[ chief_kg @ 23.10.2009. 18:51 ] @
Sad malopre cuo na tv, pa reko hajde da pogledam,,,,,zar imamo tako strucan kadar da neki tamo hakeri napadaju sluzbene srpske stranice,,,, jako zalosno,,,,,




Stranica je bila blokirana manje od sat vremena, a uz zastavu Kosova iznad koje je na engleskom jeziku pisalo Republika Kosovo, tu je bilo i saopštenje o tome koje su još stranice napadnute, među kojima je bila i ona Vojske Srbije.

Kosovski hakeri već su u nekoliko navrata napadali službene srbijanske stranice. Mediji navode kako je već poznata crna stranica s napisom "Republic Kosova", mapom i šest bijelih zvjezdica, kao i s potpisom "Kosova Hackers Group", u srijedu prijepodne desetak minuta blokirala internetsku stranicu Skupštine.

Stručni savjetnik Ministarstva za telekomunikacije Slobodan Marković rekao je novinarima da će to ministarstvo uskoro po državnim institucijama rasporediti tehničare koji će se brinuti o sigurnosti i održavanju internetskih stranica. Prema njegovim riječima, upad hakera nije djelo nekih 'genijalaca', već je neko iskoristio slabosti u zaštiti napadnutih internetskih stranica. Marković dodaje da svi državni sajtovi nisu na jednom posebnom serveru koji bi im davao odgovarajuću zaštitu, jer za tim nema potrebe.

"Nema nikakve ozbiljnije štete od ovakvih upada, kazao je Marković, s obzirom da serveri imaju kopije podataka od prošlog dana ili čak sata, tako da podaci uvijek mogu biti vraćeni."- kakva izjava
[ a1200 @ 23.10.2009. 19:52 ] @
"Nema nikakve ozbiljnije štete od ovakvih upada, kazao je Marković, s obzirom da serveri imaju kopije podataka od prošlog dana ili čak sata, tako da podaci uvijek mogu biti vraćeni."

Welcome to bananistan. A ugled, ponos nacije... ma sta ja to pricam... pa ovo je Srbija.
Neko te uvredi, pljune u lice, a ti kazes, ma nema veze, nikakva steta, sad' cu se umijem...
[ Ivan Dimkovic @ 23.10.2009. 20:01 ] @
A koja je alternativa a1200, izaci u javnost i reci

"Znate, sajt za Parlament Srbije je radio rodjak od Mileta iz ___ - na zalost sajt je toliko busan da je neki klinac sa Kosova uspeo da ga srusi... Radimo na resavanju problema, raspisacemo novi tender a ocekuje se da ga dobije rodjak od Mileta iz ___"

:-)

Citat:

Neko te uvredi, pljune u lice, a ti kazes, ma nema veze, nikakva steta, sad' cu se umijem...


Ako je ovde nesto uvredljivo, a to je kvalitet IT resenja Parlamenta Srbije - script-kiddy budala sa kojekakvim agendama ces imati uvek, i sa svih strana ( a pogotovu medju politickim i sl.. neprijateljima) - to su majmuni koji samo rade "svoj posao" (budalastinu)... medjutim, pravi majmun je onaj koji je dizajnirao sistem kako ga je dizajnirao.
[ a1200 @ 23.10.2009. 20:10 ] @
Ne znam, meni ta izjava deluje jako bedno... a jos bednije mi je, sto se ovde niko ne uzbudjuje. Mozda je trebao da kaze nesto u stilu:

"Izvinjavam se gradjanima Srbije sto je napravljen nedopustiv propust u izradi vladinih prezentacija. Naneta je ne materijalna steta, i moje ministarstvo i ja, kao gradjanin Srbije, cemo uciniti sve da se takvi propusti u buduce ne dogadjaju. Prezentacije vlade srbije i ostalih institucija koje pretstavljaju narod ove zemlje ce u buduce biti napravljene u skladu sa najstrozijim sigurnosnim standardima.

Odgovorni za propuste (kljucna rec je ODGOVORNOST - koja se u Srbiji nikad ne spominje) ce biti otpusteni/smenjeni, jer ocigledno nisu u stanju da obezbede nivo zastite koji ova vlada i gradjani u 2009 godini ocekuju. Ispravke ce biti nacinjene u najkracem mogucem roku."

Al' sto ja to pisem, kad "nema veze", niko ovde nije odgovoran - niti preuzima odgovornost za mnogo vece stvari... tako da je sve u redu.
Ziveo bananistan.
[ Ivan Dimkovic @ 23.10.2009. 20:20 ] @
a1200,

Ti zaista mislis da ce neko u Vladi Srbije i njenih 1000 ministarstava, agencija, ekspertskih grupa, komisija i sl... da se uzbudi ili, jos ludje, pospe pepelom zbog takve "trivijalnosti" (za njih) ?

Eh... nada umire poslednja :-)

Cak i ako se to desi, to ce da rezultuje "Odlucnim zaokretom" najavljenim od strane The Lepotana...

To ce poceti formiranjem "Komisije za preispitivanje sigurnosti drzavnih sajtova" koja ce jednoglasno doneti odluku da je razlog svemu tome nepostojanje centralnog tela i pojacana subverzivna aktivnost "separatista sa Kosova... pardon Kosmeta" - tj. njihov "slepi revolt zbog neuspeha njihove politike otcepljenja i odgovor na diplomatske uspehe naseg MIP-a" - a onda ce doci do formiranja nove "Agencije za Sigurnost Vladinih Sajtova" gde ce biti zaposljeno ono malo rodbine koja vec nije udomljena u ostalih 1000442 Agencije... eventualno balava deca nekog poslanika ili ministra koja su zavrsila neki od onih "mail order" informatickih / menadzerskih fakulteta...

I sve ce biti - SU-PER.
[ chief_kg @ 23.10.2009. 20:24 ] @
Kao sto rece Ivan ovo je bruka i sramora za Srbiju, upravo zbog toga, a iz pouzdanih izvora znam admina u jednoj pa,,, hm ajde da kazem velikoj opstini u Sumadiji :), gde covek nikad nije ni krocio na posao, ali zato su njegovi 1000 e na racunu svakog meseca,,,tako da, zalosno i sramota,,,,
[ a1200 @ 23.10.2009. 20:29 ] @
@Ivan: Vala bash... :)

...
Nego gledam danas onog Kineza na TV-u, predstavlja ekipu koja treba da gradi most... covek ladno prica na konferenciji za stampu na Srpskom!

Mislim se nesto... dok nashe ambasadorke u Nemackoj kradu donji vesh po prodavnicama, i pozivaju se na diplomatski imunitet! (ej, koji blam) - Kinezi salju coveka koji govori Srpski. Jer njega ce gledati neki ljudi ovde, a onda on, u tom momentu, predstavlja Kinu i Kineze...


[ Ivan Dimkovic @ 23.10.2009. 20:33 ] @
Nemoj da si defetista a1200... sta ti imas protiv diplomatske radnice kojoj su se ubudjale gace i koja je morala da se snadje...

Vidis da je cak zena htela i da ustedi drzavne pare :)
[ Isak666 @ 23.10.2009. 20:42 ] @
offtopic:
a1200,
moze neki link ka ovom
Citat:
dok nashe ambasadorke u Nemackoj kradu donji vesh po prodavnicama, i pozivaju se na diplomatski imunitet!
?

Jel to zbilja ili...
[ the_tosic @ 23.10.2009. 20:43 ] @
@1200 zato je Kina tolika kolika je, i zato mlati para toliko. A mi cemo uvek pasti travu i kukati, kako nema posla i kako nas niko ne voli.
[ Ivan Dimkovic @ 23.10.2009. 20:47 ] @
Citat:
Isak666
Jel to zbilja ili...


Bilo pre par godina...

