[ MarijanaEko @ 01.11.2009. 22:33 ] @
Cao ljudi,

Imam jedan problem i prilicno sam ocajna jer se dvoumim oko upisa na fakultet. Mozda malo i dramim oko citave price ali nemam drugog izbora nego da se informisem da znam sta cu dalje. E ovako, idem u Srednju Ekonomsku skolu u Pancevu, opsti smer, i kako znam za sebe zelja mi je da upisem ekonomski fakultet, medjutim , svi se zale kako je matematika uzasno teska ( a ja dao bog nemam veze sa matematikom) pa sam pocela sam da razmisljam o Visoj Poslovnoj ( I ZNAM VEC STA STE POMISLILI !!! Ali verujte mi da i ja mislim da je skola nikakva i da 'studenti' vise vremena provode van skole nego u njoj) Ali, Ja nikako ne zelim da ostanem na tome, vec razmisljam da upisem Visu Poslovnu, a zatim da odradim razliku predmeta i da imam diplomu Ekonomskog Fakulteta. To vecina ljudi radi, a pritom tri godine ne moraju da se strecaju dal ce poloziti ispite ili ne. Nemojte pogresno da me shvatite, ja sam prilicno dobra ucenica i sve volim da "nastrebam" i sve volim da igram na posteno, ali sam prvi put dosla u situaciju da sebi kazem " Upisi nesto lakse , nemoj da saljes sebe u pakao i da kidas i ovo malo zivaca sto ti je ostalo " , ali sa druge strane bas mi je truba da upisem Visu ! Nekako imam osecaj kao da padam za "lestvicu" nize ( Na neki nacin me je sramota da kazem ljudima da upisujem visu:/ Zato sto jako puno ocekujem od sebe)..Jako sam zbunjena i nemam pojma sta cu da radim..Krenula sam vec sa pripremam od septembra ( opredelila sam se za osnove ekonomije, sto inace imam i za maturski rad i za Ekonomski fax i za Visu poslovnu) ali idem i na casove zbog zadataka iz osnova eko, (sto mi treba za fax ali ne i za Visu) tako da ne bih da moji bacaju pare ako vec necu upisati fax. Pricala sam sa mamom, i ona mi kaze da olaksam sebi zivot i da upisem Visu jer ona zna da sam ambiciozna i da cu da odradim tu razliku premeta kako bih bila diplomirani ekonomista na kraju. E sad, molim vas , ko god misli da moze da pomogne i da mi da neki savet neka komentarise, bila bih zahvalna do neba! O boze, stvarno ne moglu da verujem da se ja dvoumim oko necega ovakvog vaznog sto se tice moje buducnosti !! I ZATO NE BIH DA ZABRLJAM!!


[ Adis A. @ 03.11.2009. 14:19 ] @
Zdravo.

Matematika - užasno teška na ekonomskom, mislim da je to preuveličavanje. Možda su teški neki ekonomski predmeti koji se vezuju za matematiku, kao što je računovodstvo,...

Moj lični primer: U srednjoj školi (mašinsko-elektrotehničkoj) sam imao 2-3 iz matematika. A evo me sada na II godini tehničkog fakulteta. Kako sam to postigao? Nemam onaj ,,kliker'' za matematiku, ali sam radio dosta i isplatilo se.


Kažeš da očekuješ puno od sebe? E pa onda, sedni i radi :)
Samo hrabro idi napred!