[ DusanT1 @ 20.10.2009. 20:03 ] @

Da li neko zna kako je najlakse da se uradi opcija u flashu da posetilac moze sam da ukuca svoj text sa vizuelnim efektima (tipa gradient, outline itd).
Kontam da bi ta opcija mogla da se odradi klasicno sa dinamicnim tekstom i pozivanjem tipa ..fajl.swf?text=MojText, ali kako ovo uraditi sa doteranim tekstom sa efektima i outlineom?

Evo jedan slican primer onoga sto zelim da uradim, fill ne mora da bude animiran:

http://www.addglitter.com/gene...ter-text/show.swf?message=bilo koji text

(uzeto sa:
http://www.addglitter.com/generator/glitter-text/loader.swf




Zahvaljujem
[ StarCraft @ 21.10.2009. 11:03 ] @
Pa ovo što su oni napravili su sve custom nacrtani fontovi.
Takođe, svako slovo ima svoje custom nacrtani outline.
i senku...
Pozadina je urađena sa maskom...

pa ti možeš da dinamički stvaraš efekte iz ActionScripta. u AS3 je sada to pogotovu olakšano.
[ DusanT1 @ 21.10.2009. 13:55 ] @
Nisam bas neki expert za flash, narocito za as3, jel ima mozda negde tutorial kako da uradim to da mi na odredjen text/value izbaci moje unapred napravljene karaktere? Pretpostavljam da za svako slovo ide jedan graphic symbol, ili jedan movieclip pa se poziva gotoandStop("slovo A")
[ StarCraft @ 21.10.2009. 14:27 ] @
Pa ako ih praviš kao muvi klipove, onda moraš tako. Mada ja mislim da možeš i da učitavaš externe fontove.

Koji AS hoćeš da koristiš?
Koliko je tvoje AS znanje?
[ DusanT1 @ 21.10.2009. 15:16 ] @
Au, moje znanje je ograniceno, grafika je konkretno moj fah, kad treba nesto komplikovanije sa kodiranjem, potrazim tutorial na googlu i resim problem. Sa brojevima, na primer za digitalni sat, imam resenje preko movieclipa, svaki frejm je jedan broj i onda pozivam sa gotoandStop(broj) itd. Medjutim ovo sa slovima je dosta komplikovanije, jer treba da se slaze slovo do slova, da se svakom slovu dodeli frejm i ostale komplikacije
AS moze bilo koji, sto stariji to kompatibilniji i bolji.
[ StarCraft @ 21.10.2009. 21:44 ] @
Teško ćeš onda ovo da uradiš. Ovde ti je sve u kodiranju i to dosta kodiranja.