U pitanju je zamenica konzula - da ne preterujemo... Ambasador ipak salje nekog da mu nesto corne :-)

http://www.novosti.rs/code/nav...est=88972&datum=2006-05-10

http://www.b92.net/info/vesti/...category=16&order=priority

Citat:

Da bi razrešila neprijatnu situaciju, Biljana Stanković-Ivanić se pozvala na diplomatski imunitet, i trenutno je, dok se slučaj ne okonča, prema tvrdnjama iz konzulata u Frankfurtu, na bolovanju.


Ovakvima sto ovako "razresavaju" situaciju bih odma' metak u celo... Znaci kineski ili Staljinov sistem... dodje auto, izadju 2 lika u koznim mantilima - kuc kuc, legitimacija - ZVEK.. metak u celo.

Ili ako ima decu - i nju i decu na kopanje u Sibir.
[ a1200 @ 23.10.2009. 21:01 ] @
Zapamtio sam jer bilo bas, bas jadno:

Citat:
(Frankfurt na Majni, Nemačka) Vicekonzul Srbije i Crne Gore u Frankfurtu na Majni Biljana Stanković-Ivanić, uhvaćena je pri pokušaju krađe u jednoj od frankfurtskih robnih kuća. Prebacivanje cene sa jeftinijih na skuplje proizvode je jedina mogućnost krađe pošto je skoro svaki proizvod elektronski osiguran i neprimećeno iznošenje neplaćene robe je skoro nemoguće. Pri pokušaju iznošenja takve robe je vicekonzul Srbije i Crne Gore uhvaćena zahvaljujući pažljivoj radnici na kasi, kojoj se razlika između očigledne vrijednosti robe i cene na etiketi učinila sumnjivom. Posle poziva obezbeđenja robne kuće i dokazano je da su etikete zamenjene. Gospođa Biljana Stanković-Ivanić zbog te krađe nije uhapšena pošto se pozvala na diplomatski imunitet.

Da li će taj skandal imati kakve posledice u diplomatskim krugovima u Frankfurtu i Beogradu, ostaje da se vidi.
[uredi]



Vice-konzul... malo li je? Posto nije mogla da se izvuce na foru - slucajno, majke mi - jer je prebacivala RFID markere sa proizvoda na proizvod... onda se, pametna glava, dosetila "diplomatskog imuniteta"...

"Da li će taj skandal imati kakve posledice u diplomatskim krugovima u Frankfurtu i Beogradu, ostaje da se vidi."
"da li ce imati" - WTF

link...

http://www.elitemadzone.org/t176023-0

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 23.10.2009. u 22:27 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 23.10.2009. 21:07 ] @
Zena je posle toga htela da se kandiduje za zamenika Ministra ino poslova... mislim, fasovala je jako dobru preporuku u CV-u tokom rada 'u inostranstvu' :)

Mada, mislim da joj preporuke vise leze za mesto ministra unutrasnjih poslova :)
[ Isak666 @ 23.10.2009. 21:27 ] @
Oj zivote kurvo.........

Nije ni cudo su Sorabi ubedljivo najneorganizovaniji narod u DE. Emigracija igra folklor i kuva pasulje / predstavnici matice drpaju carape po C&A.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 24.10.2009. 03:29 ] @
Slobo predlažem da Šiptare prijavire tužilaštvu za VTK. I oni podležu tim propisima :)
[ Aleksandar Đokić @ 24.10.2009. 03:40 ] @
pa daaaaa... da vidimo
Citat:
Stručni savjetnik Ministarstva za telekomunikacije Slobodan Marković rekao je novinarima da će to ministarstvo uskoro po državnim institucijama rasporediti tehničare koji će se brinuti o sigurnosti i održavanju internetskih stranica. Prema njegovim riječima,


a be, pa chega si cekao do sad, na kom dijalektu da zborim da me razumes posto znam da si stalno na ovom forumu, mozda ove "malogradjanske" ne razumes

ako ovi "hakercici" koji uzmu gotov POC na netu i pokrenu ga pa razbiju pola srBrskih military sajtova... zeleo bih da znam sta se desava kad neka ozbiljna zemlja zeli neke informacije od nas... pa ono, kao, ne treba im, posto vec imaju sve pristupe :), jadni mi

Citat:
upad hakera nije djelo nekih 'genijalaca', već je neko iskoristio slabosti u zaštiti napadnutih internetskih stranica. Marković dodaje da svi državni sajtovi nisu na jednom posebnom serveru koji bi im davao odgovarajuću zaštitu, jer za tim nema potrebe.


pazi ti... pa dobro, sta se onda desava ako napadnu genijalci?


jao Ivane ti se zezas jer si daleko odavde, sta mi da radimo sa ovakvima?

[ Srđan Pavlović @ 24.10.2009. 03:51 ] @
Mozda sad ta sa novim gacama da iskodira neki sekjuriti sistem za vladu.

[ Tyler Durden @ 24.10.2009. 08:31 ] @
Uozbiljite se posto tema vise nije u MZ.
[ Danilo Cvjeticanin @ 24.10.2009. 09:07 ] @
Tu se pojavljuje vise "hakerskih" grupa.

KHG - Kosova Hackers Group
ASC - Albanian Security Clan
KUH - Kosova Unknown Hackers
KEH - Kosova Elite Hackers
KTN - Kosova Terrorist Network

Imaju svoje IRC servere, podizu botove, mysql, ftp, stmp skenere, ubacuju dorkove i udri,dobiju gomilu sajtova, i traze srpske i "hakuju" ih....

Primer:

ASC-NET225> [Lfi-Scan] Vuln 9 http://xxxxx//index.php?pagina..../../../../../../../etc/passwd
<ASC-NET225> [Lfi-Scan] Vuln 9 http:/xxxxt.com//index.php?pagina=../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../etc/passwd%00
<ASC-NET225> [Lfi-Scan] Vuln 9 http://xxxx.net//index.php?pag..../../../../../../../etc/passwd
<ASC-NET225> [Lfi-Scan] Vuln 9 http://xxxx.com//index.php?pag..../../../../../../etc/passwd%00
<ASC-NET225> [Lfi-Scan] Vuln 9 http://xxxxx.com//index.php?pa..../../../../../../etc/passwd%20
<ASC-NET225> [Lfi-Scan] Vuln 9 http://xxxxx//index.php?pagina..../../../../../../etc/passwd%00
<ASC-NET225> [Lfi-Scan] Vuln 9 http://xxxxx.net//index.php?pa..../../../../../../etc/passwd%00
<ASC-NET225> [Lfi-Scan] Vuln 9 http://xxxxxx.com//index.php?pagina=../../../../../../../../..


Primer :

<[FTP][SCANNER]34> ftp://root:admin@xxxxxxxx/ banner: DrayTek FTP version 1.0
<[FTP][SCANNER]34> ftp://root:abc@xxxxxxx/ banner: FTP print service:V-1.10/Use the network password

<[SMTP][SCANNER]73> SMTP auth method -> HOST: xxxxxxx USER: root PASS: nobody1
<[SMTP][SCANNER]73> SMTP BANNER -> MailServer v1.0.00031 |

Ovo su sve srusili ove godine, poddomene nisam stavljao u spisak. A ima jos gooooomila srpskih sajtova :) Negde i imam neki spisak, posto mirror sajtovi ne broje sve, negde oko 4000 sajtova :) , a gde su .com , .net , .org domeni... Sve ukupno :))))


www.vojvodina.gov.rs
www.ekoplan.gov.rs
www.mod.gov.rs
www.vs.rs
www.vma.mod.gov.rs
www.minrzs.gov.rs
www.zavodsz.gov.rs
www.sepf.gov.rs
www.hidmet.gov.rs
www.arhiurb.vojvodina.gov.rs
www.suk.gov.rs
www.uzzpro.gov.rs
www.rzsport.gov.rs
www.kornrp.gov.rs
www.nauka.gov.rs
www.apr.gov.rs
www.kirs.gov.rs
www.parlament.gov.rs
www.mem.gov.rs


