[ Slobodan Radosavljevic @ 24.10.2009. 14:26 ] @
Interesuje me da li mogu da koristim IPTV i za internet ukoliko ga kupim? znam da imaju razlicite portove, i nesto sam se raspitivao i kazu da moze da se gleda tv i da se sa tog TV-a koristi i internet da li je to moguce? Ja imam sezampro, a sada se tesko dobijaju portovi tako da ne bih da izgubim posetojeci internet, a da se pritom ne mogu prikljuciti na IPTV net. Hvala na odgovorima, molio bih da mi odgovaratae samo precizno ne zelim nagadjanja o IPTV-u jer je ozbiljna stvar, pozdrav.
[ Cileinteractiv @ 24.10.2009. 23:05 ] @
IPTV i Adsl internet su usluge koje Telekom nudi svojim korisnicima fiksne telefonije. Dakle, dovoljan uslov je da imate fiksnu telefonsku liniju i da ste priključeni na digitalnu centralu a potreban uslov za IPTV je da koristite Telekomov Adsl internet, to je uslov koji su oni postavili i to je nihova politika... Ono što je za vas važno je da nećete izgubiti "portove" jer ih već imate samo morate promeniti internet provajdera.
Prelistajte malo forum, imate dosta informacija o IPTV-ju ovde.
[ rdragan79 @ 25.10.2009. 09:14 ] @
Citat:
Cileinteractiv: IPTV i Adsl internet su usluge koje Telekom nudi svojim korisnicima fiksne telefonije. Dakle, dovoljan uslov je da imate fiksnu telefonsku liniju i da ste priključeni na digitalnu centralu a potreban uslov za IPTV je da koristite Telekomov Adsl internet.


Bas tako, kada su meni nudili promoteri telekoma IPTV, rekli su mi:

- da koristim Telekomov ADSL
- ili da nemam ADSL ni kod jednog provajdera ukljucujuci i Telekom

to su bili jedan od uslova da bih se prikljucio na IPTV
[ Slobodan Radosavljevic @ 25.10.2009. 15:17 ] @
Ok shvatio sam, ali mi i dalje nije jasno jel mogu sa IPTV-om da idem na net a da ne placam posebno internet za adsl? vec da ide preko IPTV-a i ako moze hoce to usporiti rad gledanja TV-a i za IPTV - kakva je slika jel laguje kao da bas gledam preko interneta ili ide lepo i radi kada pada kisa sneg itd.. jer total tv ne radi kada pada kisa i sneg a tada je valjda najpotrebniji :D
[ Miroslav Cvejić @ 25.10.2009. 15:55 ] @
IPTV ide preko interneta, ne obratno. :)
I ne utiču vremenski uslovi na isti.
[ Slobodan Radosavljevic @ 25.10.2009. 20:59 ] @
A intersuje me jel moram da imam adsl za net posebno ili mogu za "free" da idem po netu preko IPTV-a i ako moze hoce li to usporiti rad televizijskog programa?
[ Cileinteractiv @ 25.10.2009. 23:24 ] @
Neophodan je ADSL modem za priključenje na Internet preko računara. Preko TV-a ne mogu se pregledati stranice na internetu bar za sada.
[ msarac @ 26.10.2009. 12:11 ] @
dobijas od Telekoma ruter ,imas ADSL posebno a posebno IPYV na jednom ruteru,jedno drugom ne smeta,bar ja nisam primetio,garancija na ruter je dok imas ugovor sa Telekomom,placas preko telefonskog racuna imternet i IPTV.


Pozdrav






[ teta_lija @ 26.10.2009. 14:30 ] @
Iako IPTV i ADSL idu preko iste linije sam protok je odvojen. Ukoliko uzmete net od 1mbps toliko cete i da imate za net. Protok koji je za IPTV ne moze da se koristi za surfovanje internetom. I trebalo bi da moze da se uzme IPTV bez interneta, ali onda ne mozete da imate ADSL ni preko nekog drugog provajdera.
[ Slobodan Radosavljevic @ 29.10.2009. 14:04 ] @
Hvala, sve je zamrseno kako cu bez interneta ? xD sada ne znam da li je bolji total tv ili IPTV ?? hoce li se menjati cene sta mislite ? kada se vise korisnika prikljuci na IPTV kao sto su na totalu radili ? :D
[ mtopic @ 29.10.2009. 19:04 ] @
Meni je bolji IPTV i za njega bih se pre opredelio da imam mogucnosti za pikljuchenje.
Na IPTVu je dosta bolja slika (shto se tiche domacih kanala) i svu opremu i montazu dobijash potpuno besplatno, shto nije sluchaj sa SBBom. Takodje je i mesechna pretplata na IPTV manja...
[ Slobodan Radosavljevic @ 01.11.2009. 09:19 ] @
Ok hvala na odgovorima sad cu razmisliti sta cu pa se javljam :)