[ IvanM83 @ 20.10.2009. 18:50 ] @
Koristio sam jedno mesec dana windows 7 sa trial verzijom norton internet security 2010 posle isteka sam ukljucio ponovo windows firewall i ubacio microsoft essential antivrius ili u koju vec podvrstu spada ...interesuje mi da li je ova kombinacija dobra i da li je ekisna mada vec duze vreme nisam imao nijedan virus na kompu niti problema,mogu reci vec dve godine a za to vreme sam menjao vise antivirusa...uvek tezim necemu sto slabo opterecuje komp...interesuje me vase misljenje i predlozi
[ Aleksandar Maletic @ 21.10.2009. 00:25 ] @
Iskreno da ti kazem,ja koristim maltene sve sto je u sklopu Windowsa 7...u Mircosoft Firewall-u sam podesio "Block all incoming connection",samo par programa imaju dozvolu da idu na net i da uzimaju update...takodje koristim Microsoft Security Essentials,super radi i trenutno pored njega ne drzim ni jedan drugi antivirus...na kraju,ispadne da je jedini zastitni program koji koristim Malwarebyte's Anti Malware...to je fantastican program sa jako velikim brojem definicija i bas je efikasan...pokusaj sa ovom kombinacijom,neces pogresiti...a u isto vreme ce ti Windows biti kao nov i lepo optimizovan tj neces imati problema sa RAM memorijom,to je problem kod vecine antivirusa...

Windows 7 Firewall
Windows Security Essentials
Malwarebyte's Anti Malware...moj predlog...
[ IvanM83 @ 21.10.2009. 02:07 ] @
u sustini bas to koristim sto si naveo....kompjuter super radi,vec duze vreme nemam probleme...mada cisto da vidim da li jos neko tako nesto koristi...da,cim sam ukljucio ponovo windows-ov firewall odmah sam stavio na block all outbound,i pustio samo par programa da imaju privilegiju interneta...hvala na savetu...dobro pored toga jos normalno u mozilli adblock plus i tako,neke sitnice ali nikad nisam imao bas zbog tih sitnica problema i drugi antvirusi su me dobro sluzili mada od besplatnih sam najvise bio zadovoljan avirom mada ima dosta falsa alarma...ako neko ima jos neku sjajnu kombinaciju a da ne opterecuje racunar nek je postavi:):):)
[ Aleksandar Maletic @ 21.10.2009. 12:29 ] @
Samo nastavi ovako kako sam ti rekao,dodatni antivirus ce ti usporavati kompjuter...a Microsoft Security Essentials je sasvim dovoljan,bitniji faktor ti je podesavanje Firewall-a...samo teraj dalje ovako...Malwarebyte's Anti Malware je ekstra program...pozz
[ Danilo Cvjeticanin @ 21.10.2009. 13:43 ] @
Microsoft Security Essentials
Windows Firewall
Malwarebytes
Avast

To je moja kombinacija, od pocetka koriscenja Windows-a 7 pa do danas ni jedan problem!
[ Aleksandar Maletic @ 21.10.2009. 15:05 ] @
U svoj toj kombinaciji jedino je Avast po meni visak...Danilo izbaci ga,bespotreban ti je pored ovih navedenih stavki...samo gubis na performansama racunara...
[ Alcazar @ 06.12.2009. 01:04 ] @
Avira nalazi viruse pre Avasta, imao i deinstalirao.
[ IvanM83 @ 20.02.2010. 17:03 ] @
Avira u nekim svojim paketima ima problema sa deinstalacijom,ne moze se ukloniti ni pomocu njihovog removal tool,a sto se tice free verzije,pucanje servira vecinom ide na zivce i nemogucnost da se izvrsi update
[ Filly @ 21.02.2010. 21:38 ] @
Avira je imala problem sa serverima pre nekih dva meseca, sad je to sredjeno i update radi normalno. Ja takodje koristim kobinaciju win7 ffirewall, MS security esentials i avira. Nikakvih problema do sada.