[Ovu poruku je menjao Danilo Cvjeticanin dana 24.10.2009. u 10:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Danilo Cvjeticanin dana 24.10.2009. u 10:26 GMT+1]
[ valjan @ 24.10.2009. 10:20 ] @
Mogu da se kladim da je za dobar deo ovoga odgovorna slaba lozinka na nekom admin nalogu. U bivsoj firmi nam je jedna od tih "hakerskih" grupa uhakovala jedan sajt, i to verovatno nisu ni morali puno da se trude jer je user bio isti kao i password kao i kljucni deo imena domena (npr. www.pera.com, user=pera, pass=pera - tako je bilo u startu zahtevano da bude podeseno). I nedavno sam na jednom od nasih servera imao na hiljade brute-force pokusaja da se neko uloguje kao administrator, a bilo je i par dictionary napada gde su isprobavane neke ceste kombinacije user-a i passworda (i da su ga provalili, ne bi im puno vredelo jer je na serveru podeseno jos nekoliko stepeni zastite). Ali znam nekoliko admina koji gledaju da odaberu sto jednostavniju lozinku, i ni ne znaju gde im se nalaze serverski logovi i sta mogu iz njih da saznaju...
[ Danilo Cvjeticanin @ 24.10.2009. 10:42 ] @
U vecini slucajeva jeste odgovorna slaba lozinka, kod nas preko 80% sajtova jesu free cms resenja, hakeri napadaju i dobijaju md5 hash administratora, postoje online crackeri koji takve jednostavne lozinke probijaju za manje od minut :)

http://www.milw0rm.com/cracker/

[ Ivan Dimkovic @ 24.10.2009. 10:53 ] @
Jbg, postoji ministarstvo koje bi trebalo da bude zaduzeno za ove stvari - drzava bi zaista trebala da ima jedno telo koje administrira sve javne sajtove Vlade Srbije i glavnih drzavnih institucija, znaci sve dostupno od strane javnosti - mozda ne zaduzeno za sam sadrzaj, ali svakako za sigurnosne polise i backup.

Alternativna ideja je da se donese obavezujuci IT pravilnik i da se svakom drzavnom organu ostavi da sami realizuju postovanje tog pravilnika - medjutim ta ideja je losa jer u Srbiji niko taj pravilnik ne bi ni postovao.

Medjutim pitanje je koliko je i prva ideja izvodljiva - kako stvari stoje, to bi rezultovalo formiranjem jos jedne "Agencije" koja bi prvo tavorila bez prostorija i opreme jedno 2 godine (ali bi zaposleni preko veze primali plate bez problema) - a onda bi doslo do festivala korupcije na tenderu, da bi se na kraju tu smestile neke politicki podobne persone koje ne bi radile nista.

Mrtvo more :(


[ DusanSukovic @ 24.10.2009. 11:13 ] @
Korupcija i cinovnici jesu rak rana Srbije...
[ zoig @ 24.10.2009. 11:48 ] @
E sjecate se bombardovanja 99 i one srpske hakerske organizacije Crna ruka, sad nesto nema srpskih hakera da se suprostave na slican nacin ovim ljudima. Ja licno mislim da osobe koje treba da brane drzavu od ovakvih napada moraju imati neko hakersko iskustvo.
[ bigboss @ 24.10.2009. 12:01 ] @
Vecina "provaljenih" sajtova je radjena u besplatnom CMS-u Joomla.
Ovo je kljucni momenat: meta name="Generator" content="Joomla!

Joomla je u jednoj os svojih verzija ja mislim 1.5.6 je secam se tacno, imala ogroman
propust sa nekim kastovanjem stringova ili tako nesto, sto je vrlo vesto upotrebljno od strane
gore pomenutih "hakera". Znaci nije u pitanju ni Srbija ni nase NEznanje, nego je u pitanju
jedan obican propust koji je vesto iskoristen.
Ako ima neko ko je vlasnik sajta uradjenog u Joomla, sigurno je dobio poruku od samih kreatora
da izvrsi URGENT update svog sajta.

Tadasnja verzija mislim da je 1.5.1 ima je fazon sto se na relativno lagan nacin moglo doci
do admin sifre, ako je user za admina bio admin, a znamo da to u vecini slucajeva niko ne menja
svi ostave admin, i to je to.
Tako da ovde nema nikakve reci o nekoj zaveri, o tome kako su Albanci mocni i obaraju nase
sajtove iz Vrha. HAHA ljudi nemojte me zasmejavati.
[ salac @ 24.10.2009. 13:04 ] @
Pa opet, ako je ta verzija joomla-e busna, trebao bi da postoji neko sa pola grama mozga ko prati security mailing liste i implementira patch-eve. K'o da je to neka nauka :)

[ websurfer @ 24.10.2009. 13:26 ] @
Citat:
salac: trebao bi da postoji neko sa pola grama mozga ko prati security mailing liste i implementira patch-eve.


Dobar vic! hahaha...
[ alexandar_cajic @ 24.10.2009. 13:32 ] @
Izgleda da stručna lica angažovana od naše vlade rade svoj posao:

http://www.elitesecurity.org/t...zbiljnost-ahilova-peta-sajtova

Pošto vidim vladine stranice više ne padaju...lako.

Padaju samo amaterske civilne stranice.

: )

[ Lesli Eldridz @ 24.10.2009. 14:30 ] @
Citat:
a1200:Welcome to bananistan. A ugled, ponos nacije... ma sta ja to pricam... pa ovo je Srbija. Neko te uvredi, pljune u lice, a ti kazes, ma nema veze, nikakva steta, sad' cu se umijem...
Ma daj bre, kakva cast, uvreda i pljuvanje u lice? Ko je koga vredjao? Jel to nesto sto su u pitanju Albanci sa Kosova? Kakve to veze ima? Ovi koji rade te stvari su neka najobicnija balavurdija koja koristi rupe u besplatnim resenjima, to su vec rekli, a jedina uvreda treba da bude sto kaze Ivan - sto gradjane Srbije vredja sopstvena vlada pokazujuci koliko joj je stalo do sopstvenih internet prezentacija koje treba da budu sad u 21 veku osnovni nacin komunikacije gradjana sa vladom i kabinetima ministarstava, kad nema ni ljude koji ce da prave ljudski sajtove, ili bar da stalno odzavaju ove sto su bazirani na dzabe resenjima, ali zato ima pare (drzava) za svakojake budalastine i izivljavanja.
[ jeff-ta @ 24.10.2009. 17:59 ] @
Ljudi sve je tulo kod nas pa VLadin int.Tako da me ne čudi što sa vremena na vreme čujemo takve nebuloze i blamove.Čista sramota za nas a oni se nesekiraju previše.A možd ko to održava radi preko veze ko svi u v.................Pozzzzzzzzzzzzz
[ websurfer @ 24.10.2009. 18:14 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Ma daj bre, kakva cast, uvreda i pljuvanje u lice? Ko je koga vredjao? Jel to nesto sto su u pitanju Albanci sa Kosova? Kakve to veze ima?


