[ ZOXONIC @ 31.10.2009. 12:24 ] @
pozz sve prisutnee.imam mts 3g internet ali i problem skidanja sa rapida!!ima li rešenja???em je spor em mi još i to
zezucka..hvala
[ Slobodan Milivojevic @ 31.10.2009. 13:01 ] @
Preko mt:s interneta, a i Telenor, ne mozes da skidas sa rapida i slicnih sajtova bez premium naloga, jer vise korisnika koristi zajednicku javnu IP adresu.
[ llux @ 31.10.2009. 20:15 ] @
Ne skidam cesto ali nikad nisam imao problema sa Telenor karticom. Mislim da je zato sto podesim telenorov proxy u brauzeru
[ owim @ 31.10.2009. 23:40 ] @
Upravo zato. Staviš proxy, i onda vas nekoliko hiljada ima "istu" IP adresu i ne ide. Izbegavati proxy kad god je moguće, to danas nema onu svrhu keširanja koju je imalo u vreme "sporog neta" (devedesete).
[ llux @ 01.11.2009. 05:53 ] @
Kad nije proxy onda je NAT. Nema dinamicne IP kod mobilnih provajdera. Ima neke virtuelne, ne razumem se u to ali znam da uvek imam istu IP ili NAT kad iskljucim proxy. Kazem, uvek sam mogao da skidam. Mozda je razlog sto niko ne koristi proxy. A bolje bi vam bilo jer bez njega je sporiji download. I jos nesto, mts nema pravi proxy. Ono sto nam daju je nesto virtuelno. Citao sam o tome, valjda do broja 192 je sve virtuelna IP. Ne znam, zaboravio sam

[Ovu poruku je menjao llux dana 01.11.2009. u 07:05 GMT+1]
[ bozabaksuz @ 20.11.2009. 23:47 ] @
Jedina tvoja sansa da uspes nesto da izbunaris sa rapida je da koristis (Vity's free rapidshare downloader)... on automatski hvata adrese iz clipboarda (kad kliknes na link desnim klikom, u firefoxu recimo, izaberes opciju Copy link location) i automatski proverava postojanje linkova i za rapid i za desetine drugih slicnih servisa. Samo podesis da iako neko skida sa neta sa istim IP-jem da ponovi za minut dva ali neogranicen broj ponavljanja... Jednom u sat vremena ces da ulovis jedan download, u najboljem slucaju... Nisam probao da li mozes da preveris rapid pomocu HIDE MY IP aplikacije (da namestis da je tvoj ip neki random iz USA-e). Ovo poslednje provereno pali na kablovskim i adsl modemima kada ti je neki sadrzaj (recimo live video stream) dozvoljen samo u Americi...
[ imcriket @ 02.02.2011. 19:57 ] @
ip adresa na mts-ovim modemima se staticka, nista dakle od HIDE IP!!! a i ja koristim mts 3g net, takodje nista od rapida, megauploada i ostalih, ali zato torrent kida, skines uTorrent, stavis upload na 1Kb i to je to, meni su brzine download-a bile i 300 kB/s!

ps. sve sto imas na rapidu ima i na torrentu!
[ bachi @ 03.02.2011. 10:56 ] @
imcriket napisa:
> skines uTorrent, stavis upload na 1Kb

Mene bi bila sramota da ovako nešto javno napišem.
[ calexx @ 03.02.2011. 11:14 ] @
Zašto? Pošto je ADSL strašno tupav po pitanju odnosa, čim se postavi veći UL, DL odmah neverovatno pada i onda je jedno od rešenja da se UL obori na 1-2, skine to što se skida i onda vrati UL na neki maksimum i skinuto šeruje na dalje i ubuduće. Ja nemam previše mesta po hardovima i kada zagusti brišem najstarije, baš sinoć sam obrisao nekoliko fajlova koji su tu od letos.

Naravno, ovo su cifre iz prošlosti, sada obaram UL na 50KBps ako hoću da ubrzam DL, inače sam došao do 90KBps kao neke brzine koja može da radi a da ne guši ostatak interneta.
[ X Files @ 03.02.2011. 11:24 ] @
Citat:
ali zato torrent kida, skines uTorrent

Da li je TPB na nekoj crnoj listi Mts-a? Mts-ov 3G Prepaid mobilni net (kod mene) ne moze otvoriti doticni portal.
[ djerro @ 03.02.2011. 11:56 ] @
Za Rapidshare koristim FreeRapid Downloader.Najbolje mi se pokazao za ovaj nesrecni mts modem.Sa torrentima nemam nikakvih problema.
[ divx_by_jasmin @ 10.02.2011. 17:39 ] @
nije sramota izjaviti da stavljas 1kb upload kad imas ogranicen net , da imas flat i velike brzine uploada to bi bilo sramota. i ja sam nekad koristio 3G net i imao iste probleme kao i ovi ljudi, kako sa rapidom, tako i sa torrentom , tj smanjivanje uploada , ali automatsko smanjivanje i brzine downloada.

TPB ume da bude preopterecen cesto, kod mene je na 3gnet-u radio lepo.