[ koska @ 23.10.2009. 15:10 ] @
Trebalo bi uskoro da se preselim u drugi stan i, naravno, odmah se postavilo pitanje uvodjenja interneta. I to je poprilicno hitno.
E sad, koje su mi opcije...

1) ADSL (koji preferiram) - "ima tehnickih mogucnosti, ali trenutno nema slobodnih prikljucaka (ili tako nesto)", rece mi zena iz ISP-a koji koristim. Mogu da cekam, pa kad iskrsne da me nakace... Ali period cekanja se ne zna ni okvirno
2) Bezicni internet - nisam se jos raspitao, ali mi deluje kao poprilicno skuplja varijanta (zbog same montaze, kablova, itd), a posto mozda necu ostati u tom stanu duze od pola godine, ne znam da li da se prihvatam toga
3) "Mobilni" internet - otpada u startu... da ne objasnjavam
4) Kablovski internet - delovalo mi je kao najbolja varijanta posto zgrada u kojoj cu da zivim vec ima instalacije (doduse stan nema), medjutim i tu su nastale komplikacije... Te stan nije na moje ime, te treba neka saglasnost, te potpisivanje ugovora... Jos na kraju saznam da je distributer iz ove teme pa se nesto lomim da li uopste da zapocinjem sve to...

I tako, ne mogu da verujem da je uvodjenje jedne normalne usluge koja bi trebalo da se podrazumeva u svakom domu toliki problem.

Pitanje je - Sta raditi, odn. da li bi neko mozda mogao da dopise nesto na listu pod brojem 5????
[ djricky @ 23.10.2009. 15:15 ] @
posto mobilni internet otpada, jer hoces da downloadujes naveliko, samo ti kablovski preostaje...
[ optix @ 23.10.2009. 15:19 ] @
wimax, ako njega ne racunas u 'mobilni'...?

[ djricky @ 23.10.2009. 15:38 ] @
pa dobro, ajde... moze i wimax... da ne bude da reklamiram firmu....
koji deo grada i ulica (makar priblizno, ako ne zelis da odajes polozaj) ?

mada... ugovor se potpisuje na 12 meseci...
[ koska @ 23.10.2009. 15:47 ] @
Citat:
djricky: posto mobilni internet otpada, jer hoces da downloadujes naveliko, samo ti kablovski preostaje... :)


pa ok... nemam nista protiv ni kablovskog neta... ali samo u slucaju da kablovski ISP radi kako treba :)

mada... pocecu da razmisljam o wimaxu... s obzirom da sam uz kablovski prinudjen da placam i pretplatu za kabl. tv program, koji mi apsolutno ne treba, cena dodje na isto... :)

a zasto kazes da wimax nije za "download na veliko"?


A lokacija je Borcha :)
[ djricky @ 23.10.2009. 17:01 ] @
koska
Citat:
a zasto kazes da wimax nije za "download na veliko"?
A lokacija je Borcha :)


to sam rekao za 3G, zbog ogranicenja od 5GB, ako se ne varam... wimax je flat-rate, trenutno...
lokacija moze da bude problem... imas 2 dana fore za testiranje...
najbolje nazovi wimax provajdera, i raspitaj se usput i sta ti tacno treba od dokumentacije za potpisivanje ugovora.
[ bachi @ 23.10.2009. 17:25 ] @
A ko je kablovski provajder?
[ koska @ 23.10.2009. 21:06 ] @
Provajder je Radijus vektor.

A razmisljam bas bas o ovom WiMaxu, ali sam totalno neupucen u to. Sta i kako radi, prednosti, mane itd....

Moracu da provrtim malo net pa da izvagam...

U svakom slucaju hvala. Mozda bas pod brojem 5 bude WiMax :)
[ bachi @ 25.10.2009. 15:14 ] @
Da sam na tvom mestu, ja bih se ipak držao kablovskog Neta. http://www.vektor.net/internet/start
[ musicmaster @ 25.10.2009. 15:53 ] @
A možda je ipak najbolje da lepo kupiš wireless opremu, jer kad to završiš,
najlakše se seliš, i u rekordnom roku, ako opet moraš da se seliš, šta ja znam, dobijaš net na novoj lokaciji..
Oprema ostaje tvoja. To je najpametnije rešenje.

Eventualno ćeš morati da uzimaš možda malo više kabla,
ako se budeš selio ponovo u neki drugi stan, i ništa više od toga...

U startu jeste skupo, ali razmisli,
isplati se kasnije višestruko.

Pretpostavljam da je komplet BG pokriven... ne? [:češ_češ:]
[ DR83 @ 25.10.2009. 17:10 ] @
Ma kakav bre wireless ...

Da pukne tolike pare i ako se , ne daj Boze, bude selio, pored svih drugih stvari mora i to da nosi pa u novom stanu ponovo busi, namesta etc ...

Od svih varijanti, wireless dodje na poslednje mesto.

Dakle ili kablovski ili mobilni pa kako ti se zalomi ...



[ djricky @ 25.10.2009. 22:57 ] @
a ja cu dodati, da se licno ne bih razmisljao, "gajtanski" net na prvom mestu...
[ DR83 @ 25.10.2009. 23:17 ] @
I jos da dodam - pitanje je koliko ce ti wimax znaciti jer ko ti garantuje da ces u istom stanu ostati 12 meseci a da ces u novom biti u "dometu"?

[ koska @ 25.10.2009. 23:26 ] @
pa to je ono... nemam bas izbora... :(
definitivno sam se resio za kabl. pa ako bude problema, tjeratjemo se... :)

...jos samo da progledaju kroz prste sto je vlasnik stana pokojnik, pa da krenu sa instalacijom...
[ djricky @ 26.10.2009. 06:37 ] @
ok, pa kad proradi, baci prve utiske ovde...
[ xtraya @ 27.10.2009. 00:42 ] @
gajtan = keva , doduse i tik je keva2 :P
[ marko1101 @ 31.10.2009. 08:52 ] @
par provajdera ima losu wifi uslugu i sad ceo wifi odmah na zadnje mesto , jbg ... :)

a kabal je uvek najbrze resenje, pogotovu ako vec imas uveden TV, jer kako rekose nema busenja i ostalih smaranja.

a koliko znam i wimax nema busenja i zezanja po objektu ...