A zasto si siguran da iza toga stoje bas Albanci i to bas sa Kosova? Zato sto je tako pisalo? Mozda se neko dete odavde igralo...
[ Danilo Cvjeticanin @ 24.10.2009. 18:47 ] @
Stoje albanci sa Kosova i albanci iz Albanije.

http://khg-cr3w.org/index.html
http://khg-cr3w.org/anetaret.html
[ Cyber01001 @ 25.10.2009. 02:15 ] @
http://www.youtube.com/watch?v=c9vy6brujWs
[ EArthquake @ 25.10.2009. 08:40 ] @
Citat:
zoig: E sjecate se bombardovanja 99 i one srpske hakerske organizacije Crna ruka, sad nesto nema srpskih hakera da se suprostave na slican nacin ovim ljudima. Ja licno mislim da osobe koje treba da brane drzavu od ovakvih napada moraju imati neko hakersko iskustvo.


lol , crna ruka , gde se seti toga :)
mada mislim da su oni malo porasli sad vec


sta se tripujete ,
ministarstva su sredila sve probleme koje su imali i koje su napravili , samo su na sigurnost sajtova zaboravili
jos jedino to ne valja u srbiji i srpskoj politici :)
[ a1200 @ 25.10.2009. 13:56 ] @
Samo za Leslija:



Nije to pljuvanje jednoj zemlji i narodu u lice, nema nacionalne i politicke osnove, ma igrala se deca...
[ griff @ 25.10.2009. 17:35 ] @
15.septembra stranica MO VS izgledala je ovako

[ cveticmilan @ 26.10.2009. 09:27 ] @
@bigboss

Citat:
Vecina "provaljenih" sajtova je radjena u besplatnom CMS-u Joomla.
Ovo je kljucni momenat: meta name="Generator" content="Joomla!

Joomla je u jednoj os svojih verzija ja mislim 1.5.6 je secam se tacno, imala ogroman
propust sa nekim kastovanjem stringova ili tako nesto, sto je vrlo vesto upotrebljno od strane
gore pomenutih "hakera". Znaci nije u pitanju ni Srbija ni nase NEznanje, nego je u pitanju
jedan obican propust koji je vesto iskoristen.
Ako ima neko ko je vlasnik sajta uradjenog u Joomla, sigurno je dobio poruku od samih kreatora
da izvrsi URGENT update svog sajta.


Ja sam veliki ljubitelj joolma pa me zanima kako si dosao do ovog zakljucka tj. pokazi mi, molim te koji je to sajt vlade radjen u joomla.
Ako je bilo koji projekat u vezi vlade ili nekih jacih institucija radjen u joomla mene je sramota sto sam Srbin. Molim te me demantuj ili se izvini za ovakve izjave.
[ Tyler Durden @ 26.10.2009. 09:37 ] @
Ja znam za nekoliko vladinih agencija ili čak i sajtova ministarstava koji su rađeni i u gorim CMSovima od Joomla, ali stvarno ne bih to sad ovdje iznosio.
Hoću samo da kažem kako toga ima.

Što samo po sebi nije ključni problem. Problem je što se to kasnije slabo održava.
[ cveticmilan @ 26.10.2009. 09:41 ] @
Citat:
<title>www.zavodsz.gov.rs - Početna strana</title>
<meta name="description" content="?????????? ????? ?? ????????? ???????, ????????? ??????, ????????? ???????, ???? ?????, Rapublicki zavod za socijalnu zastitu, socijalna zastita, Zika Gajic, Republika Srbija, Rapubli?ki zavod za socijalnu za?titu, socijalna za?tita, ?ika Gaji?" />
<meta name="keywords" content="" />
<meta name="Generator" content="Joomla! - Copyright (C) 2005 - 2006 Open Source Matters. All rights reserved." />
<meta name="robots" content="index, follow" />
<link rel="shortcut icon" href="http://www.zavodsz.gov.rs/images/favicon.ico" />
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />
<link href="http://www.zavodsz.gov.rs/temp...rflare_ii/css/template_css.css" rel="stylesheet" type="text/css" />

</head>


Citat:

<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
<meta name="robots" content="index, follow" />
<meta name="keywords" content="joomla, Joomla" />
<meta name="description" content="Joomla! - the dynamic portal engine and content management system" />
<meta name="generator" content="Joomla! 1.5 - Open Source Content Management" />
<title>Fond za zaštitu životne sredine</title>


Citat:
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
<meta name="robots" content="index, follow" />
<meta name="keywords" content="Kornrp" />
<meta name="description" content="Kancelarija za odrzivi razvoj ne dovoljno razvijenih podrucja" />
<meta name="generator" content="Joomla! 1.5 - Open Source Content Management" />
<title>Welcome to the Frontpage</title>


I ZA KRAJ NAUKE
Citat:

<title>Ministarstvo za nauku i tehnološki razvoj - Prva strana</title>
<meta name="description" content="Ministarstvo nauke Republike Srbije, O Ministarstvu" />
<meta name="keywords" content="ministarstvo, ministry, ministar, minister, vlada, government, nauka, science, beograd, belgrade, srbija, serbia, istrazivanje, technological, development, tehnoloski, razvoj, tehnološki, O Ministarstvu" />
<meta name="Generator" content="Joomla! - Copyright (C) 2005 - 2007 Open Source Matters. All rights reserved." />


Izvini, molim te, puno, ipak me je sramota sto sam Srbin a mi kao castan i "nebeski" narod treba da napisemo peticiju za smenu kompletne svite od ministra , savetnika, "bezbednjaka", admina itd ....

Odavno nisam video ovoliku sramotu .... Pobogu svasta .... Povraca mi se kad vec moram da budem prost i zaista zelim da pokrenemo ovu peticiju i inicijativu da sklonimo ovu gamad jer su sramota za ceo svet a posebno za nasu naciju.

Jojjjjjjjjjjjjjjjj

[ cveticmilan @ 26.10.2009. 09:55 ] @
Izvinjavam se ljudima koji prate temu ako sam bio malo grublji ali ako mi koji ovde pisemo ne pokrenemo ovako nesto oni ce i dalje sedeti skrstenih ruku i sramotiti nas. Za ovo mora da postoji odgorovrna osoba a voleo bih da vidim i racun za izradu ovih "vladinih portala". Na ovakav nacin treba pokazivati patriotizam prema drzavi. Tacnije mnogo ostrije. Krivicno.

Sve navedene sajtove je i sada moguce oboriti a meni bi licno trebalo jedno popodne da ih sve uradim ovako .... Tacnije puno bolje i ozbiljnije.
[ cveticmilan @ 26.10.2009. 10:15 ] @
<title>www.zavodsz.gov.rs - Početna strana</title>


Citat:
<meta name="description" content="?????????? ????? ?? ????????? ???????, ????????? ??????, ????????? ???????, ???? ?????, Rapublicki zavod za socijalnu zastitu, socijalna zastita, Zika Gajic, Republika Srbija, Rapubli?ki zavod za socijalnu za?titu, socijalna za?tita, ?ika Gaji?" />


Izvinjavam se ako vas zamaram ali za ovoliko ne znanje i ne treba da nas hakuju.

Dakle na portalu u dnu

Copyright © 2008 Republički zavod za socijalnu zaštitu
Web projekat - UZZPRO
nema UTF-8 a pise se celava latinica ????? Alo ljudi, osvestite se. Ja razumem da smo mi malo sludjena nacija ali ovo je nedopustivo i kome se nadleznom treba obratiti za ovakve stvari.

http://www.uzzpro.gov.rs/latinica/informatika.htm se predsavljaju kao vodje WEB PROJEKTA. Svaka vam cast
[ valjan @ 26.10.2009. 10:18 ] @
Citat:
<meta name="description" content="Kancelarija za odrzivi razvoj ne dovoljno razvijenih podrucja" />


"ne dovoljno"? Nevolim ne pismene administratore :-)
[ Danilo Cvjeticanin @ 26.10.2009. 11:02 ] @
Evo vam jedinstven primer, ostalo uopste nije bitno.

http://www.beograd.vtk.jt.rs/
[ igiris @ 26.10.2009. 20:41 ] @
Lako do admin panela [url=http://www.beograd.vtk.jt.rs/administrator/]
Ni jsecure authentication ne znaju da postave.
[ dlmgroup @ 26.10.2009. 20:53 ] @
Ne znam zašto tolika zabrinutost.
Svi znate da ne postoji sajt koji se ne može oboriti, više ima politike nego struke u komentarima.
Veči dio komentara mi se dopada, moram pomenuti ono o konzulatu u Njemačkoj, po meni problem je u tome da
skoro svi tenderi završe tako da novce idu kod rodjaka ili unuka itd.

