[ Milos88_vkbgd @ 27.10.2009. 22:00 ] @
Kako u Visual Basicu 6 namestiti da u Text Box korisnici programa mogu da unose samo cele brojeve i to od 5 do 10,i ako nijedan Text Box nije popunjen ispisati
poruku u New Form "Molim Vas popunite polja da biste dobili zeljeni rezultati"

Pocetnik u VB 6.
[ Marko_L @ 27.10.2009. 23:05 ] @
Code:
If Val(Text1.Text) < 5 Or Val(Text1.Text) > 10 Then
     MsgBox "Morate uneti vrednost izmedju 5 i 10", vbCritical, "Error"
     Exit Sub
End If

If Text1.Text = "" Then
     MsgBox "Morate uneti neki tekst", vbCritical, "Error"
     Exit Sub
End If

Ove provere ubaciš negde pre nego što uradiš nešto sa tim vrednostima iz textboxa.
[ Milos88_vkbgd @ 27.10.2009. 23:29 ] @
Hvala puno druze na odgovoru i na brzini.;)
[ Milos88_vkbgd @ 28.10.2009. 00:16 ] @
Evo zavrsio sam kod i sve radio ok,nema rusenja programa potpuno je stabilan.:)
Izvini ako smaram ali da li bi mogao da mi kazes kako u programu da koristim cirilicu i latinicu sa č,ć,š,đ,ž.....?


Hvala puno unapred.
Pozz.
[ K4R10 @ 28.10.2009. 04:46 ] @

Odaberi objekat (formu, textbox, labelu ...) pa idi na Properties -> Font , zatim izaberi neki font koji sadrzi script: Central European (za latinicu) ili Cyrilic (za cirilicu) i posle kad unosis podatke u to polje odaberes SR tastaturu.

Npr:


[ Milos88_vkbgd @ 28.10.2009. 07:35 ] @
Hvala ti puno na pomoci.Problem je sto ja nemam ni jedan font sa takvom scriptom za Cirilicu ili latinicu pa bih te zamolio ako mozes da mi posaljes Verdanu ili Yu Helveticu na p.m. ili bilo koji drugi font koji ima podrsku za latinicu i cirilicu.P.S.Sinoc sam trazio na googlu fontove i nista ne mogu da nadjem sto mi treba ili broken link ili se placa...:(


Hvala.
[ Milos88_vkbgd @ 28.10.2009. 23:37 ] @
Hvala radi sve kako treba.Jeste da ima u Windowsu tih fontova ali meni iz nekih meni nepoznatih razloga nije htelo da radi sa tom Verdanom.Instalirao sam tvoje fontove,moje obrisao i sve radi kako treba.

Tnx.Pozz.