[ necca1 @ 19.10.2009. 17:34 ] @
Imam problemčinu sa kompjuterom, a ako neko zna kako da mi pomogne, molim Vas ne štedite reči i savete. Elem , o čemu se radi: Imam sledeću konfiguraciju Gigabyte M55S-S3, AMD Athlon AM2 4200+, tri modula od po 1 gigabajt DDR2 memorije, NVIDIA GeForce 9600 GT, dva hard diska od po 320 giga WD i dve optike ( dva rezača), i napajanje Coolmaster 350W. Sve je to ovako upakovano radilo bez problema oko godinu i jače dana. Odjednom, ničim izazvano , kada otvorim operu ili počnem sa instalacijom nekih drajvera za bilo šta, izbaci mi plavi ekran. Prvo na šta sam pomislio je neispravna jedna od memorija. Proverim svaku ponaosob i sve su ispravne. Sledeće mi je na redu bio hard disk sa operativnim sistemom. Kupim nov, podignem operativni sistem isti kao i predhodni ( VISTA Ultimate ) na njemu i pomislih da sam rešio problem, međutim sve je to trajalo par dana pre nego što je počeo ponovo da se u pola nekog manje zahtevnog posla restartuje i izbacuje plavi ekran.Nadam se da sam dao dovoljno informacija za neki zaključak.

Molim Vas pomozite, očajan sam jer ne znam šta da radim.

Šaljem i sliku kako izgleda taj plavi ekran

[ awaks @ 19.10.2009. 18:06 ] @
Pogledaj malo ovo, mozda pomogne:

Code:
http://social.technet.microsoft.com/forums/en-US/itprovistanetworking/thread/4dda73ef-21c2-40c0-81d6-d3c8f6a868f4/


A posto je NVMFDX64.SYS povezan sa NVIDIA nForce Networking Controller Driver-om mozda da pokusas sa novijim driverima za maticnu i grafiku eventualno apdejt BIOS-a!

p0z

[ severac7 @ 19.10.2009. 18:58 ] @
Naj cesci problemi bar meni poznati jesu drajveri,probaj eventualno sa starijim drajverima i programima i recimo to napajanje 350w malo mi slabasno deluje za tvoju konfiguraciju a mozda je i ono deo problema.
[ necca1 @ 19.10.2009. 21:37 ] @
Ma i ja sam pomislio i na napajanje, ALI sa ovim napajanjem komp mi radi jace od godinu dana bez ikakvih problema. Medjutim ako snaga napajanja slabi sa vremenom koje je radilo, moracu i to da uzmem u obzir. Hvala vam na dosadasnjim savetima , probacu da odradim ali vas i dalje molim za konstruktivne predloge u slucaju da ovo ne pomogne. Koga zmija ujede taj se posle i gustera plasi
[ calexx @ 19.10.2009. 21:59 ] @
Za svaki slučaj prvo proveri kablove koji povezuju hard sa ostatkom, eventualno probaj neki drugi.
[ necca1 @ 19.10.2009. 22:08 ] @
Kablovi za novi hard su novi tako da je to u redu. Malo pre , u roku od samo par minuta mi je prebacio na plavi ekran tri puta i to pri podizanju sistema ako samo pomerim misa. Plavi ekran je bio drugacije sadrzine nego onaj predhodni. Evo slika:
[ necca1 @ 19.10.2009. 22:29 ] @
Evo ga jos jedan
[ Binary Mind @ 19.10.2009. 22:56 ] @
Kako si testirao RAM? Objasni postupak. Testiraj racunar sa nekim drugim provereno ispravnim napajanjem. Nema veze sto je racunar duze radio dobro sa postojecim napajanjem. Sad ne radi i treba da se nadje uzrok kvara.
[ necca1 @ 19.10.2009. 23:14 ] @
Memoriju sam tastirao tako sto sam ih izvadio sve iz slotova i onda ih vracao jednu , pa drugu ,pa trecu s tim sto ih nisam vracao vise od jedne. Sa svakom po naosob sam ponavljao radnje za koje sam znao da ce komp dovesti do plavog ekrana. Sa svakom od njih sam upravo to i postigao, plavi ekran. U tom momentu mi je bilo malo nemoguce da ni jedna ne radi. Od dana zamene harda je proslo 10 dana i sve do prekjuce nisam imao probleme.
Samo jedno pitanje: Da li je moguce da stari hard za koji sam mislio da je neispravan , ( ponasao se potpuno isto kao i ovaj novi, i vratio sam ga u kuciste zbog podataka na njemu) prouzrokuje ovaj problem?
[ Binary Mind @ 19.10.2009. 23:32 ] @
Nije nemoguce. Probaj da poiskljucujes obe optike i taj hard koji vise nije sistemski (izvadi kablove iz njih) i vidi kako ce racunar tada da se ponasa. Ako bude sve u redu dodaj jedan po jedan uredjaj dok se kvar ne ponovi. Ako imas nekih dodatnih kartica kao sto su PCI TV kartice i slicno i njih povadi i dodaj postepeno.
[ Ha-Nocri @ 20.10.2009. 00:02 ] @
Koju memoriju imaš? Postuj nam da vidimo na kojoj brzini radi i koje su joj specifikacije (CPU-Z program, memory i SPD tabovi)
[ necca1 @ 20.10.2009. 07:32 ] @
Pošto sam sada na poslu, čim budem došao kući poslaću specifikaciju memorije. Za sada mogu da kažem za njih da su dve ili možda i sve tri kingston DDR2 na 800 Mhz od 1Giga
[ necca1 @ 20.10.2009. 07:36 ] @
dobro ste me podsetili, nisam u opisu konfiguracije naveo da imam i TV karticu. Mislim da je neki panasonikov model, ali nemam pojma koji. Nisam do sada na nju ni obraćao poažnju jel mi nije pravila nikakve probleme. Proveriću i nju.
[ mr. ako @ 20.10.2009. 15:08 ] @
Memoriju testiraj sa MemTest+ ili MemTest programima: www.memtest.org i www.memtest86.com
Pusti da radi od 12 do 24h!
[ K o Z a K @ 25.10.2009. 23:15 ] @
Mozda ce ti pomoci da ti prenesem moje iskustvo sa istim problemom. Imao sam isto mucenje, poceo se manifestovati iz cista mira takoreci, posle podizanja sistema. Problem je bio toliko ozbiljan da je ucestalost porasla do nivoa kad nisam mogao bukvalno da uradim nista na racunaru - citaj posle svakog boota mi je iskakao plavi ekran. Bio sam ubedjen da je virus u pitanju pa sam odlucio da malo kopam po netu i trazim resenje. Mrzelo me je da sprovodim testove harvera pa sam se odlucio za format+install novi stari sistem.

Moram napomenuti da na njemu bukvalno samo radim u officu i to cesto i downloadujem sa torenata sve i svasta, tacnije nisam ga gasio celo leto (pretrpeo je ogromne vrucine), tako da sam mislio da sam svuko neku viruscinu.

Formatirao sam disk i podigao ponovo isti sistem, radi od tad bez problema evo vec 2 meseca.

Znaci pretpostavljam da je kod mene bio neki virus u pitanju, dakle moj savet je podigni ponovo sistem iz nule, instaliraj drajvere i onda napravi restore point i instaliraj sve sto inace instaliras, mozda ti se krije virus u nekoj instalaciji.

Ako nista bar ces znati da je problem hardverski...