Morao sam probati dali itko zna cirilicu i ujedno se izvinjavam sto moj komp. ne podrzava srpska slova tako da ... ali to nije vazno vazno je da u Srbiji postoji ogroman potencijal u IT koji se bas ne koristi onako kak bi trebalo, zamislite kako je u Makedoniji kada veci broj sajtova su izradili bas oni o kojima vi ovde govorite-pizdite.
Prije par dana sam imao priliku ponuditi jednom lokalcu (gradonacelnik) izradu web prezentacije ali timski (znaci e-servis gradjanima, sve institucije vezane i rad sa jednom bazom) njegovo objasnjenje je da ce to raditi brat njegove supruge i da ce biti to na tenderu. Sve u svemu zalosno, izgleda u cjeloj EX Yu je ista situation mafiozi rade sto hoce...

No ja sam optimist, i zelim vjerovati da prolazi vreme mediokriteta a dolazi kvaliteta!!!
[ Danilo Cvjeticanin @ 26.10.2009. 21:08 ] @


A ostalo ni da ne spominjemo :) :) :)

Citat:
[url=/p2423406]dlmgroup
Morao sam probati dali itko zna cirilicu i ujedno se izvinjavam sto moj komp. ne podrzava srpska slova tako da ... ali to nije vazno vazno je da u Srbiji postoji ogroman potencijal u IT koji se bas ne koristi onako kak bi trebalo, zamislite kako je u Makedoniji kada veci broj sajtova su izradili bas oni o kojima vi ovde govorite-pizdite.


Srbija ima ogroman potencijal, ogromne su pare ulozene a rezultata nigde. Nasi najbolji IT-ovci rade van Srbije, a ostali rade kod nas za jako male pare, to sve rezultira gore navedeno.
[ Ser_Boyler @ 27.10.2009. 07:44 ] @
Citat:
cveticmilan: <title>www.zavodsz.gov.rs - Početna strana</title>




Izvinjavam se ako vas zamaram ali za ovoliko ne znanje i ne treba da nas hakuju.

Dakle na portalu u dnu

Copyright © 2008 Republički zavod za socijalnu zaštitu
Web projekat - UZZPRO
nema UTF-8 a pise se celava latinica ????? Alo ljudi, osvestite se. Ja razumem da smo mi malo sludjena nacija ali ovo je nedopustivo i kome se nadleznom treba obratiti za ovakve stvari.

http://www.uzzpro.gov.rs/latinica/informatika.htm se predsavljaju kao vodje WEB PROJEKTA. Svaka vam cast


Vidim sada da je i sajt Republickog zavoda za socijalnu zastitu www.zavodsz.gov.rs takodje hakovan.

Ovo vise nema smisla, pa da li iko odrzava te sajtove u smislu sigurnosti, a ne prostog unosa i azuriranja informacija??

Vreme je da se konacno odgovori ko je radio svaki od tih sajtova, kakva je vrsta njihovog odrzavanja, novac koji je uzet...
To su javne institucije za koje postoji obaveza raspisivanja javnog konkursa ili tendera i za sve to mora postojati javna dokumentacija!
[ marko023 @ 27.10.2009. 09:03 ] @
sve ovo je velika sramota, za drzavu, institucije i sve nas iz it sektora.
pogledao sam onaj klip, i mislim da je to stvarno bolesno, ljudi su toliko izopaceni.. pesma, reci, uzas.
da je to moguce, i da imam znanje, forwardovao bih sve sajtove iz albanskog domena na neku stranicu sa srpskom zastavom, jedino to bi moglo donekle da opere ovu sramotu..
[ valjan @ 27.10.2009. 09:33 ] @
Inace, nedavno sam na sajtu jedne drzavne zdravstvene ustanove proveravao da li su gotovi rezultati laboratorijske analize, datumi u izvestaju koji sam dobio su bili zbrkani pa sam odlucio da adminu prijavim bug. Popunio sam online formular, i prilikom slanja nesto je puklo i dobio sam na ekranu full PHP gresku - verujem da postoji jos mnogo admina koji ne umeju/nece da podese php.ini fajl na zivom serveru da sve greske upisuje u log i da ih ne prikazuje na ekranu, i verovatno se mnogi hakercici obraduju kada dobiju neki ovakav poklon na ruke. Javio sam doticnom adminu da bi bilo dobro i ovo da nasteluje, zahvalio mi se na sugestijama, onaj prvi bug je veoma brzo popravio, a za ovo sa prikazom gresaka nisam imao prilike da istestiram pa ne znam da li je nesto uradio.
[ Danilo Cvjeticanin @ 27.10.2009. 10:09 ] @
Imao sam to zadovoljstvo da uradim dosta penetration testing analiza, software u 80% slucajeva na serveru nalazio config.php.bak fajlove,u kojima je uvek bio mysql, phpadmin password. Albanski hakeri prvo uvek urade penetration testing, ako im alat ne nadje dobre informacije, onda tuku po exploitima, sto je zalosno naravno. Mislim da kod nas u narednih par godina nece biti nikakve promene, tj sve dok profesionalci ne dodju do svojih radnih mesta koje zasluzuju i koje ce raditi profesionalno, do tada, svaki dan pada mnogo sajtova...
[ b0ris @ 27.10.2009. 12:59 ] @
:|
Nisam nikad razgledao nase sajtove, ali ovo je stvarno jeza :|
Slazem se u potpunosti za peticiju, mozda cak i neku tuzbu?
[ Danilo Cvjeticanin @ 27.10.2009. 13:50 ] @
Kakvu peticiju? A sto se tice tuzbe, mislim da ne pije vode.
[ jorganwd @ 27.10.2009. 14:18 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Imao sam to zadovoljstvo da uradim dosta penetration testing analiza,


Aj pojasni sta ovo znaci, penetration testing analiza??

Citat:
Danilo Cvjeticanin:Albanski hakeri prvo uvek urade penetration testing, ako im alat ne nadje dobre informacije, onda tuku po exploitima, sto je zalosno naravno.


I ovo, molim te!
[ Danilo Cvjeticanin @ 27.10.2009. 14:27 ] @
Ne znam sta nije jasno?

Upale Acunetix ili neki drugi software, skeniraju server, ako ne nadju neki config file gde bi videli trazene informacije kako se ne bi mucili prilikom deface-a, a ako ne nadju onda koriste exploite kako bi uradili deface.

U vecini slucajeva je neko free cms resenje, dok nekih 10% sajtova nisu koristil free cms resenja, nego si dobijali root na serveru.
[ Danilo Cvjeticanin @ 27.10.2009. 14:29 ] @
I jos nesto da dodam, jer vecina ovde nema takvu informaciju. Nije samo Srbija meta Albanskih hakera, koliko je ovde sruseno sajtova, toliko je u Crnoj Gori, BiH, Hrvatskoj i Makedoniji....
[ jorganwd @ 27.10.2009. 14:37 ] @
Sta sta mi nije jasno? Nemoj da lupas bez veze, to sam htio da ti kazem.
[ krle_zr @ 27.10.2009. 19:27 ] @
Nisam strucan po ovom pitanju, ali po mom misljenju stvarno je sramota da sajtovi iza kojih stoji Vlada tako lako padaju. Pobogu, ako ne mogu nasi nek' unajme neke strane firme koje ce (valjano) odraditi zastitu i dizajn tih sajtova.

[ salac @ 27.10.2009. 22:11 ] @
Ajd neko sa viskom slobodnog vremena neka krene u skeniranje sajtova nasih institucija, pa ako je busan treba javiti adminu, a ako se ne desi nista dizati galamu na b92 ili negde drugde. Vrlo verovatno ce ovo imati efekta.

