[ dejan92 @ 31.10.2009. 14:22 ] @
Ljudi imam 1 problem...kada snimam na cubase-u sve je u redu ali kada pustim pos;e glas sto sam snimio cuje se samo na jedan zvucnik a na drugi ne...kako to da napravim,gde je ta opsija ja sam trazio ali...neda mi se!!!poz
[ Kovacevic Vladimir @ 01.11.2009. 06:22 ] @
Nemam Cubase, pa ne mogu da simuliram snimanje sa mono mikrofonom.

Ali, znam da u Sound Forge-u postoji način da nakon snimanja samo selektujes (osenčis) taj kanal koji sadrži zvuk i "prevučeš" ga (drag 'n' drop) u prazno polje, da bi dobio mono snimak koji ceš čuti na oba kanala.

Pozdrav

Edit: nisi objasnio šta "...je sve u redu".
Da li imaš u Cubase-u prikaz da se snima u oba kanala (L+R) ili čuješ svoje pevanje na oba zvučnika pri snimanju?


[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 01.11.2009. u 07:58 GMT+1]
[ acaradio @ 01.11.2009. 09:39 ] @
Kada otvaras novi kanal za snimanje (Add audio track), odaberi mono, a ne stereo. Vokali se (uglavnom uvek) snimaju u mono track.
[ dejan92 @ 02.11.2009. 10:22 ] @
pa dok sam snimao cuje se na oba zvucnika ali kad hocu da preslusam cuje se samo na jedan...ali sam i taj problem resio,kada se ulazi na cubase ja sam obelezavao nesto 4 mono and 8 stereo recording....ali sam slucajno usao a ono prvo empty i tu probao i sve radi u najboljem redu!!!Hvala na pomoci!
[ dejan92 @ 02.11.2009. 10:27 ] @
e a dali postoji na cubaseu posto ja nasim mogao da nadem da se ubace neki efekti npr.kao sto su reveerb,echo i ostali...?nasao sam ekualizer ali to ostalo nisam mogao da nadem???
[ acaradio @ 02.11.2009. 11:12 ] @
Naravno da ima. Svaki audio kanal ima insert slotove u koje mozes ubacivati VST efekte (interne ili spoljne).
Aktiviras kanal na koji hoces da stavis neki efekat, pa sa leve strane odaberes "Inserts", pojavice se polje sa praznim slotovima, kliknes na crnu povrsinu, dobices listu efekata koji su instalirani u tvom sistemu, odaberes onaj koji ti treba (npr. neki reverb):


Postoji i "send" opcija (koja se cesce koristi za efekte kao sto su reverb, delay, chorus...), ali to je malo komplikovanije za objasnjavanje, pa se drzi insert opcije, s tim sto u tom slucaju moras u samom efektu da doziras odnos suvog i obradjenog signala (dry/wet).
[ dejan92 @ 02.11.2009. 14:11 ] @
aha...ali janemam nijedan reveerb ni echo ni nista...smao nekoliko efekata koji su po meni glupi...ja sam njih davno ubacivao ali nisu mi se svideli...kako da skinem reveerb i ostale efekte za cubase 4?
[ acaradio @ 02.11.2009. 17:13 ] @
VST efekata ima veoma mnogo, na stotine...komercijalnih i besplatnih.
Sto se tice ovih drugih, mozes da ih nadjes na http://www.kvraudio.com/get.php , samo obelezis koja vrsta efekata ti treba, obelezis "free" i obavis pretragu.
Sto se tice komercijalnih, postoje paketi velikih proizvodjaca, jedan od njih je popularni Waves sa svojim sveobuhvatnim Mercury paketom. Oficijelna stranica je http://www.waves.com/Content.aspx?id=175
[ dejan92 @ 03.11.2009. 09:54 ] @
aha...hvala vam puno!!