[ Nedeljko @ 15.10.2009. 22:50 ] @
Odavno imam njihovu kablovsku televiziju, a danas sam sklopio ugovor i za internet. Ispostavilo se da oni korisnicima isporučuju samo pola delova, a pola ne. Sad ja treba da imam koaksijalni kabl i F-konektor koje kažu da su mi ih davnih dana isporučili kada su instalirali kablovsku televiziju.

Ode sestra da kupi F-konektor i dobije neki metalni andrak koji definitivno ne može da se naglavi na koaksijalni kabl (tj. okrugli utikač kakav inače ide u televizor) i ja više ne znam šta da radim. Šta da nabavim i gde da bih mogao da povežem spliter (što na srpskom znači razvodnik) sa modemom?

Koliko ja shvatam, trebao bi mi jedan koaksijalni kabl, ali koji ne bi imao ni na jednom kraju televizorski okrugli utikač, već na oba kraja F-utikač kakav se navija na modem i spliter. Gde to da nabavim u Beogradu?
[ Marcony @ 16.10.2009. 07:50 ] @
Tebi treba ovo - F-type connector:




P.S. http://images.google.com/image...mp;aq=0&oq=f-ty&aqi=g2
[ Nedeljko @ 16.10.2009. 20:13 ] @
Kupila je sestra baš to na slici, ali samo metalni deo, bez kabla. I šta sad da radim? Da prekoljem koaksijalni kabl za TV i da mu stavim to?
[ Nedeljko @ 16.10.2009. 20:17 ] @
Ima li negde u Beogradu da se nabavi koaksijalni kabl sa F-konektorima na oba kraja?
[ lepi.cane @ 22.10.2009. 20:36 ] @
Citat:
Nedeljko: I šta sad da radim? Da prekoljem koaksijalni kabl za TV i da mu stavim to?

Upravo to, da presečeš kabl, ogoliš cca 1 cm da viri "srce, odnosno unutrašnji provodnik, a spoljna mreža se omota oko spoljne izolacije, i onda se f-konekcija navrne (ili u slučaju da nema navoj, samo "natakne" na kabl i stegne kleštima) na kabl tako da unutrašnji provodnik viri kao na datoj slici. Alternativa je da nađeš predstavnika skupa montera TV, posebno satelitske TV, koji bi ovo trebao da uradi u zamenu za jedno 'ladno pivo, bez velikih problema.