Nije da ovakve stvari nisu radjene u proslosti - neke tamo '98 ili '99 drugar je nasao rupcagu bas na sajtu b92 (mozda je covek i na forumu, ako cita puno pozdrava). Uredno je rezultate aktivnosti javio tadasnjim adminima, i bio silno iznenadjen kada su ga pozvali da se sastanu licem u lice (kafana & pivo naravno). Na kraju su mu ljudi zahvalili na svemu, a uz to je dobio i comp (nimalo naivna stvar u to vreme) i sve sto je trebao da radi je da povremeno cekira security devedeset dvojke. Eto, spoj lepog i korisnog.

ps. glede Crne Ruke, da ne bude zabune, to je bila ekipa koja je vise iz za*ebancije nego zbog bilo cega drugog radila to sto je radila i uz to su bili dovoljno vispreni da svoje aktivnosti u par navrata ispricaju novinarima, opet gonjeni dosadom. Oni koji su krajem devedesetih nocu zalazili u RC ETF-a i RCUB znaju i ko su ti ljudi. Btw, svasta se tu desavalo, od otvaranja naloga na americkim hakovanim serverima (username : slobodan.milosevic, mirko.marjanovic i sl), preko difejsovanja albanskih sajtova na svajcarskim serverima (sto svajcarci, verovali ili ne, pamte i danas, te to cest pominju kao primer 'specijalnog internet rata') do ogorcenih irc-bot ratova (jedan se zavrsio fizickim obracunom i ulaskom naoruzanog Labanovog obezbedjenja u RC ETF-a sa zadatkom 'cuvanja servera').




[ balavi @ 28.10.2009. 01:01 ] @
Pa i mi smo im uzvratili:

http://svethakera.com/index.ph...k=view&id=163&Itemid=1

Da li u Srbiji ima firmi koje se base sikjuritijem?

Jorganwd lepo kaze, Danilo mnogo mlati! Stvarno mi nije jasno sta pise.

Citat:
Albanski hakeri prvo uvek urade penetration testing, ako im alat ne nadje dobre informacije, onda tuku po exploitima, sto je zalosno naravno.


Aje mi pojasni sta podrazumevas pod "penetration testing", ako nemaju nikakvih informacija o sistemu, kako znaju koj exploit da upotrebe?


EDIT

Jos jednom te ne razumem

Citat:
Upale Acunetix ili neki drugi software, skeniraju server, ako ne nadju neki config file gde bi videli trazene informacije kako se ne bi mucili prilikom deface-a, a ako ne nadju onda koriste exploite kako bi uradili deface.


Kazes, skeniraju server, a pogle sta kazu za doticni alat u uputstvu:

Code:
[b]The Acunetix Web Vulnerability Scanner[/b]

The Acunetix Web Vulnerability Scanner (WVS) broadens the scope of
vulnerability scanning by introducing highly advanced heuristic and rigorous
technologies designed to tackle the complexities of today's web-based
environments.
WVS is an automated web application security testing tool that audits your
web applications by checking for vulnerabilities to SQL Injections, Cross site
scripting and other exploitable hacking vulnerabilities. In general, the product
scans any website or web application that is accessible via a web browser
and that respects HTTP/HTTPS rules.
Besides automatically scanning for exploitable vulnerabilities ..... 


Taj program skenira Web aplikaciju a ne server. I ako ne nadju vulnerability, kako znaju koj exploit da koriste ...
Mislim, mozda gresim, ispravice me neko iskusniji, ali nisam neko ko misli da je neko ....



[Ovu poruku je menjao balavi dana 28.10.2009. u 02:18 GMT+1]
[ Danilo Cvjeticanin @ 28.10.2009. 08:16 ] @
ne citate,samo pisete napamet. Lepo sam gore napisao, ako ne nadju neki config file, ili neki drugi file iz kog bi mogli da izvuku neki password za mysql, ili nesto drugo, onda tuku po exploitima.

Acunetix skenira server, prvo nadje koji je OS u pitanju, pa onda skenira portove, posle toga trazi hiljade php aplikacija na tom serveru...

@Salac

Ne mozes da radis penetration testing, ili bilo kakvu drugu proveru bez dogovora sa vlasnikom sajta, jer bez dogovora mozes da odgovaras krivicno, pen testing se racuna kao pasivan napad.
[ Ivan.Markovic @ 28.10.2009. 10:29 ] @
Citat:
salac
Ajd neko sa viskom slobodnog vremena neka krene u skeniranje sajtova nasih institucija, pa ako je busan treba javiti adminu, a ako se ne desi nista dizati galamu na b92 ili negde drugde. Vrlo verovatno ce ovo imati efekta.



Vecina admina ignorise takve poruke jer niko ne zeli da prizna gresku. Sto se tice "galame", to jos nema previse uticaja jer nemamo zakone koji treba da regulisu celu situaciju.
Inace bilo je par emisija na domacim televizijama koje su se bavile ovom temom.


Citat:
balavi:
Da li u Srbiji ima firmi koje se base sikjuritijem?


Da, u Srbiji postoje firme koje se bave sikjuritijem ali je problem sto odgovorni (ne admini nego menadzment) ne zele da trose novac na zastitu svojih klijenata i svog poslovanja vec se vode pricom kako se njima "to" jos nije desilo.
[ chief_kg @ 28.10.2009. 20:20 ] @
Sa svima vama se slazem,,,, ali,,,, nije to b92 ili bilo ko drugi, kao sto su i Pink pre neki dan odradili, to su ipak privatne kompanije i krivci su neki drugi,,,, ovo su drzavne ustanove, znaci moze da se proseta kroz podatke ko hoce i da radi sta hoce i na kraju ministar kaze pa mi imamo kopiju podataka, ako nesto vraticemo mi to,,,,eeeeee, nidje veze :), ali jos bolje pitanje je ko radi na tim serverima odrzavanjima i tako dalje,,, dajem glavu da je 70% nestrucno lice (zna se na sta sam mislio kad sam rekao ovo :), neci kum kuma, tetka strina stric, i tako dalje i dalje a od informatike znacu da upale racunar, u najboljem slucaju znajuda podigni neki OS)a onih 30% djene djene (kao znaju nesto ),,,,
[ balavi @ 28.10.2009. 21:59 ] @
Treba da zna, i onaj ko kodira i onaj ko odrzava, sve to da sagleda sa tacke sigurnosti.

Neznam zasto nasi ne zaposle ili strucna lica, ili lica koja rade na polju sikjuritija koja bi obucavala ove pajsere.
U nekom skorasnjem broju svetu kompjutera procitao da nemci spremaju svoj tim za cyber ratovanje (valjda zbog toga sto im kinezi upadali u drzavne sisteme) sastavljeno od IT profesionalaca, mogli bi i mi da se ugledamo malo na njih i da peduzmemo nesto u tom pravcu.
[ staticInt @ 28.10.2009. 23:21 ] @
Tu nema resenja kad je bio onaj upad na B92 mogli su te klince da pohvataju u roku od odma znali su sve podatke o tome ko je to radio, naravno posle toga nista dalje nije islo cak ni tu vest nisu hteli da objave.
----------------------------------------------------------------------
Da se hoce pohvatali bi tu decu u roku od 2 sata ali nema ko da to radi. Doduse zanemarujuci sve to ipak je glavni problem propust nasih administratora i ljudi koji rade na odrzavanju sajtova u vlasnistvu drzave. Kakva drzava takav i security.


edit: mislim da je izbrisana recenica suvisna u temi i tekstu koji si napisao.

[Ovu poruku je menjao jorganwd dana 29.10.2009. u 00:57 GMT+1]
[ balavi @ 28.10.2009. 23:56 ] @
Mi ne mozemo ni da se sakupimo da razbijemo neku decurliju a kinezi su spremni cak i za ofanzivu:

Citat:


China raising a cyber army?

