[ 7e7 @ 01.11.2009. 14:01 ] @
Pozdrav svima,

Molio bih vas za savjet oko cijene, u pitanju je Sony SRP-L210 Stereo Compressor/Expander.
Uredjaj sam dobio 2005. u Luxemburgu, jako malo je koristen u jednoj sali za konferencije. Sto se tice ocuvanosti, izgleda kao nov.
Nikada nije bio servisiran ili popravljan.

Zanima me kako se kod nas krecu cijene ovakvih uredjaja, odnosno koji iznos mogu ocekivati da postignem pri prodaji.

Ovdje mozete vidjeti vise o uredjaju:
http://www.avw.co.nz/images/sony/srp_data_1.pdf

Hvala
[ acaradio @ 01.11.2009. 16:52 ] @
Dovoljno je samo da upotrebis Google i vidis da se cene tog kompresora (polovnog) krecu od 300 do 500 $, verovatno u zavisnosti od ocuvanosti.
[ 7e7 @ 01.11.2009. 23:15 ] @
Hvala na odgovoru..

Google trenutno ne nudi bas mnogo smislenih rezultata u vezi ovog kompresora, izgleda da je prilicno rijedak.
Prije nekih pola godine - godinu, kada je bilo vise rezultata na kojima se mogla vidjeti cijena (uglavnom eBay), ona je uglavnom bila oko 200 evra za polovan.

Mene zanima koliko vi mislite da on realno kod nas vrijedi, tj. koliko ce neko kod nas (ko se bavi profi audio opremom) biti spreman da da za njega.
Npr, nista mi ne znaci ako ja znam da on vrijedi i do 500$ ako ga niko kod nas nece platiti vise od 100 evra.
Znaci zanima me vase misljenje, u odnosu na situaciju kod nas i na cijene slicnih uredjaja koji su kod nas dostupni.
[ acaradio @ 02.11.2009. 00:14 ] @
Citat:
7e7
Npr, nista mi ne znaci ako ja znam da on vrijedi i do 500$ ako ga niko kod nas nece platiti vise od 100 evra

To je potpuno jasno.
Ovaj kompresor nije bio prisutan na nasem trzistu i vecina ne zna za njega...mislim da ce pre neko da odvoji 150-200 evra i uzme DBX 166XL koji je veoma univerzalan i posebno zastupljen u oblasti koju prvenstveno pokriva i ovaj Sony-jev kompresor, a to je podrska u PA sistemima.
Ja licno ne bih dao za taj uredjaj vise od 180 evra.
Mada, ako naletis na nekoga ko je "sentimentalno vezan" bas za njega (npr. da je svojevremeno radio sa njim, pa navikao), taj ce ti sigurno dati i vecu cifru.
Pocni od 200-220 evra, pa vidi kako ce da ide.
[ 7e7 @ 02.11.2009. 14:26 ] @
Hvala puno, upravo takvu informaciju sam trebao.