[ ppavlovic @ 29.10.2009. 15:03 ] @
Citat:

Kompanija Infostud preuzela je 60% vlasništva firme Putovanja info, čiji sajt www.putovanja.info je najposećeniji domaći portal specijalizovan za promociju turističkih ponuda i destinacija, a njegov osnivač, Miloš Lalić, ostaje suvlasnik 40% i direktor Putovanja info. Cilj ovog partnerstva je zajedničko ulaganje u dalji razvoj putovanja.info i jačanje uloge Interneta u predstavljanju i izboru adekvatne turističke ponude.


Više detalja na http://www.infostud.com/ecms/v...d=12914&ec_s=76&ec_a=w
[ Mister_rap @ 29.10.2009. 17:53 ] @
Pozdrav,

Znam da je ovo pitanje krajnje nezahvalano ali me uzasno zanima:

Koliko od prilike kosta 60% doticnog sajta?

Ja nemam predstavu o domacem trzistu ali mi se cini da je u ekspanziji i razmisljao sam da pokupujem neke domace sajtove.
Mene licno brine monetizacija istih i nemam neku realnu predstavu koliko "jaci" domaci portali objektivno vrede?
[ Thetaworld @ 29.10.2009. 18:06 ] @
Citat:
Mister_rap

Koliko od prilike kosta 60% doticnog sajta?

Ja nemam predstavu o domacem trzistu ali mi se cini da je u ekspanziji i razmisljao sam da pokupujem neke domace sajtove.
Mene licno brine monetizacija istih i nemam neku realnu predstavu koliko "jaci" domaci portali objektivno vrede?


Samo što se tu ne radi o preuzimanju sajta, već se tu radi o preuzimanju vlasništva firme.

Firma može da vrijedi mnogo više nego sam web sajt, jer firma ima odnose sa klijentima i izgradila je marketing i ima moguće prodajnu mrežu. Dok web sajt sam po sebi može da bude vrlo posjećen i vrijedan čitaocima, a da nema vrijednost u komercijalnom smislu.

Ako neko ima da proda kompletan web sajt sa domenom, neka se i nama javi, jer kupujemo već izrađene web sajtove.

Louis
[ Mister_rap @ 29.10.2009. 19:23 ] @
Pozdrav,

Previdio sam da su kupili 60% firme, sorry for that!

Citat:

Dok web sajt sam po sebi može da bude vrlo posjećen i vrijedan čitaocima, a da nema vrijednost u komercijalnom smislu.


Ovo je kada je u pitanju strano trziste netacno jer cim imas traffic imas i kintu, vise traffica u principu veca kinta.
Druga je stvar da li je neko voljan da kupi tvoj website, ali svakako mozes da ga monetizujes na vise nacina.

Citat:

Ako neko ima da proda kompletan web sajt sa domenom, neka se i nama javi, jer kupujemo već izrađene web sajtove.


Ako te zanimaju sajtovi koji uglavnom imaju US traffic baci mi na pm budzet i niche koji te zanima, mozda se nadje nesto :D

[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 30.10.2009. u 00:11 GMT+1]