Coming as a confirmation of the assertions made in the report prepared by the Center for Strategic and International Studies, another independent report released by the U.S.-China Economic and Security Review Commission shows that China is becoming a major cyber superpower and that it's bent on building its cyber warfare potential.

According to MSNBC, it suggests that groups of hackers are already controlled by China's government officials and are ready to move in on their orders. The assertion is difficult to prove since there is little hard evidence, but the Internet is perfect for stealth attacks that cannot be linked to a source - the cyber world offers so many possibilities of concealment.

The authors of the appraisal think that the sophistication and the high level of coordination of some recent attacks can point only to a state player. And since an IP address located inside the Great Wall was used during one of the attacks, they think that player is China.

The report was largely base on information on Chinese hacker sites, the analysis of the attacks attributed to the Chinese, and technical articles.



Cepaju mali zuti, kao sto rekoh, oprlise oni nemce, a i amere, e sad ne mogu tacno da se setim naziva, valjda bese olovna kisa ili tako nesto ...
[ Danilo Cvjeticanin @ 29.10.2009. 09:13 ] @
staticINT

Ne mogu oni biti pohapseni :) ... Pa njih vlada finansira da masovno ruse nase sajtove :)
[ balavi @ 29.10.2009. 11:55 ] @
Hahahaah, ako one pajsere finansira vlada, albanska, bas su nasli koga da finansiraju, hahahahah a mozda je ipak to njihov vrh IT-a

obicni lejmeri
[ websurfer @ 29.10.2009. 16:45 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: staticINT

Ne mogu oni biti pohapseni ... Pa njih vlada finansira da masovno ruse nase sajtove


A odakle tebi te poverljive informacije?
[ Danilo Cvjeticanin @ 29.10.2009. 18:35 ] @
Procure informacije sa obe strane :)

Salu na stranu...

Bio sam prisutan na jednom irc serveru kad se vodila diskusija koliko Albanska vlada placa za rusenje sajtova iz regiona, prvenstveno Srpskih. Cena se motala oko 100e po komadu. Naravno ova informacija nije 100% validna jer nisam video ni jednog clana KHG-a na irc serveru.
[ websurfer @ 29.10.2009. 19:14 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Cena se motala oko 100e po komadu.


Pa 100e i nije mnogo za takvu stvar, da smo ozbiljnija drzava i cena za obaranje srpskih sajtova bi bila veca...
[ Danilo Cvjeticanin @ 29.10.2009. 19:22 ] @
Puta par hiljada sajtova.... Dobar posao, a svaki dan ima posla :)
[ Ivan.Markovic @ 30.10.2009. 09:42 ] @
Jel neko video skorije web sajt MB pivare (pivaramb.com) ? Strasno ...
[ balavi @ 30.10.2009. 10:06 ] @
Danilo, ti razumes albanski, ili je konverzacija izmedja albanaca bila na engleskom?

Citat:
Ivan.Markovic: Jel neko video skorije web sajt MB pivare (pivaramb.com) ? Strasno ...


covece, uzas, i niko to da ne primeti ....
[ Danilo Cvjeticanin @ 30.10.2009. 10:07 ] @
Bio rusen prosle godine u ovo vreme. Radila ga je jedna firma iz Novog Sada, neki web desing studio, ne mogu da se setim kako se zove. Posto je hajniken kupio rodic pivaru, tako da je taj sajt ostavljen i zaboravljen... Imam kontakt coveka koji je radio sajt. Sve u svemu, propalo je kad je hajniken kupio rodic pivaru...

@balavi
Ne razumem Albanski, nesto jako malo, a konverzacija se uvek vodi na Engleskom jeziku.

Ako te zanima IRC server, javi se pa cu ti dam,odes sam i vidis sta se prica i na kom jeziku, veruj mi najmanje na Albanskom. A sto je nainteresantnije, ljudi koji dodju na kanal su uglavnom iz Amerike i Italije, kakve veze imaju sa Albanskim hakerima nemam pojma, al ruse sa njima nase sajtove.
[ jorganwd @ 30.10.2009. 16:55 ] @
Danilo... aj prestani da lupetas!
[ Danilo Cvjeticanin @ 30.10.2009. 17:13 ] @
sta lupetam?
[ Mister Big Time @ 01.11.2009. 04:16 ] @
Ja ne vidim cemu ovde paljba po Joomli ili bilo kom CMS sistemu? Da li mislite da su custom CMS (citaj: instalirani na desetine drugih domacih sajtova) neprobojni?

Problem je sto admini ne rade posao - za pocetak azuriranje cim se pojavi nova verzija.

Sta mislite, da je Joomla problem svih problema ovde da li bi Kosovari sedeli skrstenih ruku i obarali samo nase sajtove? Ne, njihova "pamet" seze na google search verzije koja je suplja i to je to, pa po toj logici poobarali bi pola sveta.

Posebno ne razumem cveticmilan-a. Kaze da licno bas voli Joomlu ali da ga je sramota sto je Srbin jer su sajtovi Vladinih institucija radjeni bas na Joomli? :wacko: Nije li to kontradiktorno?!


Mada da, ministarstva mogu da imaju i obican php sajt ali stice se utisak da se trazi Joomla jer te sajtove azuriraju sekretarice itd. Pa kako da azurira bilo sta sto nema GUI ala Joomla? Onda bice da je problem para sto nece da plate nekoga da im to odrzava + azurira.


[ cveticmilan @ 01.11.2009. 09:52 ] @
Isto mislimo a ti me ne razumes .....

@Mister Big Time
Citat:
Posebno ne razumem cveticmilan-a. Kaze da licno bas voli Joomlu ali da ga je sramota sto je Srbin jer su sajtovi Vladinih institucija radjeni bas na Joomli? :wacko: Nije li to kontradiktorno?!


Nije kontradiktorno i radi se samo o dve strari:

- Licno obozavam joomla, sve radim u njoj, predavao sam o njoj kad je bio joomla day u Beogradu (http://picasaweb.google.com/joomla.srbija/JoomladayBG#), nikada mi ni jedna nije oborena i tako dalje da ne nabrajam. Takodje, smatram da je to najbolji web open source projekat ikada napravljen. Zaista sam veliki fan i onda zbog nekih nasih aljkavih admin-a svi opale po joomla. Ona ispadne busna ..... To ne mogu da podnesem i rekao sam da se stidim jer ce na svetskom nivou videti-cuti da nam obaraju joomle ko od sale a ovde ( http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=306&t=225250 ) nas hvalili i podrzavali. Nas Marko Milenkovic je jedan od mnogo bitnih ljudi u toj zajednici i lose je kad cita ovako nesto. O stranim saradnicima i da ne pricam.

Zakljucak: opalio sam po aljkavim adminima i njih bih kao i sve njihove predpostavljene oterao, blago receno. Joomla nije nista kriva

- Druga stvar. Jezim se kad neko uzima pare na joomla a pogotovo ako je u pitanju vlada srbije ili neka drzavna institucija. Dakle, kao sto neko rece moj sinovac Mile je web master - dizajner itd .... Mi tebe Mile na tenderu (ako je uopste bilo), pare u dzep i pali. E to je tuga i zato se stidim sto sam srbin jer ce se sve ovo zavrsiti na nasem piskaranju a takva gamad ce i dalje raditi ovakve sitne,mizarne prevare i uzimati taj dinarcic ... U samoj biti im je takvo razmisljnje ... Nek im je na dusu ...

Sta, nas muceni ministar nauke i podpredsednik vlade zna sta je joomla i da mu je web portal nauke u "busnoj" open source joomla?
Djelicu, Djelicu, smatrao sam te za jednog od nasih najpametnijih ljudi a ti se uklopio u bandu i isti si ko i oni. Bolje pitaj te admine i saradnike koji ti je uopste domen pa tek onda idite i glumite jagnjecu brigadu po ibarskoj ...

