[ BiF @ 19.10.2009. 13:34 ] @
U firmi sam nasao jedan stariji racunar (800Mhz, 256 ram-a, nema int. mreznu karticu, pa sam ubacio neku pci, isto stariju) instalirao na njega ubuntu 9.04 destop, share-ovao jedan folder i mislio da mi sve to posluzi kao mali fajl server. Sve to radi, ali - UZASNO SPORO. Prosecan ping je oko 70ms, a nekad je i preko 100. U praksi, pristup nekom fajlu traje cca 5 sekundi, sto mi je definitivno neprihvatljivo. Da napomenem da sve ostale racunare u mrezi pingujem za manje od 1ms, i da ima podjednako jadnih masina kao sto je i ova. Ima li neko ideju kako da ubrzam stvari. Sa linuxom ne stojim bas nesto.
[ Danilo Cvjeticanin @ 19.10.2009. 14:34 ] @
Koja je mrezna kartica? 10mb/100mb/1gb?

Stavi u taj racunar mreznu karticu koja je iste brzine kao i ostale, najbolje je da uzmes fast ethernet tj 100mb, radice kao i na ostalim racunarima. To sto je Linux u pitanju nema nikakve veze.
[ BiF @ 19.10.2009. 16:50 ] @
I ja bi rekao da je problem u kartici, ali cak i da radi brzinom 10mbps opet je sporo. Realno ona radi brzinom od oko 0,5 mbps.

Evo sad sam nasao na netu komandu iz shell-a "ethtool' pa cu videti sutra.

Hvala
[ Srđan Pavlović @ 19.10.2009. 17:06 ] @
Citat:
Realno ona radi brzinom od oko 0,5 mbps.


U kom modu radi kartica?

# dmesg | grep -i duplex

vidi sta kaze ova komanda.

probaj ovo:

# ethtool -s eth0 speed 100 duplex full

ako popravlja stanje, stavi ovo negde u /etc/init.d/ u neku skriptu
da se starta sa sistemom, i uradi update-rc.d posle toga.
[ BiF @ 20.10.2009. 07:04 ] @
E pa ljudi ne znam sta da vam kazem.
Nocas je izgleda nestalo struje ili sta vec, uglavnom jutros vidim ugasen racunar. Ja ga upalim, kad ono - sve radi kako treba

Brzina je 100Mbps, full duplex

Tako da nemam pojma sta se tu izdesavalo

Hvala svima, pozdrav

Evo za kraj jedan vic:

Voze se kolima doktor, auto-mehanicar i programer. Negde u bespucu im se ugasi auto.

Doktor: Hajde da zovemo slep-sluzbu
Mehanicar: Ma ne, sad cu ja pogledati, mozda je nesto sitno.
Programer: Cekajte ljudi, ajde da svi izadjemo iz kola pa da ponovo udjemo, mozda proradi
[ Srđan Pavlović @ 20.10.2009. 07:09 ] @
ok, super :)