[ akibono @ 24.10.2009. 16:40 ] @
montirao sam nesto u prem pro i ubacio sam neke fotke, pa mi se nisu uklopile u pal format 720x576, format mi je ok al kad narendam video ima kao mali ram sa svih strana a fotka zauzima celo polje, isto tako i na timeline-u, i onda moram na opciju krop pa peske svaku fotku preko opacity sa drugim klipopm da je podudarim.....jel ima neka opcija da stavim rulere ko u vektorskim programima jer ovako malo tesko, ne znam zasto se to desava, ima video i sad to narendam u 720x576 i u plejeru mi pokaze da je ta rezolucija, al je slika manja a fotka ide do margina, ne kapiram bas....snaso sam se al nije to to....
[ Igy81 @ 25.10.2009. 16:26 ] @
Nadam se da sam dobro shvatio koji je tvoj problem.

OK, slike nisu PAL rezolucije, moras ih smanjiti ili povecati da popune citav frame?

Ako je to u pitanju, i ako su sve slike istih dimenzija onda ubaci sve slike na time line prvu namjesti da popunjava frame, klikni desnim dugmeton na taj clip odaberi copy i onda desni klik na sljedeći clip i iz drop down menija odaberi opciiju paste atributes. To ucini sa svakim slijedecim clipom.

Na ovaj nacim se samo lijepe "atributi" (iz effects controls motion itd kao i bilo koji drugi efekti koji su primjenjeni na izvorni clip) na novi clip.


Pozdrav!
[ akibono @ 25.10.2009. 22:59 ] @
pa delimicno si shvatio to sto sam hteo il ja nisam dobro objasnio, ja sam neke klipove u vga formatu(640x480) stavio na sine i prerendao u pal standard i sad mi je slika manja, kao da je vga klasican, ima crno sa svih strana kao da je slika u nekom crnom ramu. to je bio neki mpeg4 vga pa sam ga rendao u dv avi da bi mogao da montiram, i sad ne mogu da rasirim sliku na 720x576, zato hocu da fotke prilagodim ovom formatu, a ja sam fotke pripremao kao za standard pal, jel mogu da rasirim sliku na 720x576 pa da onda fotke ostanu kakve jesu, il ce mi uvek kod exporta ostati ovaj ram, kako da popunim ekran...

p.s. igy daj molim te, vidim da mi samo ti odgovaras na sve moje probleme i teme,
i molim te vidi ovo za audio, objasnio sam podrobnije sta je problem, poz!!!