[ ljuba011 @ 16.10.2009. 12:27 ] @
U pitanju je Igo 8.3. Mozda je pitanje glupo, ali ajde da probam. Koliko vidim mape koje mogu da se nadju na netu imaju nastavke TA, NV, OSM ili nesto tog tipa. Vremenom sam razjasnio da je TA - Teleatlas, NV - Navteq, OSM - Open source map itd. Srbija ima jos verziju mape CON - Contrast i tako i druge drzave imaju jos neke nastavke - logicno su u pitanju firme tj. kompanije koje se bave tim poslom.

E sad. Neke su mape vece od drugih (govorimo o KB za download) i misljenja su podeljena koje koristiti. Sad pitanja:

1) Da li kombinacija mapa u IGO 8.3 recimo Srbija Contrast verzija, Bosna Navteq a Hrvatska Teleatlas pravi ikakav problem. Recimo prilikom prelaska granica da navodi samo do granice. Zasto ovo pitanje. Logicno bi bilo skinuti najvecu mapu po KB, ili konkretno logicno bi bilo za Srbiju koristiti Contrastovu mapu jer ima 4MB dok je Srbija kod TA ili NV teska svega 130-140 KB. Ukoliko primenimo logiku za svaku drzavu ponaosob, da li su onda te mape kompatibilne?

2) Ukoliko je ubaceno vise mapa jedne drzave u uredjaj (u folderu sdcard\igo8\content\map) koju ce program Igo koristiti - da li noviju po datumu? Ili ukoliko su mape istog datuma i imate u recimo Srbiju 2009.06 Contrast i Srbiju 2009.06 Navteq, kako znati koju mapu softver koristi?

3) Da li je neophodno imati iste verzije mape (recimo 2009.06) za susedne drzave da bi prelazak granice bio kompatibilan?

Zahvalan na odgovoru


[Ovu poruku je menjao ljuba011 dana 17.10.2009. u 23:39 GMT+1]
[ knyazs @ 26.11.2009. 11:15 ] @
Cao ljubo011!

Kako kaze nas narod: ne postoji glupo pitanje... :)

Pre svega da kazem da nista od ovih pitanja koja te muce nisam probao pa cu probati cisto logicno da objasnim:

1)
Pretpostavljam da iGO (ili bilo koji drugi software koji ima razdeljene mape - po zemljama ili regionima nebitno) koristi neku vrstu prepoznavanja oblasni u kojoj se nalazi (matematicki govoreci: da li tacka pripada zatvorenoj oblasti) sto se relativno trivijalno pronalazi i na osnovu toga bira koju ce mapu da ucita.
Naravno da je najsigurnija varijanta da se uzmu mape istog "proizvodjaca" jer se granica medju drzavama sigurno nalazi na istim koordinatama. Neki drugi "proizvodjac" mozda stavi granicu negde drugo (malo odstupa) pa moze doci do preklapanja mapa ili do pojave praznog prostora medju mapama (mozda cak i iGO ispise da nema mape za taj medjuprostor) mada mislim da su svi "proizvodjaci" dosta precizni kad su granice u pitanju tako da ne bi trebalo biti problema oko toga.

2)
Probaj :) Ubaci nekoliko verzija iste zemlje (recimo Srbija 2009.02, 2009.06 i 2009.10) i pogledaj koju ce ti izabrati. Pogledas tako sto odes u About > Maps (cini mi se, nemam uredjaj pri sebi) i vidis koju verziju ti je pronasao.
Ako ti je pronasao sve tri mape onda stvarno ne znam koju koristi pri iscrtavanju :(
Ako ti je prepoznao samo jednu (recimo 2009.02) tada probaj sa izmenom imena fajla: probaj da promenis imena mapa u recimo 01_2009.06, 02_2009.02, 03_2009.10 i vidi tada koju ce ti izabrati. Ako ti sada izabere mapu 01_2009.06 tada je program napravljen tako da uzima prvu odgovarajucu mapu na koju naleti ;)

3)
Mislim da samo to vec objasnio u prvom odgovoru


Nadam se da sam bio od pomoci.


P.S: Ne moras mi persirati :)



Pozzzzzzzzzzzzzzz
[ knyazs @ 01.02.2011. 12:43 ] @
MioMap-a, mape, otključavanje,... pogledajte moj blog http://gps-unlock-maps-instructions.blogspot.com/