Kapiram da se ovo desi Juznoj Koreji od strane Severne Koreje, ministrar bi izvrsio samoubistvo ili bi sam otisao u zatvor od sramote i osecaja odgovornosti ....

Zbog ovakvih stvari ce od nove godine pobeci hiljade i stotine hiljada mladnih mozgova. I ja cu i podrzavam sve koji ce. Osecam se nemocno da promenim bilo sta ili bar uticem na ovakve stvari a shvatam ih licno i zato se iskljucujem iz dalje diskusije.
[ cveticmilan @ 01.11.2009. 12:43 ] @
Ja se izvinjavam moderatoru i pratiocima teme ako sam offtopic ali to je de facto cinjenica
[ cveticmilan @ 01.11.2009. 12:54 ] @
Sam se nadovezujem treci put ....

Mister Big Time

Tek sada vidim tvoj potpis
[ Mister Big Time @ 01.11.2009. 22:21 ] @

Aaa ok onda, nismo se razumeli tj. ja :))

U tom smislu se slazem apsolutno, kao i sve u ovoj zemlji pogresni ljudi degradiraju i obezvredjuju...


Citat:
cveticmilan: Sam se nadovezujem treci put ....

Mister Big Time

Tek sada vidim tvoj potpis


da, ziva istina nazalost :(

Poz
[ staticInt @ 02.11.2009. 00:43 ] @
Citat:
cveticmilan: Isto mislimo a ti me ne razumes .....

@Mister Big Time


Nije kontradiktorno i radi se samo o dve strari:

- Licno obozavam joomla, sve radim u njoj, predavao sam o njoj kad je bio joomla day u Beogradu (http://picasaweb.google.com/joomla.srbija/JoomladayBG#), nikada mi ni jedna nije oborena i tako dalje da ne nabrajam. Takodje, smatram da je to najbolji web open source projekat ikada napravljen. Zaista sam veliki fan i onda zbog nekih nasih aljkavih admin-a svi opale po joomla. Ona ispadne busna ..... To ne mogu da podnesem i rekao sam da se stidim jer ce na svetskom nivou videti-cuti da nam obaraju joomle ko od sale a ovde ( http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=306&t=225250 ) nas hvalili i podrzavali. Nas Marko Milenkovic je jedan od mnogo bitnih ljudi u toj zajednici i lose je kad cita ovako nesto. O stranim saradnicima i da ne pricam.


Joomla je super stvar za neke sitne stvari kojima znacaj nije veliki i ako se sajt "obori" kod drzavnih institucija i sajtova javnih servisa joomli nema mesta niti bilo kakvom drugom open source CMSu.
Nema tu sta admin da radi, open source CMS se ne stavlja tamo gde mu nije mesto, to sto je admin los ne znaci da je joomla ne znam sta. Joomla kao i sve ostalo nije za drzavne i javne servise i tu se prica zavrsava.
[ Mister Big Time @ 02.11.2009. 03:14 ] @
http://www.unric.org/en/contact
United Nations Regional Information Centre (UNRIC)

Verovatno UN nemaju para da urade nesto bolje cim teraju otvorenu J!.

:S

I ove gov institucije sirom sveta su verovatno izgorele po glavi. http://community.joomla.org/sh...-and-nonprofit/government.html

Svi oni memaju niti para niti pojma.

Bice da tamo admini "samo" rade svoj posao za razliku od ovih iz nase Vlade./





[ jorganwd @ 03.11.2009. 10:12 ] @
Mislim da se prilicno udaljavate od teme. Joomla je po meni odlican cms, kao sto je linux odlican, kao sto je windows odlican itd (dobro znamo koliko su sigurni komercijalni proizvodi, jer je sve do osobe kako ce to da podesi, update-uje, prati security newsletter itd.).

Ako neko voli da se pravi pametan i pravi cms (web aplikaciju, website) od nule, makar sa pribliznim funkcijama joomle, volio bih vidjeti taj security, zaista.
[ agvozden @ 06.11.2009. 00:23 ] @
Ollicno se zna kakva je sigurnost Joomle, mada ga stalno krpe.
Ali su najvece rupe u dodacima koje razvijaju razni autori sirom sveta, tu treba biti oprezan.

Dobar sajt treba da ima dizajn, modularnost, sigurnost, SEO, posecenost, upotrebljivost.
Cini mi se da se u slucaju drzavnih organa bas nista od ovoga ne postuje. Voleo bih da vidim ijedan ugovor, ijedan projekat po kome su radjeni ovi sajtovi.
Jedino na sta se obraca paznja jeste "koliki je moj deo"!
[ Danilo Cvjeticanin @ 06.11.2009. 11:10 ] @
Aleksandre, kakve su vase reakcije bile kad je b92 bio srusen pre nekih 3 nedelje?
[ balavi @ 06.11.2009. 15:16 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Aleksandre, kakve su vase reakcije bile kad je b92 bio srusen pre nekih 3 nedelje?


Da, i mene zanima?
[ Mister Big Time @ 08.11.2009. 02:10 ] @
Citat:
agvozden: Ollicno se zna kakva je sigurnost Joomle, mada ga stalno krpe.
Ali su najvece rupe u dodacima koje razvijaju razni autori sirom sveta, tu treba biti oprezan.



Slazem se, ali nisu li i extenzije posao za admine a ne samo core sistema? Znaci opet se vracamo na zakljucak da nije kriva Joomla i sve sto ide uz taj sistem, vec neodgovorni admini.

Tema open source vs. closed source je za advocacy, i koliko znam vec postoji u vise iteracija...

[ valjan @ 08.11.2009. 08:39 ] @
Kao sto sam vec rekao u drugim temama, ne postoje rizicne grupe (okruzenje, ili kako ga vec nazovemo), postoji samo rizicno ponasanje. Ako neko ne azurira operativni sistem, servise i aplikacije, ako koristi slabe lozinke ili ih cuva u plain textu na racunaru, kada nesto podje naopako najlakse je da okrivi neki tamo softver za svoju lenjost/nesposobnost/neznanje/itd. Ali je sve to u stvari tipicna PEBKAC kategorija, i kao i u mnogim drugim oblastima uvek ce biti onih "BKAC-ova" koji su sposobniji i koji umeju da iskoriste one manje sposobne, i uvek ce biti onih manje sposobnih koji ce za sve okriviti nekog ili nesto drugo, a ne sebe.
[ tanasko @ 19.11.2009. 18:05 ] @
A posle se čudimo zašto nam obaraju sajtove

Mail server ministarstva rada i socijalne politike "na specijalnom zadatku"








[Ovu poruku je menjao tanasko dana 19.11.2009. u 19:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao tanasko dana 19.11.2009. u 19:16 GMT+1]
[ Majstor_Pućko @ 19.11.2009. 18:18 ] @
E jos samo da je umesto onoga "National.Treasure.Duology" stojao naslov neke p0rnjave-ijao... Pun pogodak. Ovako je samo smesno... :D
[ tanasko @ 20.11.2009. 05:09 ] @
A i nisu jedini



[ jorganwd @ 20.11.2009. 08:48 ] @
Mislim da ste se udaljili od teme, ali priznajem da su screenshot-ovi prilicno interesantnog sadrzaja koji bi trebalo da podignu svijest ljudi, pa predlazem da otvorite novu temu.




p.s. A mozda je i TOP-ujem :)
[ Ivan.Markovic @ 20.11.2009. 09:44 ] @
Uuu ovo nikako ne bi smelo da se desava :( Hvala za screenshot-ove, mozda stvarno da ovo ide kao posebna tema u top ?
[ balavi @ 20.11.2009. 09:54 ] @
Baceno u staru ili novu temu, ovo pokazuje kako mislimo o sigurnosti, plafon, ali kontra ... ccc ....

e da , kad bi pogledali malo ovi sta imaju na serverima, ne bi imali potrebe da skidaju, tu im je pred nosom, he he he