[ NIXI @ 25.12.2003. 23:09 ] @
Problem je sledeći... (definitivno ne i jedini), dakle, pri konektovanju na mrežu (internet) kada je uključen USB Modem tj. sam Intracomov uredjaj USBom vezan za računar dešava se to da na servise tipa 042 110 110 (Beotel), ili pak neke 041net servise (EUnet, InfoSky.. itd) jednostavno neće da bira tj. uvek izbaci error tipa: "The remote computer did not.. bla bla".

E sad fora je u tome što npr. sa Beotelom 042 110 110, on odradi celo konektovanje, dodje do dela "Registering your computer on the net" i tu ili prsne i opet izbaci error ili ukonektuje na 128kbps (obe linije) i pukne ...

E sad.. kad koristim software za serijiski povezan modem .. priča je sasvim drugačija... skoro svuda se konektuje (nešto ovi 041 ne slušaju).. ali je fora u tome što nipošto neće da zauzme dve linije i konektuje 128kbps ni na provajderima koji pouzdano to rade sa softwareom za ovaj USB modem (EUnet, Medianis, Beotel 042 110 110)...

Šta da radim.. u čemu je frka?!?!?! Probao sam xyz kombinacija.. i jednostavno neće...

Btw. polovina funkcija koje su opisane u "Uputstvu za korišćenje" neće da rade tipa "Poziv na čekanju", pa preusmer sa ovog, mog, analognog, na burazov digitalni telefon (koji je na istom ISDNu).. itd.

Ako neko ima bolja ili tačnija uputstva ili makar odgovor i rešenje na ovaj moj problem, bio bih veoma zahvalan!
[ DjordjeRd @ 30.12.2003. 13:00 ] @
Da ponovim: NetMod je najgori uređaj koji je stvorila ljudska ruka od kad je komandant Lowell rekao:"Houston, we've got a problem."!!!

To je jedno Srajne. 99% problema slobodno otpišite na voljeni NetMod, i nećete pogrešiti...
[ micky @ 12.01.2004. 12:50 ] @
Skoro sam dobio ISDN i imam netmod.Sto se mene tice odlicno radi i kao modem i za razgovore.


POzdrav Micky
[ mmix @ 13.01.2004. 16:09 ] @
Citat:
NIXI:
E sad.. kad koristim software za serijiski povezan modem .. priča je sasvim drugačija... skoro svuda se konektuje (nešto ovi 041 ne slušaju).. ali je fora u tome što nipošto neće da zauzme dve linije i konektuje 128kbps ni na provajderima koji pouzdano to rade sa softwareom za ovaj USB modem (EUnet, Medianis, Beotel 042 110 110)...


Ubaci ATB0 u extra settings za serijski modem. Trebalo bi da proradi, drugi kanal ti se neće paliti dok drajver ne provali da imaš dobar "cug" preko konekcije, i kad ga podigne držaće drugi kanal dok god je pritisak, kad cug opadne, drugi kanal će se sam ugasiti (štedi).
I meni se stalno zaglupljivao preko USBa, čak sam i skinuo nove drajvere sa intracoma i flashovao NT1 na "v3.79 Serbia", što je malo proredilo zakucavanja ali ih nije eliminsalo, tako da mislim da je to do loše odrađenih USB drajvera. Opet, moj komšija je dobio kad i ja i njemu sve šljaka bez ikakvih problema. Opet, sa druge strane, ja imam i USB Btoes, i gomilu egzotičnih uređaja u svom zverinjaku, možda je i neko klanje na delu.

A da se ponaša čudno, ponaša se, znam da su moj morali da promene jer se zaglupeo kad mu se na analognom pojavio diamond supra analogni modem sa callerID-em. . Opet čuo sam da je onaj pre njega bio još veće go*no. Tako to ide sa "socijalnim" NT1 uređajima, ko ima para taj kupi svoj NT1 a ovaj skloni u kutiju .

BTW, pitanje za iskusnije, ako zamenim NT1 koji sam dobio od telekoma za neki sa US podešavanjima, da li ću dobiti US dialtone na analognim izlazima?

Pozdrav
[ vuki68 @ 14.01.2004. 20:12 ] @
Takodje bez bilo kakvih proboblema ili veze ( o kojima se cesto govori) dobio sam ISDN BRI.

Moja iskustva sa INTRACOM mreznim zavrsetkom su veoma pozitivni, bez bilo kakvih poteskoca u funkcionisanju