.
[ Horvat I @ 15.10.2009. 11:28 ] @
Lep efekat kad se ukrstavaju 2 pisma na istim slovima ili ako rec,natpis na oba pisma ima smisao (sto je ogromna retkost)
Dobra kombinacija je i ukrstanje na velikom N odnosno i (cirilice) gde ljudi po logici ne primecuju gresku
[ dejmi4 @ 15.10.2009. 11:28 ] @
Nije nepismeno ako je klijent trazio da mu se urade dva razlicita logoa u
cirilicnoj i latinicnoj verziji.
I to je veoma pametan zahtev jer je u Srbiji zvanicno pismo cirilica.


__________ Information from ESET Smart Security, version of virus signature database 4507 (20091014) __________

The message was checked by ESET Smart Security.

http://www.eset.com
[ koska @ 15.10.2009. 13:39 ] @
Pa ako ima smisla, onda je ok. :)
Na primer, u slucajevima kada sam logo ima veze sa CCCR-om, komunizmom, pravoslavljem (mozda), etno-fazonom i sl... Ne mogu u ovom trenutku da se setim primera, ali mislim da sam video neki logo Revolution ili tako nesto koji je mesao cir i lat i koji je podsecao na komunizam.

Cirilicna slova mogu da izgledaju fino i kada su u funkciji latinicnog pisma. Prvo sto mi pada na pamet je (manje-vise) logo grupe KoЯn, gde je (cirilicno) rusko slovo "JA" ustvari R (mada moze da se gleda i kao mirrorovano slovo).

U svakom slucaju, mislim ce tako nesto uvek da deluje previse slobodno i, u neku ruku, neozbiljno, tako da ne ide bas za logo banke i sl :)

[ maliradoznalac @ 06.11.2009. 16:48 ] @
ja sam radio nesto slicno. u pitanju je logo srednje skole u kojoj se nastava odvija na srpskom i na madjarskom jeziku. tako da tekst na srpskom pise cirilicom a na madjarskom latinicom.

evo ga, nije profi al koliko su ga platili, dobro i izgleda :-)



[ banniska @ 13.11.2009. 23:01 ] @
Uradi ogledalo, interesantno bi izgledala dva lica iste stvari (cirilicno i latinicno).

pozz
[ skemamen @ 14.11.2009. 04:50 ] @
@ banniska
Bravo, svidja mi se kako razmisljas...

Ta varijanta nije nova ali definitivno "pije vodu"...!!!
[ maliradoznalac @ 15.11.2009. 14:38 ] @
Neznam da li sam dobro shvatio! Predlazete mi da napravim da jedan tekst stoji ovako kako sada stoji a drugi da napravim kao odraz u ogledalu! Znaci da jedan bude "naopako"!



Verujem da bi dobro izgledalo ali kako je Becej visenacionalna sredina trebalo bi da su svi ravnopravni. Bojim se da bi bilo koji da bude tekst "naopak" da bi moglo biti pogresno protumaceno :-(